En iyi iPhone uygulamaları 2020

0
2536

Mobil uygulamaların sayısı çok hızlı artıyor. Bir uygulama indireceğiniz zaman, bu uygulamanın sayısız alternatifi karşınıza çıkıyor. Ama bu demek değil ki her uygulama çok iyi her uygulama işinizi görür. Bazı uygulamalar var ki işinizi gerçek anlamda görebilecek ve size yardımcı olacak başarılı uygulamalar. Bu uygulamaları tek tek aramanız yerine sizin için en iyi iPhone uygulamaları listesi hazırlamaya karar verdik.

Tabii ki tüm iOS uygulamalarını tek tek ele almak mümkün değil ama sizin için birkaç farklı kategori seçtik ve bu kategorilerde en iyi uygulamaları belirledik.

Farklı Kategorilerde En iyi iPhone uygulamaları 2020

Farklı kategorilere bölmek uygulamalar hakkında daha fazla bilgi almanızı sağlamış olacak. O zaman beklemeye ne gerek var? Hemen en iyi iOS uygulamaları 2020 listemize giriş yapalım.

En İyi Belge Tarama Uygulaması – Adobe Scan

Dijital dünyaya kesin bir giriş yaptık. Artık çoğu işimizi mailler üzerinden halleder olduk. Böyle bir ortam varken işinize en çok yarayan uygulamaların başında tarama uygulamaları geliyor. Peki, ne işe yarıyor bu tarama uygulamaları?

Diyelim ki bir belgeyi mail atmanız lazım. Tek yapmanız gereken telefonunuzu çıkarmak ve telefonunuzun kamerası ile belgeyi taratmak. Bu uygulamalar sayesinde kameraya okuttuğunuz belge, telefonunuz tarafından metin olarak tanınıyor ve bir dijital belge haline dönüştürülüyor.

Böyle bir uygulamaya ihtiyacınız varsa sizin için en iyi önerimiz ise Adobe Scan uygulaması. Adobe kalitesine sahip olan uygulama notları, fotoğrafları, beyaz tahtaları, karvizitleri, makbuzları ve daha birçok metni tanıyabiliyor. Tüm bu metinleri taramanızın ardından PDF haline dönüştürebiliyorsunuz.

PDF haline dönüştürdüğünüz bu belgeler üzerinde düzenlemeler de yapabilirsiniz. Her türlü düzenleme, iyileştirme gibi çalışmalara izin verilmekte. Ayrıca uygulamanın biz güzelliği daha var ki o da ücretsiz olması. Bazı pro araçları kullanmak isterseniz ödeme yapmanız gerekiyor. Yani uygulama içi satın alma var.

‎Adobe Scan: PDF Scanner & OCR
‎Adobe Scan: PDF Scanner & OCR

En İyi Canlı Duvar Kağıdı Uygulaması – Live Wallpapers for Me

Duvar kağıdı uygulamalarında çeşit çok. Fakat burada seçim yaparken sürekli yenilenen ve duvar kağıdı seçeneklerine yenileri eklenen uygulamaları tercih etmek daha doğru olacaktır. En iyi iPhone uygulamaları listemizde bu konuda yer verdiğimiz uygulama Live Wallpapers for Me.

Standart duvar kağıdı uygulamalarından farklı olarak canlı duvar kağıtları getiren uygulama, sürekli güncelleniyor. Güncellemeler tahmin edebileceğiniz gibi duvar kağıtları için yeni seçenekler olarak karşımıza çıkıyor.

Sürekli yeni seçeneklerin eklendiği ve yeni animasyonlarla güncellenen bir uygulama bir de ücretsiz olunca, en iyi listesine girmeye hak kazanıyor. Belki tek kötü yanı bu tür duvar kağıdı seçimlerinin çok fazla şarj harcıyor olması.

‎Live Wallpapers for Me
‎Live Wallpapers for Me
Developer: CUSTOMLY LLC
Price: Free+

En İyi Duvar Kağıdı Uygulaması – Vellum Wallpapers

Duvar kağıtlarından başladık ve duvar kağıtlarından devam edelim. Sadece canlı duvar kağıtlarını kullanmak yerine, standart duvar kağıtlarını da kullanabilirsiniz. Vellum Wallpapers böyle bir uygulama.

Hem kilit ekranına hem de ana ekrana ayrı ayrı duvar kağıtları ekleyebileceğiniz uygulama sürekli güncelleniyor. Tıpkı canlı duvar kağıtlarında olduğu gibi sürekli güncellenen resimler olması ve düzenli yeni seçenekler eklenmesi, uygulamayı başarılı kılıyor.

