Sorunumuza çözüm olması amacıyla başvurduğumuz servis hizmeti, kimi zaman başlı başına bir sorun haline gelebiliyor. Hem fiyat hem de güvenilir hizmet konusunda, gerçekten iyi bir servis bulmak kolay değil. Hele ki söz konusu kişisel asistanlarımız haline gelen akıllı telefonlarsa bu durumda güvenilir bir servis bulmak çok daha zor olabiliyor. İşte bu noktada Diyarbakırlı Apple kullanıcılarına iyi bir haberimiz var. Gerçekten güvenilir Diyarbakır iPhone teknik servis hizmeti bulmanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz ve elde ettiğimiz deneyimimizle bu alanda sizlere yardımcı olmak istiyoruz.

Sayfamız üzerinden paylaşacağımız servis önerileri, tamir ve onarım konusunda en iyi ve en hızlı servis hizmetine ulaşmanızda bir hayli yardımcı olacak. Sayfamızda, sadece bizim sunduğumuz Diyarbakır özel Apple teknik servis hizmetlerini değil, daha önce hizmet almış kullanıcılardan gelen değerlendirme yorumlarını da bulabileceksiniz. Hemen önerilerimize servis durumları hakkında bilgi vererek başlayalım.

Garanti Durumu Her Serviste Geçerli Mi?

Kullanıcılarından en sık gelen sorulara cevap arayarak gidelim. En çok merak edilen konulardan birisi, servis hizmetinde garantinin durumu. Garantisi devam eden cihazların tüm koşullarda ücretsiz onarım alabileceğini düşünen kullanıcılar var. Fakat bu düşünce tamamen yanlış bir düşünce.

Diyarbakır iPhone teknik servis Diyarbakır iPhone teknik servis

Neden yanlış bir düşünce olduğuna geçmeden önce Apple yetkili servis hizmeti ile özel Apple teknik servis hizmetlerinin arasındaki farktan söz etmek gerekiyor. Garanti durumunun doğrudan bununla alakalı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Kısaca farka bakıp devam edelim.

Apple Yetkili Servis: Gerçek anlamda yetki almış servisler olarak bilinir. Apple ile ortaklık içerisinde olan bu servisler, bir nevi resmi Apple servis ağıdır.


Özel Apple Teknik Servis: Bizim de Diyarbakırlı Apple kullanıcılarına önereceğimiz Diyarbakır iPhone teknik servisleri, doğrudan Apple onayı olmayan ancak Apple cihazları için onarım hizmeti sunan servislerdir.

Diyarbakır iPhone teknik servis
Diyarbakır iPhone teknik servis

İki servis arasındaki farkı kısaca açıkladıktan sonra, garanti durumuna geri dönelim. Garanti her durumda geçerli değil. Zaten Diyarbakır özel iPhone teknik servis hizmeti aldığınız zaman, direk olarak garantiniz devre dışı kalıyor. Apple yetkili servis üzerinden hizmet almanız durumunda da garanti hasara bağlı olarak değişiklik gösterecektir.

Hasar sizden kaynaklı ise cihazınız yeni olsa da garantiniz henüz başlamış olsa da ne yazık ki tamir ücreti ödemek zorunda kalıyorsunuz. Servis hizmetlerinde garanti genel olarak bu şekilde işlemekte.

Peki Neden Apple Yetkili Servis Hizmeti Almalıyım?

