Disney Plus Nedir? Disney Plus Dizileri ve Fiyatları

0
327

Disney Plus, 2019 yılının son aylarında en çok konuşulan servislerinden biri oldu. Özellikle sunduğu dizlilerle adından sıkça söz ettiren yapımın ne olduğu ve ne zaman Türkiye’de yer alacağı da merak ediliyor. Bu yazımızda da “Disney Plus Türkiye ne zaman yayın hayatına başlayacak?” ve “Disney Plus nedir?” sorularına yanıt arayacağız?

Disney+ Nedir?

Disney Plus, dijital olarak yayın sunan bir dijital yayın servisidir. Tıpkı Netflix ya da Apple TV+ servislerinde olduğu gibi, dijital olarak içeriklere ulaşmanızı sağlayan bir servisten söz ediyoruz. Servis üzerinde Marvel, Walt Disney, Pixar gibi çok önemli isimlerin yapımları yer alıyor.

Her geçen gün biraz daha büyüme gösteren servisin, önümüzdeki dönemde kendisine özgü yapımlar üretmesini de bekliyoruz. Hatta sürekli olarak bu sayının artacağı ve orijinal yapımlara doğru bir yönelme olacağı da açıklanan bilgiler arasında yer alıyor.

Disney Plus

Disney Plus Fiyatları Nasıl?

Dijital yayın platformlarında, içerikler merak edildiği kadar fiyatlar da merak ediliyor. Öyle ki bu alanda rakiplerin sayısı sürekli olarak artmaya başladı. Netflix, Apple TV+ derken şimdi de Disney+ kendisini gösterecek. Haliyle hangi servisin fiyatının nasıl olacağı da önemli bir nokta.

Disney Plus fiyatları için söyleyebileceğimiz şey ise rekabet edecek düzeyde olması. İlk olarak ADB genelinde yayınlanan servisin şu sıralar Avrupa pazarına da girişi duyuruldu. Hem ABD için geçerli olan hem de Avrupa ülkeleri için geçerli olan fiyatlardan söz edeceğiz.

Disney Plus ABD Fiyatı : 6,99 dolar aylık abonelik fiyatı ve 69.99 dolar yıllık abonelik fiyatı.

Disney Plus Hulu Fiyatı: Hulu ve ESPN Plus ile yapılan ortaklık sonrasında Disney Plus Hulu paketiniz almak isterseniz de 12.99 dolar gibi bir ödeme yapmanız gerekiyor.

Disney Plus Avrupa Fiyatı: Çok kısa bir süre önce servisin Avrupa’da da yer alacağı duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre Avrupa fiyatları da yine benzer rakamlar. Aylık fiyat 6.99 Euro olarak açıklandı. Yıllık fiyat ise 69.99 Euro.

Disney Plus

Disney Plus Hangi Ülkelerde Var?

İlk olarak servisin ABD genelinde kullanılmaya başladığını gördük. Fakat çok kısa bir süre sonra servis Avrupa pazarı için de duyuruldu. İlk etapta ABD genelinde yayın yapılmış olsa da 24 Mart sonrasında belli başlı Avrupa ülkeleri için de yayın yapılacak. İlk açıklamalara göre 24 Mart sonrasında yayın hayatının başlayacağı ülkeler şöyle:

  • Almanya
  • İtalya
  • İspanya
  • İngiltere
  • Fransa

Bu ülkelerin dışında 2020 yılının yaz aylarına doğru yeni bazı ülkeler daha gündeme gelecek. 2020 yılının yaz aylarında servisin kullanımının başlayacağı ülkeler resmi açıklamaya göre şöyle;

  • Belçika
  • Portekiz
  • Nordik Ülkeleri

Disney Plus Türkiye durumu hakkında ise kesin bir açıklama bulunmuyor. Bunun için Disney tarafından yapılan açıklamaları takip etmek gerekecek. Şu an için bu yönde bir bilgi paylaşımı olmadı. Fakat kuvvetle muhtemel Disney Plus Türkiye yayını da 2020 yılının yaz aylarında başlayacak. Diğer ülkelerde olduğu gibi 2020 yaz aylarında servisi satın almak mümkün olacak.

Disney Plus

Disney Plus Dizileri ve Filmleri

Ne olduğundan ve fiyatlarının nasıl olduğundan söz ettikten sonra platformun sunacağı yapımlardan da söz etmeden geçmek olmaz. Öyle ki servisin birçok önemli diziye ve filme ev sahipliği yaptığını göreceğiz.

500 film ve 7500 dizi gibi geniş bir kütüphane sunulmasına karşın, zamanla bu kütüphaneye yeni içerikler eklenecek ve özel çalışmalar yapılacak. Yani her geçen gün destek verilen içerik sayısı artacak ve haliyle Disney Plus dizileri genişleyecek. En çok dikkat çeken yapımlar ise şöyle olacak;

Hawkeye

Avengers izleyenlerin mutlaka bileceği Marvel karakteri Hawkeye, yeni platformun en iddialı dizisi olacak. Avengers Endgame sonrasında Hawkeye’nin hayatını ele alacak olan dizi de bir de yeni bir kadın kahramanı göreceğiz.

WandaVision

Yine Marvel evreninden bir yapım olan WandaVision da çok konuşulacak gibi duruyor. Demir Adam karakterinin sanal asistanının vücut bulmuş hali olan Vision karakterinin başrolde olacağı yapımda Scarlett Witch de yer alacak.

Loki

Thor’un baş belası karşı olan Loki’nin ana konu olacağı yapım, yine Marvel cephesinden olacak ve bu kez tanrıların savaşlarına yer verilecek. Loki ile Thor mücadelesinden çok Loki için geçmişte yaşananları ele alacak olan yapımın neler sunacağını göreceğiz.

Disney Plus

National Geographic Belgeselleri

Platform üzerinden belgesellerde yayınlanacak. Disney Plus National Geographic yayın haklarını satın aldı. Bu da önemli belgesellerin yer alacağı bir platformdan söz etmememizi sağlıyor.

The Mandalorion

Disney Plus dizileri içerisinde Star Wars evreninde geçen yapımlar da olacak. The Mandalorian dizisi de bunlardan biri. Return of Jedi filmindeki Endor Savaşı’nın 7 yıl sonrasının konu edindiği dizi de yine birçok ünlü ismi göreceğiz.

Star Wars The Clone Wars

7 sezonluk hikayesinin hazır olduğu açıklanan yapım, Disney Plus dizileri arasında en çok konuşulanlardan biri olacak gibi duruyor. Yine Star Wars evreninin konu edineceği yapımda, dikkat çekici savaşlar göreceğiz.

Disney Plus hakkında merak edilenleri aktarmaya çalıştık. Disney Plus Türkiye servisi için yayının ne zaman yapılacağını bilemiyoruz ancak siz de anlamışsınızdır ki iddialı bir dijital içerik servisi daha ülkemizde yer alacak gibi gözüküyor.

Önceki İçerikiPhone 11 DxOMark Puanları Açıklandı
Sonraki İçerikApple Koronavirüs için Bağış Yapma Hazırlığında
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?