En Ucuz Fiyatlı Apple MacBook Air Yolda!

0
254

Apple’ın tanıtacağı yeni ürünler için her seferinde bir süre önceden bilgiler sızmaya başlıyor. Genelde analistler bilgileri paylaşıyor ve biz de cihazlar çıkmadan detayları öğrenmeye başlıyoruz. Yine böyle bir durumla karşı karşıyayız ve bu kez Apple MacBook Air modeli gündemde. Fakat bu yeni cihazın çok önemli bir farkı var.

Bu yeni çıkacak olan cihazın şu ana kadar ki en uygun fiyatlı MacBook modeli olacağı söyleniyor. Ming Chi Kuo bilgileri de tam olarak bunu doğrulamış durumda. Bilgisayarın fiyatını düşüren ise yeni ekranları ve işlemcileri olacak.

İlginizi Çekebilir: Twitter, iOS Sürümü için Önemli Bir Güncelleme Hazırlığında

Apple MacBook Air, Apple İşlemci İle Gelecek

Bu yıl olduğu gibi gelecek yıl gelmesi beklenen bilgisayarda da Apple’ın kendi işlemcileri kullanılacak. Apple’ın kendi işlemcilerini kullanması, fiyat avantajı konusunda ilk adım olarak gösteriliyor.

Intel serilerinin tercih edilmesi zaten maliyetlerin bir hayli artmasına neden oluyordu. Bu kez gelecek olan Apple işlemcisi ise biraz daha ucuz olacak. Bu da fiyatlara doğrudan etki eden bir etmen olacak.

İşlemci dışında modellerde yer alacak olan ekranların da değişeceği söylenmiş durumda. Direkt LED ya da LCD ekran kullanılması yerine mini-LED ekran teknolojisi kullanılacak. Mini LED ekran teknolojisinin de fiyatları aşağı çekecek önemli bir etken olacağı söyleniyor.

Apple MacBook Air

Kasa tasarımı için de önemli bazı değişiklikleri getirecek olan en uygun fiyatlı Apple MacBook Air modelinin 2022 yılının başlarında tanıtılacağı iddia edildi. Her zaman olduğu gibi tanıtımın Mart ayı içerisinde yapılacağı söyleniyor ama bu konuda kesin konuşma konusunda fazla erken olduğunu da ekleyelim.

Uygun fiyatlı bir MacBook modeline eşlik edecek yine uygun fiyatlı MacBook Pro modellerini de görme ihtimalimiz var. Çünkü bu serilerde de Micro LED ekran kullanılacağı ve yeni nesil Apple işlemcilere geçileceği biliniyor. Üstelik bu seriler daha da önce tanıtılabilir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?