Düz Kenarlı iPhone 12 ailesi Görüntülendi

0
7157

iPhone 12 gecikecek mi? Herkesin cevap aradığı bir soru. Telefonun gecikmesi söz konusu. Belki 1 ay belki de 2 ay telefon gecikecek ama bu Apple’ın hazırlanmadığı anlamına gelmiyor. Pandemi yüzünden yaşanan parça tedarik sorunu gecikmeye neden olabilir ancak bu telefonun üretim aşamasına geçmesine engel değil.

Üretim aşamasına geçilmiş olması, yani telefonun hazırlanmış olması Apple kaynaklarının da boş kalmaması demek. Sürekli ama sürekli yeni bir sızıntı geliyor ve biz de bu sızıntıları paylaşıyoruz. Bu zamana kadar olan sızıntılar şöyle sıralanmıştı hatırlayalım:

  • Patent görüntülerinin gelmesi
  • Teknik çizim görsellerinin sızması
  • Render görüntülerinin sızması
  • iPhone 12 kalıplarının paylaşılması.

Sızıntılara şimdi bir yenisi eklendi. MacRumors tüm kaynaklardan gelen bilgileri derleyerek hazırlanmış olan iPhone 12 maketlerini inceledi. Böylece tasarım açısından bizim de beklentilerimizi arttıracak bilgiler öğrendik.

Bakın: iOS 13.5.1 Pil Sorunu Yaşıyor

iPhone 12 Kasa Tasarımları Belli Oldu

Yeni telefon serisi için paylaşılan maketler, her şeyi ortaya koyuyor. Bir nevi telefonun hazır versiyonunun sızmış olduğunu ve görsellerde de bunun görüntülendiğini görmekteyiz.

Yeni maket görsellerinin en can alıcı noktası kenarlar. Telefonların kenarlarında oval yapıyı unutun. Tamamen düz bir yapı kullanılmış. Özlediğimiz düz kenarlı iPhone modelleri geri dönmüş durumda.

Kamera ve ekranda bir değişiklik istiyorsanız, alacağınız model bu olmayacak. Maketlerde siz de daha iyi göreceksiniz ki kasa kenarları dışında diğer özellikler için öyle çok bir tasarım farkı yok. Kamera yerleşimi aynı tutulmuş, çentik alanı aynı tutulmuş.

iPhone 12

Zaten bu zamana kadar gelen bilgiler de bununla ölçüşüyor. Bilgilerde aynı şekilde oval çerçevelere son verildiği ve sadece düz kenar değişiminin yapılacağı vurgulanıp duruyor. Çentik alanı ve geri kalan her şey aynı kalmaya devam edecek. Peki, kaç farklı telefon gelecek?

Maketler üzerinde 3 farklı telefon olacağı görülmekte. Ama aynı tasarım çizgisini koruyan 4 farklı telefon tanıtılacak.

  • 6.7 inç iPhone 12 Pro Max
  • 6.1 inç iPhone 12 Pro
  • 6.1 inç iPhone 12
  • 5.4 inç iPhone 12

Bu 4 modelin tasarımının maketlerde gelen tasarımla aynı olacağı ve temelde bir farklılık bulunmayacağı kesin. Tek fark boyutta olacak. Tabii ki teknik kısımda olacak farklılıkları saymıyoruz. 4 telefon birbirinden çok farklı özelliklerle gelebilir.

Önceki İçerikiPhone’da PUBG Oynarken Ekran Parlaklığı Düşüyor – Nasıl Çözerim?
Sonraki İçerikAirPods 3 Tasarım Değişikliği ile Geliyor
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?