En İyi iPhone SE (2020) Kılıfları ve Fiyatları

0
2194

iPhone SE (2020) ucuz bir akıllı telefon değil. Evet, diğer iPhone akıllı telefonları ile karşılaştırıldığı zaman daha uygun fiyatlı bir akıllı telefon ama bu serinin de 6 bin TL bandında olduğunu görmekteyiz. Çok ucuz bir akıllı telefon söz konusu olmayınca, bu telefonu korumak biraz daha önemli hale geliyor. Eğer siz de iPhone SE (2020) modelini tercih edecekseniz, bu yazımızda sizin için en iyi olabilecek olan kılıfları bir araya getireceğiz. Telefonu korumak için yeterli gelecek olan en iyi iPhone SE (2020) kılıfları ve bu kılıfların özelliklerine geçelim.

Hangi iPhone SE (2020) Kılıfını Almalıyım?

Kılıflara geçmeden önce seçim konusunda ufak bir tüyo vermemiz gerekecek. Kılıf seçerken tamamen kullanım alışkanlıklarınızı dikkate almanız gerekiyor. Eğer telefonunuzu sürekli düşürüyor ya da bir yere çarpıyorsanız, silikon kılıflar sizin için yeterli olmayacaktır.

Bu durumda armor serisi koruma kılıflarını tercih etmek daha doğru olacaktır. Bunun dışında sadece günlük kullanımlarda yaşanabilecek çizilmelere ve sıyrılmalara karşı koruma sunulmasını istiyorsanız, silikon kılıflarda sizin işinizi görecektir. Bu detayı verdikten sonra geçelim modellere.

Resmi iPhone SE (2020) Silikon Kılıf

Diğer modeller için geçerli olan strateji bu model için de geçerli oldu. Apple akıllı telefonlarını tanıttıktan sonra resmi kılıflarına bu modelinde eklemesini gerçekleştirdi. Dayanıklı bir silikon kılıf olan serinin, tüm tuşları ve ekran eğrilerini tam bir şekilde kavrayacak yapıda tasarlandığını görüyoruz.

Beyaz , Siyah ve pembe renk seçenekleri bulunan resmi kılıfın, Apple logosunu koruduğunu da eklemiş olalım. Apple logosundaki detayın korunması da önemli bir artı olarak gösterilebilir.

Fiyat: 35 dolar

iPhone SE (2020) Kılıfları

Spigen Tough Armor Kılıf

Akıllı telefonlarda bir test vardır. Çok nadir bazı modellerde askeri şartlara dayanıklılık sertifikasına sahip modeller sunulur ve bu modeller düşme, çarpma ya da benzer hasar durumlarına karşı tam koruma sunulan modellerdir. Kılıflar için de bu geçerli.

Armor serisi bir kılıf olan Tough modelinde de yine askeri şartlara uygun düşme testlerinden başarılı olmuş bir modelden söz ediyoruz. Tam olarak koruma sunması için köşe kısımlarında özel hava yastığı sisteminin bulunduğu kılıfta, arka kısımda kayan sert bir kabuk bulunmakta.

Bu da telefonların sadece köşe kısımlarının değil, arka kapak kısmının da korunmasını sağlamakta. Apple logosu görmek adına özel bir arka kapak yerleşiminin sunulduğu kılıfın, iç astarının TPU olması da önemli avantajlardan bir tanesi.

Fiyat: 16 dolar

Resmi Apple Deri Kılıf

Diğer modellere geçmeden önce resmi Apple kılıflarından bir diğerini daha ele alalım. Bu kılıf iPhone kullanıcıları arasında oldukça yaygın olarak kullanılan kılıflar arasında. Tabaklanmış deri malzemeden üretilen kılıfın, elde bıraktığı his gerçekten oldukça iyi. Bir yandan yüksek kalitede malzeme sunulurken bir yandan da tam anlamıyla koruma sunulmasını sağlayan kılıfın telefonu tam olarak kavrayan modellerden biri olması da önemli artılardan.

Fiyat: 45 dolar.

iPhone SE (2020) Kılıfları

Moment Cüzdan Kılıf

Farklı tip kılıfları paylaşmaya devam ediyoruz. Bir sonraki kılıf modelimiz cüzdan kılıf olarak bilinen ve aynı zamanda kredi kartlarınızı ya da nakit paranızı koyabildiğiniz Moment kılıf. Doğal deri ve siyah bir deri panelin kullanıldığı kılıfın köşelerde ekstra bir koruma alanı var. Arka kısımda bir de cep bölümü bulunuyor.