Sorulardan devam edelim. Garanti durumu konusunda, yukarıda yer verdiğimiz ifadelere göre “Neden Apple Yetkili Servis tercihi yapmalıyım?” sorusu aklınıza gelecektir. Hata kullanıcı kaynaklıysa ve yine ücret ödenecekse bu durumda iPhone teknik servis hizmeti almak daha doğru değil mi? Tabii ki değil. Garanti, bir seferlik geçerli olan bir durum değil. Eğer cihazınız yeni serilerden ve garantisi devam eden bir cihazsa, iki kez düşünmeniz gerekiyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone bataryası(pili) kalibrasyonu nasıl yapılır?
Diyarbakır iPhone teknik servis
Diyarbakır Apple teknik servis

Sorun ne kadar sizden kaynaklı olursa olsun, Apple yetkili servis hizmeti almanız ve onarım ücreti ödemeniz durumunda, garantiniz devam ediyor. Telefon resmi servis tarafından onarılmış oluyor. Özel iPhone teknik servis hizmetinde durum biraz daha farklı. Bu hizmette, daha az ücret ödemeniz mümkün ancak garantiniz devre dışı kalacaktır. Değerlendirme, tamamen size kalmış. Her iki servis için de durum bu.

Diyarbakır iPhone Teknik Servisi Hizmetini Nasıl Seçmeliyim?

İki servis durumu hakkında bilgi paylaşımı yaptık. Genel olarak garanti durumundan söz ettik. Daha fazla bilgi paylaşımı da yapacağız. Birazdan farklardan daha detaylı olarak söz edeceğiz. Öncesinde kısa bir hatırlatma yapalım. Diyarbakır iPhone teknik servis hizmetlerinde, yetkili servis dışına çıktığınız zaman, dikkatli olmalısınız. Servisin size neler sağladığını iyi değerlendirmeniz gerekiyor. Önerilerimiz;

 • Parça değişimi yapılacaksa parçanın orijinal olduğunu gösteren kanıtların bulunması
 • Kesinlikle faturalı hizmet verilmesine dikkat etmeniz,
 • Telefonunuzu ya da herhangi bir Apple ürününüzde tüm sorun için detaylı arıza tespitinin yapılıp yapılmadığına bakmanız.
 • Servis hizmeti sonrasında ne kadar süre için garanti veriliyor? Değişen parçalarda herhangi bir garanti durumu söz konusu oluyor mu? Gibi kontrolleri de yapmanız gerekiyor.
 • Onarım süresi için nasıl bir zaman dilimi verildiğine dikkat etmek. Bazı servislerde gereksiz bekleme sürelerinden söz ediliyor ve cihazınızın onarımı için geç kalmış oluyorsunuz.
 • Fiyat politikaları belli mi kontrol edin. Hasar tespitinden sonra aşağı yukarı bir fiyat söylenmesi gerekiyor.

Önerilerimizden sonra dilerseniz servis durumları hakkında da bilgi verelim. Hangi durumlarda, nasıl bir tercih yapılmalı?

Diyarbakır iPhone teknik servis
Diyarbakır iPhone teknik servis

iPhone Yetkili Servis Tercihi

 • Garanti devam ediyor ve garantinin devam etmesini istiyorsunuz.
 • Onarım ücreti konusunda bütçe sorununuz yok.
 • Pil sorunu, döngü sorunu gibi onarım kampanyalarına dahil edilen bir sorununuz var.
 • Birebir değişim gibi hizmetlerden yararlanmak istiyorsunuz.

 iPhone Teknik Servis Tercihi

 • Garanti süresi dolmuş durumda ve ekstra ücret ödemek istemiyorsunuz.
 • Tüm sorunları tamir ettirmek değil, sadece istediğiniz bölümü tamir ettirmek istiyorsanız.
 • Zaman sorununuz varsa ve hemen onarım istiyorsanız.
 • Garanti süresi devam ediyor ancak kullanıcı hatası kaynaklı bir arızada, yüksek ücretler ödemek istemiyorsanız.

Genel olarak iki servis türünü ele alarak seçimleri nasıl yapmanız gerektiğin kısmında öneriler sunduk. Appleuzmani.net olarak Diyarbakır iPhone Teknik Servis sayfamızı güncelleyeceğimizi ve yine bu sayfa üzerinden teknik servis hizmetleri hakkında sürekli paylaşımlar yapacağımızı ekleyelim.

Her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi bekliyoruz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?