Doktor iPhone 13 Pro Makro kamerasıyla hastalarını muayene ediyor

0
251

iPhone 13 Pro’nun en güzel özelliklerinden birisi makro fotoğraf ve video çekimi yapabilen kamerası. Çoğu insan bu kamerayı doğa çekimleri yaparken kullanırken Tommy Korn adlı bir doktor iPhone 13 Pro kamerasını hastalarının göz muayenesinde kullanıyor.

Dr Tommy Korn, Linkedin‘de yayınladığı bir gönderide iPhone 13 Pro’yu hastalarının göz muayenesinde nasıl kullandığını anlattı.  Makro kameralar sayesinde, doktor gözlerin çok yakından resimlerini çekebiliyor. Bu da ona ayrıntıları daha iyi gözlemleme ve kayıt etme imkanı tanıyor. Gönderisinde kornea nakli olan bir hastasının durumunu paylaşan Korn, gözün iyileşip iyileşmediğini bu şekilde takip ediyor.

Dr Tommy Korn’un gönderisinin çevirisi şu şekilde: “Bu hafta MAKRO göz fotoğrafları için iPhone 13 Pro Max kullandım ve sonuçtan etkilendim. Hasta göz bakımı ve teletıpta yenilik yapacak.  Fotoğraflar, kornea naklinde çözülen bir aşınmayı iyileştiriyor. Fotoğrafları kullanmak için izin alındı. Not: Bu “Pro kamera” bir telefon uygulaması da içerir!”

Apple, iPhone 13 Pro’ ve iPhone 13 Pro Max’a makro çekimler için daha büyük diyafram açıklığına sahip (f/1.8) ve 2 cm mesafeden makro görüntüleri yakalayabilen 120 derecelik görüş alanına sahip ultra geniş lens ekledi.

Önceki İçerikiPhone 13 Pro DxoMark Puanları Açıklandı
Sonraki İçerikiPhone 13 Pro Max Ekran Puanıyla Şaşırttı
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?