Elektronik Eşya Alımlarında Taksit Sayısı Düşürüldü – İşte Yeni Taksit Sayısı!

0
180

BDDK, dün yapılan toplantı sonrasında başta elektronik eşya alımlarında geçerli olmaz üzere taksit sayılarında değişikliğe gitti. Alınan kararla beraber birçok alışveriş kaleminde değişiklikler olması bekleniyor.

Peki, yeni kararın detayları neler? Taksit sayısında nasıl bir sınırlamaya gidildi? Hangi ürünler için geçerlilik var?

Elektronik Eşya Alımları için 4 Taksit Sınırı Geldi

Alınan karara göre fiyatı 3500 TL’ye kadar olan televizyon modelleri hariç tutularak, tüm elektronik eşya alımlarında taksit sayısı 4 aya indirildi. Eskiden uygulanan taksit sayısı ise 6 ay olarak açıklanmıştı.

Burada 2 aylık bir taksit indirimi olduğunu görüyoruz. Kredi kartları hakkında yönetmeliğin değiştirilmesi sonrasında ortaya çıkan karar sadece elektronik ürünleri de ilgilendirmiyor.

Bunun yanında mobilya ve elektrikli eşyaların alımları için de bir taksit değişikliği söz konusu. Bu ürünlerde de yapılan değişiklik sonrasında eşya alımları 18 ay olan taksit sayısının da 12 aya kadar indirildiği açıklandı.

elektronik eşya alımlarında taksit

Bir diğer düzenleme ise ziynet eşyalarını kapsıyor. Bu düzenlemede de taksitli ziynet eşyası alımları 8 aydan 6 aya kadar indirildi. Yani burada da 2 aylık bir taksit düşüşü yapıldı.

Tabii ki bunları ek bilgi olarak ele aldık. Bizim ilgilendiğimiz kısım elektronik eşya alımları için geçerli olan taksit sayısı olacak. Bu değişikliğin elektronik ürünlerde herhangi bir fiyat artışına neden olması beklenmiyor.

Elektronik ürün satışı gerçekleştiren mağazalar konuya ilişkin farklı kampanyalar düzenler ve ürün satışını arttırmaya yönelik adımlar atar mı göreceğiz. Unutmadan kararın bugünden sonra geçerli olacağını ekleyelim.

Önceki İçerikiPhone 12 Pro Max, Note 20 Ultra’nın Gerisinde Kaldı
Sonraki İçerikAsgari ücretli PS5 alabilir mi? Kaç gün çalışmalı?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?