Efsane Devam Ediyor! Asphalt 9: Legends iOS için Yayınlandı! Özellikler ve Detaylar

0
141

Gameloft tarafından sunulan en kapsamlı oyunların başında Asphalt serisi geliyor. Mobil dünyaya yarış oyunlarını taşıyan en iyi yapımlardan biri olan Asphalt serisi, son olarak Asphalt 8 oyunuyla sektördeki yerini almıştı. Aradan geçen uzun süreler sonrasında bu kez Asphalt 9: Legends serisi yayınlandı.

Telefonlarda, bilgisayar oyunu deneyimini bir araya getiren Asphalt 9: Legends oyununun açıklanmasının hemen ardından detaylarda ortaya çıktı. Şimdilik sadece iOS işletim sistemi için yayınlanan oyunun detaylarında, serinin sevenleri için önemli özellikler bulunuyor. Hemen detaylara geçelim.

Asphalt 9: Legends Nasıl Bir Oyun?

Gameloft’un özellikle grafik konusunda beklenen değişiklikleri yaptığı görülen Asphalt 9: Legends oyununun, bilgisayar serilerine yetiştiğini söylemek gerekiyor. Eski oyun olan Airborne serisinin devamını konu alan oyunda, HDR görüntü desteği veriyor. Grafik konusunda beklenen değişikliklerin elde edilmesini sağlayan HDR desteğinin, görüntü kalitesini bir hayli arttırdığını söylemek gerekiyor. Bunun dışında önemli bir güncelleme olan kontrol şeması özelliğinin de kullanıma girdiği ve yeni oyunun kontrol sisteminin değiştiğini de belirtelim.

Asphalt 9 Legends

Oyunda yer alan araç markaları ise şöyle; Ferrari, Porsche, Lamborghini, W Motors ve daha birçok ünlü markanın sunulduğunu görüyoruz. Tüm bu araçların ise birebir modellenmiş olduğunu da ekleyelim. Bu bilgilerin ardından oyun özellikleri konusunda detaylı bilgiler verelim.

Konsolları Aratmayan Deneyim

HDR özelliğiyle beraber modellenmiş olan araçlar, titizlikle modellenmiş ve tüm gerçekçi fiziklerden yararlanılmış.

Asphalt 9 Legends

En Öne Çıkan Araçlar

Oyunun içerisinde genelde hızlarıyla adından söz eden 50’den fazla araç bulunuyor. Markalar konusunda yukarıda az çok bilgi verdik.

Araçların Özelleştirilmesi

Asphalt 9: Legends, oyunun ruhunu olduğu gibi yansıtıyor. Tabii ki bu noktada araçların tüm özelleştirmesini yapabiliyorsunuz. Modifiye yapabildiğiniz araçlarda, görsel olarak jant değişimleri, fren balatalarının renk değişimleri, karbon parça eklentileri gibi eklentilerde yapabiliyorsunuz.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 Çift Kameraya Sahip Olacak

Asphalt 9 Legends

Aksiyon Dolu Yarışlar

70’den fazla haritanın bulunduğu Asphalt 9: Legends oyununda, sadece yarış yönü değil aksiyon yönünü de öne çıkaran birçok ayrıntı var. Kariyer modunda 60 sezon ve 800 yarış bulunuyor ve aksiyon dolu bu yarışlarda rakiplerinize karşı mücadele ediyorsunuz. Sadece telefona karşı değil, 8 oyuncuya kadar çoklu oyuncu desteğiyle arkadaşlarınıza ve rakiplerinize karşı da rekabet edebiliyorsunuz.

Kulüp Oluşturma

Oyunda bir de ilke imza atılmış durumda. Asphalt 9: Legends ile Kulüp özelliğini kullanabiliyorsunuz. Yarışçılarla beraber bir topluluk oluşturabiliyor ve başarımlar kazanmak için üyelerle işbirliği yapabiliyorsunuz.

Oyunun Filipinler bölgesi için yayınlandığını ve kısa süre içerisinde tüm bölgeler için yayınlanacağını belirtelim.

iOS Sürümü iOS 8 ve üzeri. Desteklenen cihazlar (iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPad Air, iPad Air Wi-Fi + Cellular, iPad mini 2, iPad mini 2 Wi-Fi + Cellular, iPad Air 2, iPad Air 2 Wi-Fi + Cellular, iPad mini 3, iPad mini 3 Wi-Fi + Cellular, iPad mini 4, iPad mini 4 Wi-Fi + Cellular, 12.9-inch iPad Pro, 12.9-inch iPad Pro Wi-Fi + Cellular, 9.7-inch iPad Pro, 9.7-inch iPad Pro Wi-Fi + Cellular, iPad Wi-Fi (5th generation), iPad Wi-Fi + Cellular (5th generation), 12.9-inch iPad Pro (2nd generation), 12.9-inch iPad Pro Wi‑Fi + Cellular (2nd generation), 10.5-inch iPad Pro, 10.5-inch iPad Pro Wi‑Fi + Cellular and iPod touch (6th generation)
Satış Fiyatı Ücretsiz
Uygulama Boyutu 1.4 GB
Uygulama İndirme Asphalt 9 Legends
Türkçe Dil Desteği VAR

 

İlginizi Çekebilir: iOS 11.3 Beta 4 Yayınlandı! İşte Değişiklikler

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?