En iyi iOS Strateji Oyunları

1
2733

Mobil strateji oyunları için sürekli yeni yapımlar sunulmaya başladı. Aslında bakarsanız akıllı telefonlar daha güçlü hale geldi. Akıllı telefonların donanımsal olarak güçlenmesiyle beraber mobil oyun sektöründe daha iddialı yapımlar sunulmaya başlandı.

Tabii ki strateji oyunları bu konuda biraz daha dikkat çekiyor. Daha kapsamlı oyunlar sunulduğu için genel olarak yapı biraz daha dikkat çekici oluyor. Bu yazımızda da sizler için en iyi iOS strateji oyunları listesi hazırlamaya karar verdik. İddialı mobil oyunlara geçelim.

En İyi iOS Strateji Oyunları ve İndirme Linkleri

1-Clash of Clans

Supercell tarafından geliştirilen Clash of Clans, bu alanda en iddialı yapımlar arasında yer alıyor. Oyun yayınlandığı ilk andan bu yana hem Android kullanıcılarının hem de iOS kullanıcılarının büyük oranda ilgisini çekmiş durumda. Sadece Android üzerinde 50 milyonun üzerinde indirme alan yapım, en çok indirilen strateji oyunları serilerinden bir tanesi.

Tabii ki bu durumda oyunun ücretsiz olmasının da etkisi büyük. Online tabanlı olan yapımın konusuna gelecek olursak, bir köyünüz var ve bu köyü geliştirerek rakiplerinize karşı galip gelmeye çalışıyorsunuz. Oyun tamamen ücretsiz ancak gelişim sürecini hızlandırmak isterseniz, oyun için satın alımlar işinizi görecektir.

‎Clash of Clans
‎Clash of Clans
Developer: Supercell
Price: Free+

2-Townsmen

İddialı mobil strateji oyunlarından birisi de Townsmen olarak nitelendirilebilir. Orta çağda geçen oyunda mini bir köy ile hikayenize başlıyorsunuz. Bu köyü geliştirerek yeni bir medeniyet kurmaya çalışıyorsunuz.

Geliştirme kısmında bir yandan kültüre önem vermeniz bir yanan ise askeri olarak kaynaklarınızı çoğaltmanız gerekiyor. Öyle ki belli aralıklarla saldırılar alıyorsunuz ve yağmacılara karşı mutlaka kendinizi savunmanız gerekiyor.

‎Townsmen
‎Townsmen
Developer: HandyGames
Price: Free+

3-SimCity Buildlt

iOS en iyi strateji oyunu 2019 listelerinde de yer alan SimCity, EA Games tarafından sunulmuş iddialı oyunlar arasında yer alıyor. Diğer mobil strateji oyunlarından farklı olarak bu kez ortaçağda ya da bir köyde değilsiniz. Savaşmak gibi bir derdiniz de yok. Bu kez bir metropol kurmanız ve şehrinizin düzenini en iyi şekilde oluşturmanız gerekiyor.

Kendi şehrinizi tasarlayarak, mini bir kentten tam bir metropol oluşturmanız mümkün oluyor. Uzun soluklu oyunlardan biri olan seri, en iyi iOS strateji oyunları arasında da ilk sıralarda yer alıyor. Öyle ki grafikler ve oyun yapısı da oldukça başarılı.

‎SimCity BuildIt
‎SimCity BuildIt
Developer: Electronic Arts
Price: Free+

4-Forge of Empires

Tarayıcılarda bile reklamlarını görebileceğiniz Forge of Empires, online strateji oyunları arasında ilk sırada yer alıyor. İddialı oyunun en iyi iOS strateji oyunları arasında yer alması da sürpriz değil.

Taş devrinden başlayarak kendi imparatorluğunuzu kurmanızı sağlayacak olan yapım, modern çağa kadar ilerliyor. Sadece iOS değil, Android kullanıcıları için de çok sık gündeme gelen oyunlardan biri olan seri, yüksek indirme oranlarına sahip yapımlar arasında yer alıyor.

‎Forge of Empires: Build a City
‎Forge of Empires: Build a City

5-Roads of Rome 3

iOS en iyi oyunlar arasında yer alır mı bilinmez ama Roma tarihine meraklı olan mobil kullanıcılar için ideal oyunlardan birisi olan Roads of Rome 3, başarılı yapımlardan bir tanesi.

