Düşük Fiyatlarla iPhone XR Satışa Açıldı

0
3289

iPhone XR, geçen senenin en çok satan akıllı telefonu. Yerini iPhone 11’e bırakan akıllı telefonun satış rakamları yine yüksek ama satış verilerinde yerini iPhone 11 aldı. XR yavaş yavaş unutulur ve yeni modellere tam anlamıyla ilgi kayar derken Apple’ın farklı bir hamlesi durumu değiştirdi.

Firma yaptığı duyuru ile yenilenmiş iPhone XR satışlarının başladığını duyurdu. Yenilenmiş cihazlar, sürpriz değil. iPhone 8 için, iPhone X için ve diğer birçok model için bu strateji uygulandı. Şimdi XR için aynı durum söz konusu.

Yenilenmiş cihazların en büyük avantajı fiyatlar. Fiyatlar düşük olunca bir kez daha XR satışlarının yükselmesi mümkün olacak gibi duruyor.

Yenilenmiş iPhone XR için Fiyatlar Nasıl?

Telefonlarda yaklaşık %20’lik bir indirim uygulanmış ve her model için bu geçerli. 256 GB depolama seçeneği, 128 GB depolama seçeneği ve 64 GB depolama alanı seçeneği var. Yenilenmiş cihazlarda bu alanda bir sınırlama yapılmadı.

Eski modellerde bir sınırlamaların yapıldığını görmüştük. Sadece 64 GB depolama alanının satışa sunulması gibi. XR modelleri için bu geçerli olmadı. Her versiyonda yenilenmiş olan cihazlar alınabilecek ama renk sınırlaması var.

yenilenmiş iPhone XR

Renkler de stoklara göre seçiliyor. En az seçenek 256 GB depolama alanı olan versiyon için geçerli. 256 GB depolama alanında tek renk var ve siyah seçeneği alınabiliyor. 64 GB versiyonda da renkler sınırlı. Yine siyah var ama bir de sarı eklenmiş.

En fazla rengin olduğu telefon 128 GB depolamanın olduğu telefon için siyah ve sarı renklerine ek olarak mercan ve beyaz renkleri bulunuyor.

Toplam 4 renk seçeneği ile bu telefonlar alınabilir durumda. Önemli olan fiyatlar. Yenilenmiş cihaz yeni bir kutu, yeni bir adaptör, tamamen yenilenmiş bir kasa ile geliyor ama fiyatlar daha düşük oluyor.

Fiyatlar

  • 629 dolar – 256 GB depolama alanı – eski fiyat 749 dolar
  • 539 dolar – 128 GB depolama alanı – eski fiyat 649 dolar
  • 499 dolar – 64 GB depolama alanı – eski fiyat 499 dolar

Yenilenmiş iPhone XR almak isterseniz Apple’ın sayfasını ziyaret edeceksiniz. Kötü haberi de ekleyeyim yine her bölge için satış yok. Ülkemizde satışı olmayan bölgeler arasında. 🙁

Önceki İçerikiPhone SE 2020 Türkiye’de Satışa Çıktı
Sonraki İçerikApple Arcade için Yeni Oyun SpongeBob: Patty Pursuit!
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?