En Çok Satan iPhone Modeli Belli Oldu

0
171

Apple için 2019 verileri açıklanmaya devam ediyor. Son olarak en çok satan iPhone modelleri için bir açıklama geldi. 2019 yılının son çeyreği değerlendirilerek yapılan araştırmalar sonrasında, geçen yılı lider kapatan akıllı telefon modeli de belli olmuş oldu.

CIRP tarafından yapılan araştırma sonrasında 2019 yılının 4.çeyreğinde en çok satan iPhone modeli resmiyet kazanmış oldu. Yapılan araştırmayı genel olarak değerlendirdiğimiz zaman, yeni modellerin çok daha fazla sattığını görüyoruz.

iPhone 11 Son Çeyreği Lider Bitirdi

CIRP tarafından yapılan araştırmaya göre 2019 yılının 4.çeyreğinde en çok satan model, iPhone 11 modeli oldu. iPhone 11 akıllı telefonlarının genel satışların %39’luk kısmını kapladığı görülüyor. %39’luk bir satış payıyla beraber lider konumda olan yeni modelin takipçisi ise iPhone 11 Pro modeli oldu. iPhone 11 Pro ve Pro Max modellerinin oranı ise %15 olarak açıklanmış durumda.

Listede en çok dikkat çeken akıllı telefon modelinin ise iPhone XR olduğunu söyleyebiliriz. Eski model olmasına rağmen telefonun satış oranlarında %18’lik paya sahip olduğu görülmekte. iPhone XR akıllı telefonlarının bu denli bir satış elde etmesinin en önemli nedeni ise telefonlarda yapılan indirim. Markanın iPhone 11 akıllı telefonların satışından sonra XR modeli için önemli bir indirime gittiğini görüyoruz.

iPhone 11

iPhone XR modelinin 599 dolar gibi bir fiyatla satışa sunulması, bu modelin satışlarını attırmayı başarmış gibi gözüküyor. iPhone 7, iPhone 6 modelleri için ise yolun sonu gelmiş gibi gözüküyor. Öyle ki 2019 son çeyrek satış verilerinde bu modellerin satılmadığını görüyoruz.

En çok satan bir başka akıllı telefon modeli ise iPhone 8 ve iPhone 8 Plus. iPhone 8 serisinin listede olması önemli çünkü bu modeller eski tasarımla geliyor. Apple’ın iPhone SE 2 akıllı telefonlarında da eski tasarımı sunacağını düşünüyoruz. Haliyle öncesinde bir pazar araştırması yapılmış demek yanlış olmayacaktır.

Listede yer almayan iPhone XS serisinin ise yeni modellerden sonra unutulduğunu söylemek yanlış olmaz. En azından son çeyrek verileri bize bu detayı veriyor.

Önceki İçerikiPhone 12 Yeni Renk Seçeneği Belli Oldu
Sonraki İçerikYenilenmiş iPhone Modelleri Satışa Çıktı – Fiyatlar Nasıl?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?