En İyi Ücretsiz Telegram Botları

1
1164

En çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından birisi Telegram’dır. WhatsApp’dan farklı özellikleriyle belki de en iyi mesajlaşma programı Telegram olabilir. Çok az kişinin bildiği bir Telegram özeliğinden bahsedelim. Bu özellik, Telegram Botları özelliği.

Telegram botları nedir?

Yazının kalanını okuyunca ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız. Kısaca ifade etmek gerekirse belirli amaçları gerçekleştirmek amacıyla kullanılan hesaplara telegram botları deniyor. Çeşitli amaçlarla geliştirilmiş çok sayıda telegram botu var. Bunların bazılarına tek bir mesaj atarak ulaşabildiğiniz gibi, bazılarında gruplara eklenerek ulaşabiliyorsunuz.

iPhone ve Mac’te Telegram botu nasıl eklenir?

iPhone veya Mac’de Telegram botu eklemek çok kolaydır. Bunun için aşağıdaki adımları gerçekleştirmeniz yeterli.

1. Kişiler’e dokunun.
2. Arama Çubuğuna dokunun.
3. Botun adını yazın ve ona dokunun.
4. İşlem bu kadar. Artık bu botu kullanabilirsiniz.

Telegram’daki en iyi botlar hangileridir?

Bu yazımızda genel amaçlı kullanım için önerebileceğimiz birkaç botu listeledik. Siz de yorum kısmından bize bot önerebilirsiniz.

1. Dr.Web Telegram Botu

Bu botu bir telegram grubuna eklediğinizde, grupta paylaşılan tüm linklerin güvenli olup olmadıklarını kontrol eder. Çok kullanışlı bir antivirüs botudur. İsterseniz doğrudan bu bota link göndererek de bağlantıların güvenli olup olmadıklarını kontrol edebilirsiniz.

Botu eklemek için link burada.

2. Watermark (Fligran) Telegram Botu

Resimlerinize filigran ekleyen kullanışlı bir bot. Böylece size ait resimleri başkaları kullanırsa herkes size ait olduklarını bilirler. Botu kullanırken, yazı tipini, boyutunu, rengini ve filigranın nerede konumlanacağını ayarlayabilirsiniz.

Botu eklemek için link burada.

3. Gmail Telegram Botu

Dünyanın en büyük elektronik posta servisine ait bir Telegram botudur. Gmail kullanan biriyseniz, gelen postalarınızı Telegramdan okuyabilirsiniz. Hatta Telegram’dan e posta da gönderebilirsiniz. Gmail Telegram botunu kullanabilmek için onu ekledikten sonra bir de yetki vermeniz gerekir.

Botu eklemek için link burada.

4. Stickers Telegram Botu

Bu bot sayesinde orijinal emojiler yapabilirsiniz. Gönderdiğiniz bir resmi emojiye çeviren bir bot. Ürettiğiniz emojilerle sohbet ortamlarınızı neşelendirebilirsiniz.

Botu eklemek için link burada.

5. Feed Reader Telegram Botu

Feed Reader Bot, belirli yayınlardan gelen en son haberleri sizlere sunan bir uygulamadır. Bota /add yazarak istediğiniz bir web sayfasını ekleyin. Web sitesinde yeni bir makale yazıldığında telegram mesajı alacaksınız. Youtube, Twitter ve Intagram için de bildirim aracı olarak kullanılabilir.

Botu eklemek için link burada.

6. File Converter (Dosya çevirici) Telegram Botu

Dosya çevirici telegram botunun ne işe yaradığı zaten adından belli. Görüntü dosyalarını PNG, JPG, TIF gibi çok kullanılan formatlara, ses dosyalarını MP3, WAV, AAC gibi ses dosyalarına, Video dosyalarını ise MP4, AVI, 3GP gibi farklı formatlara dönüştürebiliyor. Bence en muhteşem özelliği e kitap dosyalarını da dönüştürebilmesi.

Botu eklemek için link burada.

7. TriviaBot Telegram Botu

Tarihte yaşanan ilginç olaylar. Önemsiz gibi görünen küçük bilgiler. Garip ayrıntılar. Hatta tarih soruları. TriviaBot telegram botu ile boş zamanlarınızda eğlenebilirsiniz.

Botu eklemek için link burada.

8. Uno Telegram Botu

En çok bilinen kart oyunlarından biri olan UNO’nun da bir telegram botu var.  Bu botu bir telegram grubuna ekledikten sonra /new yazısını yazın. İkiden fazla oyuncu olduğunda /start yazın. Oyuna başlayın. Admin oyundan istediğini çıkarma hakkına sahiptir.

Botu eklemek için link burada.

9. Skeddy Telegram Botu

Skeddy ile hatırlatma notları oluşturabilirsiniz. Belirli zamanlara ayarladığınız hatırlatıcılar süresi gelince telegram mesajı olarak size hatırlatılır.

Botu eklemek için link burada.

10. IMDB Telegram Botu

Dünyanın en büyük internet film veri tabanının da bir Telegram botu var. Bu hiç bir yere eklemeden sadece bahsetmeniz bile botun çalışması için yeterlidir. Hakkında bilgi almak istediğiniz filmi “@imdb Yüzüklerin Efendisi” gibi bir ifade ile yazdığınızda film hakkında bilgi telegram mesajı olarak gelecektir.

Botu eklemek için link burada.

Son olarak;

Bu yazımızda en faydalı 10 Telegram Botunu paylaştık. Bunların birini veya birkaç tanesini mutlaka deneyin. Siz de önerdiğiniz telegram botlarını yorum kısmından yazabilirsiniz.

Şu yazılar da ilginizi çekebilir:

Önceki İçerikiPhone ve iPad’de 2. FaceID nasıl ayarlanır?
Sonraki İçerikiPhone dokunmatik ekran sorunları ve çözüm yolları
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

1 YORUM

  1. Bu botu bir gruba eklediğimde yayınlanan youtube videosunu /group yazdığımda göndermesini sağlamalı olarak gözüküyor yardımda. Ancak yaptım, her hangi bir grubu düzenlemedin diyor. Ne yapabilirim?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?