En İyi 10.5 inç iPad Pro Klavyeli Kılıflar

0
742

iPad modellerinde Apple’ın uygulamış olduğu bir strateji var. Marka tabletleriyle beraber bilgisayarlara olan ihtiyacı azaltmaya çalışıyor. Sistem özellikleri kısmında tabletlerin bilgisayar özelliklerine yetiştiğini görüyoruz. Fakat bunun için bazı donanımsal ihtiyaçlar da var. Bunların başında da klavyeler geliyor. Tabletleri daha kullanışlı hale getiren harici klavye modelleriyle beraber iPad serilerini çok daha işlevsel hale getirmek mümkün. Bu yazımızda da 10.5 iPad Pro modeli için en iyi klavyeli kılıflara bakacağız. Bakalım 10.5 inç iPad Pro klavyeli kılıflar içerisinde nasıl alternatiflerimiz var?

10.5 inç iPad Pro Klavyeli Kılıflar Tüm Seriler

Klavyeli kılıf modellerine geçmeden önce listemizde Apple’ın resmi ürünlerine de yer vereceğimizi belirterek başlayalım. Hem dışardan üreticilere hem de Apple’ın klavye modellerine bakacağız.

Apple Smart Keyboard (10.5)

Tabii ki ilk sırada Apple’ın resmi klavye modeli geliyor. Apple’ın bu seri için sunmuş olduğu klavye, Smart Connector bağlantısını kullanıyor ve kolayca iPad Pro ile eşleştirilebiliyor. Bu şekilde hem seri şarj edilebiliyor hem de iki yönlü veri alışverişine izin veriliyor.

iPad Pro klavyeli kılıf

Bluetooth bağlantısına herhangi bir ihtiyaç kalmıyor. Tasarım kısmında ise genel olarak Apple’ın yapısı yansıtılıyor. Küçük çıkıntılara sahip olan tuşlar ve tuşlar arasında gayet iyi bir boşluk oranı bulunuyor.

Fiyatı: 159 dolar

Brydge 10.5-inch Series II

En iyi 10.5 iPad Pro Klavyeli kılıf modelleri içerisinde yer alan Brydge modeli, tabletinizi tam olarak bir Mac modeline çevirmenize izin veriyor. Tableti tutacak iki adet menteşeye sahip olan seri, kolayca iPad tablete bağlanabiliyor ve işlevsel bir klavye kullanımı sunuyor.

iPad Pro klavyeli kılıf

Klavyenin alüminyum kasası, tam anlamıyla Mac kullanıyormuşsunuz hissine kapılmanızı sağlıyor. Genel olarak başarılı bir tasarıma sahip olan seri, arkadan aydınlatma gibi ayrıcalıklar da sunuyor. Kolay taşınabilir model olan Brydge dayanıklılık konusunda da oldukça başarılı.

Fiyatı: 130 dolar

Logitech Slim Combo

Logitech, Apple’ın birçok ürünü için aksesuar sunan markalardan bir tanesi. Logitech Slim Combo bunlardan birisi. En iyi 10.5 iPad Pro klavyeli kılıf modellerinde ilk sıralarda yer alacak kılıf, iki ana parçadan oluşuyor. İlk parça tablete taktığınız ve tableti hem koruyan hem de stant haline getiren dış kılıf. Bu parça üzerinde Apple Pencil için de özel bir alan bulunuyor. İkinci kısımda ise klavyenin yer aldığı bölüm var.

Bu bölümde de rakiplerine göre biraz daha ince ve uzun bir klavye bulunuyor. Yine Smart Connector üzerinden bağlantı kuran klavye, üst parçada yer alan kılıfa bağlanarak kullanılıyor. Arkadan aydınlatma gibi ayrıcalıklar sunan klavyenin oldukça kullanışlı olduğunu da eklemek gerekiyor. İsterseniz klavyeyi kılıf içerisinde katlayabiliyorsunuz. Bu şekilde iPad’inizi daha kolay taşınabilir bir hale getiriyorsunuz.

Fiyat: 130 dolar

Fintie 10,5 inç iPad Pro Klavye Kılıfı

Düşük maliyetli kılıflar içerisinde yer alan Fintie 10,5 inç iPad Pro klavye kılıfı, yine tableti tam olarak saran serilerden bir tanesi. Oldukça ince olan kılıf, tabletin hem arkasını hem de ekran kısmını kapatıyor.

iPad Pro klavyeli kılıf

Arka kısımda kullanılan kılıf, bir stat görevi görüyor. Kılıfın iç kısımda ise Apple Pencil için bir yer ayırdığını görüyoruz. Apple Pencil bölümü de genel olarak kullanılabilirliği arttırıyor. Seride sunulan klavye ise biraz daha standart bir klavye. Tuşlar arasında çok fazla boşluk olmadığını görüyoruz. Bu fiyata da yansımış durumda.

