En iyi WatchOS 9 özellikleri

0
107

Apple Watch akıllı saati Apple’ın en çok emek verdiği ürünlerden birisi. Oldukça da gelecek vaat eden bir teknoloji. İnsan sağlığına da yararı dokunabilecek onlarca güzel özellik barındırıyor. Apple da özellikle buna odaklanıyor. İnsanların yaşamına olumlu olarak etki edebilecek yeniliklere odaklanıyor. Apple son olarak WatchOS 9 güncellemesi yaptı. Şimdilik Beta olan güncelleme WWDC 22 etkinliklerinde tanıtıldı. Bu yazımızda WatchOS 9’un Beta sürümünde gördüğümüz en iyi yenilikleri anlatacağız.

Sağlık ve Fitness Güncellemeleri

watchOS 8

Apple Watch kullanıcılarının en çok dikkat ettiği şey sağlık ve fitness özellikleri. WatchOS 9’da yeni bir egzersiz türü ekleniyor. Egzersiz ölçümlerinin sayısı artırılıyor.

  • Artık kendi antrenmanlarınızı oluşturabileceğiniz özel bir kısım var.
  • Setler, tekrarlar arasında dinlenme aralıkları ekleyebilirsiniz.
  • Triatletler için güzel olabilecek bir yenilik de var: Koşu, yüzme ve bisiklete binme durumunuzu tek bir antrenmanda takip edebileceksiniz. Üstelik Apple Watch bu aktivitelere otomatik olarak geçiş yapabilecek. Bunun için sensörleri kullanacak.
  • Koşu için; Adım uzunluğu, dikey salınım ve yerle temas süresi ölçümleri eklendi.
  • Yüzme sporu ile uğraşanlar için de güzel bir yenilik var. Saatiniz artık attığınız kulaçların şeklini de anlayabilecek. Havuz turlarınızı takip edecek.

İlaçlar için gelen yenilikler

Apple Watch’daki yeni ilaçlar uygulaması da dikkat çekiyor. Apple’ın önem verdiği konulardan birisi de bu. Yaşlı insanların aldıkları ilaçları takip edebilmesini sağlayan güzel bir uygulama.

  • Birden fazla ilacı uygulamadan takip edebiliyorsunuz.
  • Kullandığınız ilaçların diğer ilaçlarla etkileşime girip girmediğini otomatik kontrol edebilirsiniz.
  • Şimdilik bazı özellikle ülkemizde kullanılamıyor. Ancak bir süre sonra bu da çözülecektir.

Görünümdeki iyileştirmeler

  • Bildirimlerin boyutu küçültülerek ekranın kalan kısmı için daha fazla yer ayrılıyor.
  • Ayrıca Dock daha kullanışlı olmuş. Daha sezgisel bir havası var.

WatchOS 9 diğer özellikleri

WatchOS 9 halen Beta sürümünde. Zamanla ve daha kararlı sürümleri çıktıkça yeni özellikler de sisteme eklenecektir. Siz de yorumlarınızda WatchOS 9’un sevdiğiniz özelliklerini yazın.

Önceki İçerikM2 işlemcili MacBook Pro hakkında her şey
Sonraki İçerikMacBook Air 2022 nasıl? Alınır mı?
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?