En iyi 10 Doodle Oyunu

0
260

Canınız sıkıldı ve oyun oynamak istiyorsunuz. Bunun için mutlaka on binlerce liralık oyun bilgisayarlarına, yüksek bant genişlikli internet bağlantılarına ihtiyacınız yok. İnternetiniz olmasa bile Chrome web tarayıcısını açıp oyun oynayabilirsiniz. Çünkü Chrome tarayıcısı ile oynanabilen binlerce harika oyun var. Bunların bir çoğu da kesinlikle basit oyunlar değil.

Bu yazımızda paylaşacağımız 10 tane oyun 2022 yılının en çok beğenilen 10 Chrome oyunu. Bazıları buna Google Doodle oyunları da diyor. Çünkü Google’ın sürekli değişen Doodle’ları var ve bunların bazıları oyuna dönüyor.

Hazırsanız başlayalım.. Bahsettiğimiz oyunları oynamak için Play (Oyna) butonuna tıklamanız yeterli.

En iyi Doodle Oyunları 2022

1. Baseball

En çok oynanan Spor kategorisindeki Doodle oyunlarından birisi Baseball. Oynamak için aşağıdaki linke tıklayınız.

Tıklayın

 

2. PacMan

PacMan; Atarili yılların efsanevi oyunudur. Kurabiyeleri yiyerek uzaylılardan kaçan PacMan hala eğlendirmeye devam ediyor.

Tıklayın

 

3. Çabuk çiz!

Google’ın yapay zekalarını ve çizim yeteneğinizi test edebileceğiniz harika bir oyun. Özellikle çocuklarınızla oynayabileceğiniz bir çizim oyunu. Size bir şey çizmeniz söyleniyor. Siz çiziyorsunuz. Google’ın algoritması çizdiğinizi 20 saniye içinde tahmin etmeye çalışıyor.

Tıklayın

 

4. Wilbur Scoville Oyunu

Wilbur Scoville’nin 151. Doğum Günü için hazırlanmış bir Doodle’dan yola çıkılarak geliştirilmiş güzel bir oyun. Wilbur Scoville bazı şeyleri tatmak istiyor. Ancak onun tadacağı şeylerin çok acı olmaması sizin yeteneğinize bağlı.

Tıklayın

 

5. Basketbol 2012

Size 24 saniye veriliyor. Bu süre içinde atabileceğiniz kadar basket atmaya çalışıyorsunuz. 2 kişilik eğlenceli bir oyun diyebiliriz.

Tıklayın

6. Cadılar Bayramı

Özellikle çocuklar için çok eğlenceli olabilecek bir oyun. Hayaletlerin üstünde şekiller var. Siz bir kedisiniz ve bu hayaletleri engellemeniz gerekiyor. Bunun için yapmanız gereken hayaletlerin üstündeki şekilleri çizmek.

Tıklayın

7. Bahçe Cüceleri

Bu oyunda bir mancınık yönetiyorsunuz. Mancınıktaki çiçekleri size söylenen uzaklığa atmanız gerekiyor.

 

Tıklayın

 

8. Kod yazan tavşan

Bu Doodle oyunu ile çocuklara kod yazma öğretiliyor. Tavşanın hedefine ulaşması için kod bilmecelerinin çözülmesi gerekiyor. Zihin açıcı ve eğlenceli bir oyun.

Tıklayın

 

9. Kiriket

Karşıdan size top atılıyor. Siz de mükemmel bir zamanlama ile topa vurmaya çalışıyorsunuz.

Tıklayın

10. Tüm Doodle oyunları elinizin altında

Bu yazıda bahsettiklerimizin dışında çok sayıda harika Doodle oyunu var. Bunları kendin de keşfedebilirsin. Tüm Doodle oyunlarına ulaşmak için tıklayın.

 

Önceki İçerikMacBook TrackPad Sorunları ve Çözüm Yolları
Sonraki İçerikMacBook ve Windows’da Zoom “Unable to Connect” Hatası Çözümü
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?