Fiyat: 30 dolar

Zagg Rugged Messenger Kılıf

Eğer hem klavyeli bir kılıf kulanayım hem de kılıfın tabletimin sağlamlığını arttırsın diyorsanız, bu durumda tercih edebileceğimiz modellerden birisi de Zagg Rugged Messenger kılıf serisi oluyor. İki parça olarak kullanılan kılıf, her iki parçada da sağlamlığı ön plana çıkarıyor.

iPad Pro klavyeli kılıf

Üst kısımda kullandığınız parça, diğer modellerde olduğu gibi stant için de bir tamamlayıcı oluyor. İki parçalı kasa sistemindeki serinin polikarbonat bir dış kabuğu var ve bu da sağlamlığı arttırıyor. Bluetooth ile iPad’e bağlanan kılıfın Apple Pencil için özel alanı bulunduğunu da ekleyelim.

Fiyatı: 100 dolar

Valkit Heavy Duty

iPad’e bir tık ek bir hacim kazandıran kılıf, tam anlamıyla koruyucu kılıflardan bir tanesi. Serinin en iyi 10.5 inç iPad Pro klavyeli kılıf modelleri arasında yer almasını sağlayan da zaten bu.

iPad Pro klavyeli kılıf

Tabletin köşelerinin korunması için ek bir koruyucu tabakası bulunuyor. Bunun dışında hem stant görevi göre iPad klavyeli kılıfı, hem de oldukça ince bir klavye sunuyor ve bu sayede de rahat bir kullanım sağlıyor.

Fiyatı: 56 dolar

LENRICH Klavyeli Kılıf

iPad’inizi tam olarak saran kılıf, 360 derece döndürme yeteneğine de sahip. İstediğini şekilde tableti döndürerek farklı konumlarda kullanmanız mümkün. Serinin artı noktalarından birisi de aydınlatmasının bulunması.

iPad Pro klavyeli kılıf

Üzerinde yer alan aydınlatma sayesinde, gece kullanımlarında da oldukça kullanışlıdır. Fakat klavyede tuşların aralıklarının çok az olması, genel kullanımda biraz işlevselliği bozmakta.

Fiyatı: 60 dolar

İlginizi Çekebilir: Yeni 10.5 İnç iPad Pro Tanıtıldı. İşte Tüm Özellikler ve Yenilikler

Klavyeli CHESONA iPad Pro 10.5 Çantası

Yerleşik klavyeli modellerden biri olan Chesona, oyuncu klavyelerinde gördüğümüz gibi renkli bir klavye sunuyor. Toplamda 343 farklı aydınlatma seçeneği olan klavye, ışıklandırma konusunda 3 parçaya bölünmüş olarak geliyor. 3 bölümü, 7 farklı ana renk üzerinden çeşitli şekilde renklendirebiliyorsunuz.

iPad Pro klavyeli kılıf

Arkadan aydınlatma için 3 farklı parlaklık seviyesine de izin veren seri, hem şık bir görüntü sunulmasını sağlıyor hem de oldukça kullanışlı bir klavye elde etmenizi sağlıyor. Ayrıca kılıfın arka yüzeyi de tamamen sardığını ve istendiği durumda stant olarak kullanılabileceğini de ekleyelim.

Fiyat: 45 dolar

Boriyuan Smart Cover Kılıf

Konforun ön plana alanlar için tercih edilebilecek bir kılıf olan Boriyuan Smart Cover, akıllı kapak sistemine sahip. Tableti tamamen saran kılıf, tüm düğmeleri ve bağlantı noktalarını sorunsuz bir şekilde kullanmanızı sağlıyor.

iPad Pro klavyeli kılıf

Klavye kısmında bilekleri koymak için bir alanı bulunan kılıfın, yumuşak yapısı oldukça rahat kullanılmasını sağlıyor. Serinin belki de tek sorunu ise klavye kısmının biraz dar tutulmuş olması. Bu kısmın biraz daha geniş bir alana yayılması söz konusu olabilirdi. Bilek destekleme alanı için bu kısımdan biraz ödün verilmiş gibi. Son olarak bu modelde deri seçeneğiniz olduğunu da ekleyelim.

Fiyatı: 22 dolar

En iyi 10.5 inç iPad Pro klavyeli kılıf modellerini aktarmaya çalıştık. Bütçenize göre size uygun olan kılıfları seçebilirsiniz. 10.5 inç iPad kılıf modelleri için daha birçok alternatif var. Bunları farklı yazılarda sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Ayrıca sizin de kullandığınız ve listede yer almayan kılıflar varsa, yorum bölümünden bize iletmeyi unutmayın.

Önceki İçerikiOS 13.2 Beta 4 Yayına Açıldı – Değişiklikler Neler?
Sonraki İçerikiPhone 11 Pro Max ve iPhone Xs Max Ses Performansı Karşılaştırması
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?