Roma döneminde geçen hikayeleri konu edinen yapımda yine kendi şehrinize sahipsiniz ve ana amacınız bu şehrin yükseltilmesini sağlamak. Tabii ki bir yandan bunu yaparken bir yandan da düşmanlara karşı mücadele etmeniz gerekecek.

‎Roads of Rome: 3
‎Roads of Rome: 3
Developer: Qumaron
Price: Free+

6-Hades Star

Biraz daha farklı bir yapıya sahip olan oyunlar arasında yer alan mobil oyunda, uzayı feth etmeye çalışıyorsunuz. Bu kez bir uzay medeniyetine sahip oluyorsunuz ve bu medeniyeti yükseltmek adına çalışmalar yapıyorsunuz.

Online strateji oyunları arasında yer alan yapımda en çok dikkat çeken ve oyuna heyecan katan kısım da zaten online tabanlı oyuncu sayısının bir hayli yüksek olması.

‎Hades' Star
‎Hades' Star
Developer: Parallel Space Inc
Price: Free+

7-Tribal Wars 2

Bir yandan yönetim kısmında önemli kararlar vermeniz gereken oyunlardan biri olan Tribal Wars 2 bir yandan ise askeri alanda yeteneklerinizi ortaya koymanız gereken yapımlar arasında yer alıyor.

Yine diğer oyunlara benzer bir şekilde kendi imparatorluğunuzu kurduğunuz oyun sunduğu detaylı yapı sayesinde en iyi iOS strateji oyunları arasında da yer bulmayı başarıyor.

‎Tribal Wars 2
‎Tribal Wars 2
Developer: InnoGames
Price: Free+

8-Game of War – Fire Age

iOS en iyi strateji oyunu 2019 listelerinde yer almayı başaran oyunlardan birisi de Game of War yapımı oldu. Online strateji oyunları olarak da öne çıkan yapımın, iOS kullanıcıları tarafından da sıkça tercih edildiğiniz biliyoruz.

Oyunun bu kadar çok tercih edilmesini sağlayan tabii ki online yapısı. Kendi imparatorluğunuzu kurduğunuz ve medeniyetinizi geliştirmeye çalıştırdığınız oyunda kendi ülkenizi kurup, ordularınızı geliştirip sonrasında diğer ülkelere karşı galip gelmeye çalışıyorsunuz.

‎Game of War - Fire Age
‎Game of War - Fire Age

İlginizi Çekebilir: En İyi iOS Video Oynatıcılar ve Özellikleri

9-Clash Royale

Clash of Clans oyununun devamı niteliğinde ya da farklı bir versiyonu olarak görebileceğimiz Royale, bira daha farklı bir boyuta sahip bir oyun. Yine online strateji oyunları arasında yer alan yapımın, online üzerine kurulu olduğunu görüyoruz. Amacınız elinizdeki askerlerin seviyelerini arttırmak ve daha iyi askerler alabilmek.

‎Clash Royale
‎Clash Royale
Developer: Supercell
Price: Free+

10-Clash of Kings

Gerçek zamanlı ve detaylı strateji oyunları arasında yer alan Clash of Kings, yine iddialı oyunlardan bir tanesi. Oyunda bir krallığınız var ve krallığınızı geliştirerek rakiplerinize üstünlük kurmanız gerekiyor.

‎Clash of Kings - CoK
‎Clash of Kings - CoK
Developer: ELEX Wireless
Price: Free+

11-Hearthstone

Strateji oyunlarına farklı bir yaklaşım sunan oyun, kart oyunlarından biri. İddialı bir kart oyunu olmasının yanında strateji yönü de ağır basan yapımında amacınız rakibinizi yenecek başarıda desteler oluşturmak. Elinizde yer alan kart destelerini geliştirmeye çalışıyorsunuz.

‎Hearthstone
‎Hearthstone

En iyi iOS strateji oyunları listemizin sonuna geldik. Genelde online strateji oyunlarının bulunduğu listemizde en beğendiğiniz oyunu seçip kurabilirsiniz. Genel olarak strateji oyunlarının zaman isteyen yapımlar olduğunu ve uzun soluklu oyunlar olarak dikkat çektiklerini de hatırlatalım. Seçiminizi buna göre yapmanız lazım. Özellikle online oyunlar, bir hayli zaman alabiliyor.

Önceki İçerikiPhone 12 için Harika Konsept Çalışması
Sonraki İçerikApple, Oyun Bilgisayarı ile Geliyor
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?