Bu cep bölümü de önemli alanlar içerisinde yer almakta. Öyle ki bu alan içerisinde 3 adet kredi kartına kadar taşıyabiliyorsunuz. İsterseniz bu kısımda nakit para taşıması da gerçekleştirebiliyorsunuz. Kılıfın son artısının ise bir bilek kayış alanı olduğunu söyleyebiliriz. İsterseniz bilek kayışı takarak da kılıfı kullanabiliyorsunuz.

Fiyatı: 30 dolar.

iPhone SE (2020) Kılıfları

BodyGuardz iPhone SE 2020 Kılıf

Biraz daha üst segment bir kılıf olan Body, Kevlar adı verilen özel bir malzeme ile üretilmiş durumda. Bu malzeme patentli bir malzeme ve darbelerin emilmesini sağlamakta. Diyelim ki kılıf takılıyken telefonu düşürdünüz ya da bir yere çarptınız. Bu durumda darbe kılıf tarafından emiliyor ve eşit bir şekilde dağıtılıyor.

Bu sayede telefonun kalıcı hasar alma ihtimali düşürülüyor. Özellikle köşelere gelen darbelerde bu kılıfın avantajı oldukça fazla. Köşeden gelen darbenin ekranın çatlatmasını engelleyecek olan patentli bir malzemeden üretildiği söylenen kılıfın renkleri de çok dikkat çekici. Değişken renk olarak bilinen iki farklı rengin sunulduğu seçenekler var.

Fiyat: 40 dolar.

iPhone SE (2020) Kılıfları

LifeProof Wake Kılıf

Wake serisi kılıfların, en iyi iPhone SE (2020) kılıfları içerisinde özel bir yeri var. Wake serisi kılıflar %85 okyanus bazlı geri dönüştürülmüş olan plastiklerden üretiliyor. Yani okyanusları temizlemek için toplanan plastikler ham madde olarak kullanılıyor. Geri dönüşüm ürünü olan kılıflar, birçok farklı renk ile geliyor.

Geri dönüşüm gibi bir artısının olmasının yanında bu kılıfların koruma konusunda da iddialı seriler olduğunu söylemek gerekiyor. Yan kısımlarda telefonu tam manası ile saracak ve telefonun dışarıdan gelecek olan darbelere karşı korunmasını sağlayacak kalın çerçeveler var. Tek kötü yanı arka kısımda Apple logosunu da tamamen kapatıyor olması. Bunun dışında hem doğa dostu hem de sağlam bir kılıf sunulmuş durumda.

Fiyatı: 40 dolar.

iPhone SE (2020) Kılıfları

Caseology Paralaks Kılıf

Caseology kılıfları, sağlamlığı kendini gösteren kılıflar. Paralaks bunlardan bir tanesi. Kılıf sağlam olduğu kadar şık bir görüntüye de sahip. TPU kabuğa sahip çift katmanlı kılıfın, telefonun tam olarak çerçevelerini saran polikarbonat çerçeveleri bulunuyor.

Bu çerçeve yapısı da zaten telefonun dış darbelere karşı korunmasını sağlıyor. Çerçeve kısmında daha korunaklı bir kılıf olan modelin arka kısımda ise elmas desenli mat bir kaplama bulunuyor. Kaplama alanı telefonu rahat bir şekilde kavramanızı sağlıyor. Bu da telefonu korumanızın yanında daha rahat taşımanız anlamına geliyor.

Fiyat: 13 dolar.

iPhone SE (2020) Kılıfları

Twinkle Case Mate Kılıf

Tek parça kılıflardan biri olan Twinke, telefonu çizilmelere karşı tam olarak korumak için kaplama sunuyor. Ekstra çerçeve koruması sayesinde hem telefonun çizilmelere karşı korunması sağlanıyor hem de düşmelere karşı bir koruma sunuluyor.

Fakat şunu beklememek gerekli. Diyelim ki siz telefonu düşürdünüz ve bu kılıf üzerinde, bu durumda telefonunuza hiçbir şey olmayacak gibi bir durum söz konusu değil. Armor serisi kılıflardan söz etmiyoruz. Sadece düşmelere karşı ek bir koruma sunulmakta. 4 renkle gelen modelin başka bir artısı yok.