Sadece bu da değil. Vellum Wallpapers uygulaması ile duvar kağıtlarında düzenlemeler yapabiliyorsunuz. Resmi bulanıklaştırma, farklı efektler vermek gibi. Yine ücretsiz olan uygulamalardan biri olan Vellum Wallpapers, uygulama içi satın alımları da sunuyor.

‎Vellum Wallpapers
‎Vellum Wallpapers
Price: Free+

En İyi Fitness Uygulaması – MyFitnessPal

iPhone akıllı telefonunuza eşlik eden bir akıllı saaitiniz varsa, egzersiz takipleri gerçekleştirmek için sizin bir rutin olmuş demektir.

Birçok kullanıcı için varsayılan egzersiz takip sistemleri yeterli gelecektir ama bu işi biraz daha detaya indirmek ve haliyle yardımcı programlar kullanmak isteyen kullanıcılar da bulunuyor. İşte bu noktada destek alabileceğiniz iyi uygulamalardan birisi de MyFitnessPal.

Egzersiz takipleri yapabilmenizi sağlayan uygulama, sadece bununla sınırlı kalmıyor. Bunun yanında beslenme çizelgeleri de düzenleyebiliyor ve egzersizlerinizle beraber beslenme alışkanlıklarınızı da belirleyebiliyorsunuz.

Düzenli rutinleri oluşturup bu rutinleri takip etmek, kendinize yeni hedefler belirlemek gibi ayrıcalıkları bulunan uygulamanın fitness topluluğu da bulunuyor. Bu topluluk sayesinde arkadaşlarınızlardan da öneriler alabiliyor ve siz de önerilerde bulunabiliyorsunuz. Bu uygulamada ücretsiz ama yine uygulama içi satın alımlar var.

‎MyFitnessPal
‎MyFitnessPal
Developer: MyFitnessPal, Inc.
Price: Free+

En İyi Müzik Uygulaması – Spotify

En iyi iPhone uygulamaları listesinde müzik uygulaması paylaşmamak olmazdı. Apple Music ile Spotify arasında gidip geliyor olsak da hala en iyi uygulama Spotify.

Kendi müzik listelerinizi oluşturmanızı, sevdiğiniz sanatçıları takip etmenizi sağlayan uygulamanın ne kadar geniş bir kütüphaneye sahip olduğunu bilmeyen yoktur. Ücretsiz olarak da kullanılabilecek olan uygulamanın, ücretsiz versiyonu çok yeterli değil. Tüm müziklere ulaşmanız ve sınırsız müzik keyfi için pro versiyonu almalısınız.

‎Spotify New Music and Podcasts
‎Spotify New Music and Podcasts
Developer: Spotify
Price: Free+

En iyi Matematik Uygulaması – Mathway

Biraz farklı bir alana geçelim. En basitten en karmaşık matematik problemlerini çözmek için yardımcı olacak uygulama, binlerce kişi tarafından kullanılıyor ve en iyiler listesinde ilk 50 arasında yer alıyor.

‎Mathway
‎Mathway
Developer: Mathway, LLC
Price: Free+

En iyi Video Düzenleme Uygulaması – Adobe Spark Video

Fotoğraflarınızı nasıl düzenleyebiliyorsanız, videolarınızı da o şekilde düzenleyebilirsiniz. Bunun için en iyi programlardan birisi Adobe Spark Video bu işlem için işinize yarayacaktır.

Video hikayeleri oluşturabileceğiniz kendi sinematiklerinizi yapabileceğiniz ve yine kendi ikonik görüntülerinizi oluşturabileceğiniz uygulama ücretsiz ama tüm özellikleri kullanmak için aylık abonelik almak lazım.

‎Adobe Spark Video
‎Adobe Spark Video
Developer: Adobe Inc.
Price: Free+

En iyi Yoga Uygulaması – Yoga | Down Dog

Yoga uygulamaları çok popülerleşmeye başladı. Apple Watch akıllı saatlere bile bu yönde bir güncelleme eklendi. Eğer detaylı bir yoga takibi isterseniz de Yoga | Down Dog iyi bir seçenek.

60 binden fazla hareketin bulunduğu uygulama, farklı stillere göre seçimler yapmanıza da izin veriyor. iOS sağlık uygulaması ile entegre olarak çalışabilen uygulamanın kendi müzik sesleri de bulunuyor.

‎Yoga | Down Dog
‎Yoga | Down Dog
Developer: Yoga Buddhi Co.
Price: Free+

En iyi iPhone uygulamaları için bu seçimlere yer verdik. Tabii ki uygulama dünyası dipsiz bir kuyu. Çok fazla seçenek var. Her dakika en iyi uygulamalar listeleri değişebilir.

Önceki İçerikApple Watch 6 Nasıl Bir Saat Olacak? Fiyat Belli mi?
Sonraki İçerikiPhone 13 Ekranı Bambaşka Bir Teknoloji İçerecek
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?