Fiyat: 40 dolar

iPhone SE (2020) Kılıfları

UAG Plazma Kılıf

UAG serisini bilmeyen yoktur. Tüy kadar hafif kompozit olarak bilinen kılıfları ile gelen marka, gerçekten sağlam kılıflar sunuyor. Plazma bu modeller arasında en çok dikkat çeken kılıflardan bir tanesi. Daha önce bahsettiğimiz kılıfların içerisinde yer alan bir modelde darbelerin emildiğinden söz etmiştik.

Darbeleri emme özelliğine sahip olan kılıflardan birisi de Plazma modeli. Zaten köşe kısımlarında ekstra bir koruma sunan kılıfın, darbeyi dağıtma gibi bir özelliği var. Böylece yine darbe tek bir yerde odaklanmadığı için telefonun zarar görmesi de engellenmiş oluyor. Ayrıca kılıfın askeri standartlar testlerinden de tam not aldığını ve testlerden geçtiğini söylemiş olalım.

Fiyat: 15 dolar.

iPhone SE (2020) Kılıfları

Ringke Fusion Kılıf

Askeri şatlarda bir koruma istemiyorsunuz. Bunun yanında telefonun tasarım güzelliğinin de öne çıkmasını istiyorsunuz. Bu durumda tercih en iyi iPhone SE (2020) kılıfları Ringke serisi olacak. Tamamen şeffaf kılıflardan biri olan Rinke, belli bir seviyeye kadar koruma sunmasının yanında telefonun arka kapağının da tamamen gözükmesini sağlıyor.

Apple logosunu ve parlak arka kapağı net bir şekilde görebiliyorsunuz. İşin koruma kısmında ise başta dediğimiz gibi çok yüksek bir koruma değeri beklememek gerekiyor. Köşelerde minimum seviyede koruma sağlayacak bir yapı ve çizilmeleri önleyecek olan arka yüzey bulunmakta.

Fiyat: 10 dolar.

iPhone SE (2020) Kılıfları

Gear 4 Webley kılıf

Yeşil, Mavi, Kırmızı ve Mor olmak üzere 4 farklı renk seçeneği bulunan Gear 4 modelleri, darbe emici olarak görev yapan bir TPU bölümüne sahip. Ekstra güçlendirilmiş olan darbe emici alanın dışında arka kapak bölümünün de tamamen kapandığını söyleyelim. Yani arka kapağı ya da Apple logosunu görmeyi beklemeyin.

Fiyat: 30 dolar

iPhone SE (2020) Kılıfları

Torras Slim Fit Kılıf

Kalın ve kaba kılıfları kullanmayı sevmeyenler için tasarlanmış olan Torras kılıf, oldukça ince bir kasa ile geliyor. Telefona kılıfı taktığınız zaman neredeyse telefon hiç kalınlaşmıyor demek yanlış olmayacaktır. Oldukça ince modelin düşmelere ya da darbelere karşı ekstra bir koruması da bulunmuyor.

Buna karşın çizilmelere ya da dışarıdan gelebilecek olan diğer etkenlere karşı da tam anlamıyla koruma sunulmakta. Ayrıca kamera bölümünde de güzel bir detay var. Kamera kısmı ve flaş ışığı kısmı biraz daha yukarıda yapılmış. Bu da düz yüzeylere koyduğunuz zaman kameraları ve flaş ışığını çizilmekten kurtarıyor.

Fiyat: 10 dolar

iPhone SE (2020) Kılıfları

Totallee Kılıf

İnce kılıflardan başladık ince kılıflardan devam edelim. Bu alanda iddialı olan modellerden birisi de Totallee kılıf. Ultra ince yapısı ile gelen kılıf, telefonu tam olarak sarıyor. Kılıfın ince olmasının yanında bir diğer artısı ise yarı saydam olması.

Yani bir yandan telefonunuzu da görebiliyorsunuz. Kamera kısmında ekstra bir çıkıntı alanının kullanıldığı modelde birçok farklı renk seçeneği sunuluyor. Size en uygun rengi yarı saydam formatında alabiliyorsunuz.

Fiyat: 12 dolar.

iPhone SE (2020) Kılıfları

Otterbox Defender Kılıf

Daha önce birçok iPhone modeli için sunulan Defender serisi kılıflar en iyi iPhone SE (2020) kılıfları içerisinde de yer alıyor. Telefonun herhangi bir durumda hasar görmesini engellemek için 4 farklı koruma katmanının sunulduğu kılıf, ekran kısmında da koruma sunmakta.

Hem telefonun ekran bölümünün belli bir oranda yerden yüksek olması sağlanıyor hem de kırılmaz camların tam olarak oturması sağlanıyor. Ayrıca çerçeve kısmında şok emici tabakalara yer verilmiş olduğunu da eklemiş olalım.

Fiyat: 33 dolar

iPhone SE (2020) Kılıfları

Spigen Ultra Hybrid S Kılıf

En iyi iPhone SE (2020) kılıfları arasında yer vermezsek olmaz modellerden birisi ultra hybrid modeli. Kenar kısmına baktığımız zaman kılıf, oldukça korunaklı esnek bir yapıya sahip. Bu kısımda kullanılan TPU aşırı derecede sertlik sunulmaktan esnek yapıda koruma sunulmasını sağlamakta.

Tamamen şeffaf bir kılıf olması sayesinde Apple logosunu da görmenize olanak veren serinin en güzel yanı arka kısımda sunulan destek ayağı. Arka kısımda istediğiniz zaman açılan istediğiniz zaman kapatabileceğiniz bir destek ayağı bulunuyor. Bu ayağı açarak telefonu stantla beraber kullanabiliyorsunuz.

Fiyat: 12 dolar.

iPhone SE (2020) Kılıfları

Vena vCommunete Kılıf

Çok tekrarladık farkındayım ama tam anlamıyla koruma sunan bir başka kılıf modelindeyiz. Kenarları oldukça kalın olan kılıf, telefonun darbelere karşı korunmasını sağlamakta. Fakat en iyi iPhone SE (2020) kılıfları içerisinde bu modelin yer almasının tek nedeni bu değil.

Bunun yanında arka kapak kısmında kılıfın bir cüzdan bölümü bulundurduğunu görüyoruz. Cüzdan bölümünün içerisinde kredi kartı taşımak ve nakit para taşımak mümkün. Burada yer alan kapağı açtığınız zaman, kılıfı bir stant olarak da kullanmanız mümkün. Çok amaçlı güzel ürünlerden bir tanesi.

Fiyatı: 28 dolar.

iPhone SE (2020) Kılıfları

Mous Koruyucu Kılıf

Ahşap ara yüzeyli Mous, ceviz ya da bambudan üretilmiş olarak seçim yapılabilen seriler arasında yer alıyor. Kendi ekran koruyucusu ile gelen Mous, çerçeve kısmında TPU ile koruma sunarken, arka kısımda ise dediğimiz gibi ahşap tabaka ile koruma sunulmakta.

Fiyat: 40 dolar.

iPhone SE (2020) Kılıfları

Pelikan Koruyucu Kılıf

Sayısız renk seçeneği bulunan Pelikan kılıf, güçlü kenarlıklara sahip. Güçlendirilmiş olan kenarlara sahip kılıfın, ekran kısmından da biraz yükselti sunması sağlanmış. Bu da ekranı düz bir yüzeye koyduğunuz zaman çizilme olanağını ortadan kaldırıyor.

Fiyat: 40 dolar.

iPhone SE (2020) Kılıfları

Otter+ Pop Kılıf

Yine çok amaçlı en iyi iPhone SE (2020) kılıfları arasında yer alan Otter, kalın çerçevenin ve koruma penceresinin yanında işlevselliği ile öne çıkan bir model. Arka kısımda telefonun tutuşunu kolaylaştıracak olan bir açılır kapanır tutma bölümü bulunuyor.

iPhone SE (2020) Kılıfları

Fiyat: 51 dolar.

En iyi iPhone SE (2020) kılıfları için modeller bunlar. Bu modellerin dışında sizin de önerileriniz varsa yorum yapmayı unutmayın.

KAYNAKhttps://www.imore.com/best-cases-iphone-se-2020
Önceki İçerikEn Güçlü Apple Cihazları Sıralaması Değişti
Sonraki İçerikiPhone’da arka planda youtube oynamaya devam etsin
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?