Denizli Apple Teknik Servis

1
824

Kullandığınız Apple cihazınızda sorun yaşıyor ve size çözüm sunabilecek bir teknik servis arayışı içerisindeyseniz, Appleuzmani.net Denizli Apple teknik servis sayfamıza hoş geldiniz. Denizlili Apple kullanıcılarına özel olarak hazırladığımız bu sayfamızda, ürünlerinizin sorunlarını çözüme kavuşturabileceğiniz en iyi servislerden ve servisler için bazı önerilerden söz edeceğiz.

iPhone başta olmak üzere, MacBook ve iPad modelleri için de destek alabileceğini Denizli özel Apple teknik servis sayfamızda onarım süreçleri hakkında da bilgilere yer vereceğiz.

Denizli iPhone Teknik Servis Hizmetleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Diğer teknik servislerde olduğu gibi Denizli iPhone Teknik Servis hizmeti almadan önce de dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Bu noktada en mantıklısı ise işe teknik servisin ne olduğunu anlamakla başlamak. Teknik servis, resmi olarak izni bulunmayan ancak bu alanda hizmet verecek profesyonelliğe ve ekibe sahip olan servislerdir.

Denizli iPhone teknik servis
Denizli iPhone teknik servis önerileri

Teknik servis hizmetlerinde en büyük dezavantaj, doğrudan Apple onayının bulunmamasıdır. Doğrudan Apple onayı bulunmadığı için bu servislerden alınan onarım hizmeti, Apple’ın yetkisiz müdahale sınıfına girer ve cihazların garantisi düşürülür. Yetkisiz müdahale konusunda detaylı bilgileri aşağıda yer alan bağlantımızda bulabilirsiniz.

Bakınız: Yetkisiz Müdahale Nedir?

Bunun dışında iyi bir teknik servis bulamazsanız, onarım ücretlerinden çok daha yüksek zararlara uğrayabilirsiniz. İşte sayfamızın amacı da güvenilir Denizli iPhone Teknik servis hizmetleri konusunda bir paylaşım ağı oluşturmak. Hem bizim önerilerimiz hem de siz değerli kullanıcılarımızdan gelen deneyim mesajları, en iyi servis hizmetine ulaşmak için oldukça önemli olacak.


Ek: Apple yetkili servis, onarım hizmeti için Apple’ın onay verdiği ve kullanıcılara resmi olarak önerdiği servislerdir.


Genelde servis seçimi kısmında ise iki kriter göz önüne alınıyor. İlk kriter fiyat ikinci kriter ise garanti durumu. Şimdi isterseniz Apple yetkili servis ve özel Apple servis arasında bu iki kriteri kıyaslayalım.

Denizli iPhone teknik servis
Denizli iPhone teknik servis garanti durumu

Apple Yetkili Servis ile Özel Apple Servis Garanti Durumu

İlk kriterimiz garanti kriteri. Bir Apple ürünü kullanıyorsanız, sınırlı süre için geçerli olan Türkiye garantisine sahip oluyorsunuz demektir. Garanti süresi, cihazın satış sonrası desteği için bir hayli önemli bir kriterdir.

Bir cihazın garantisinin devam etmesi, cihaz nedeniyle oluşabilecek olan sorunlarda, ücretsiz olarak onarım hizmeti alınmasına olanak sağlar. Denizli iPhone teknik servis ve yetkili servis karşılaştırmamız için de ilk dikkat edilecek olan kısım garanti durumu.

Denizli iPhone teknik servis
Denizli Apple teknik servis

Cihazınızın garantisi devam ediyorsa, Apple yetkili servisini tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. En azından sorunun neden kaynaklandığı konusunda bilgi alabilir ve eğer şanslıysanız ücretsiz onarım alabilirsiniz. Denizli iPhone teknik servis hizmetinde ise durum biraz daha farklı. Bu şekilde alacağınız bir onarım hizmetinde, yetkisiz müdahale sorunu nedeniyle garantiniz düşürülecektir.

İLGİLİ HABER:  Sıfırlama nasıl yapılır? (iPhone, iPad, iPod touch ve Apple Watch)

Garanti Durumları

  • Garanti süresi var ancak yetkili servis yerine özel servis tercih etmek – garantinin düşmesine neden olur.
  • Garanti devam ediyor ancak hasar kullanıcı kaynaklı (yetkili servis) – Ne yazık ki kullanıcı kaynaklı hasarlar Apple tarafından kabul edilmiyor. Bu durumda onarım ücretlerini ödemeniz gerekiyor. Fakat güzel yan, onarım hizmeti sonrasında garantinin devam ediyor olması.
  • Garanti Sürem Sona Erdi – Başarılı bir özel iPhone servisi daha çok düşük bütçe ile onarım sağlayacaktır.

Garanti durumunuzu öğrenmek konusunda daha detaylı bilgi işitiyorsanız, aşağıda yer alan bağlantımıza gidebilirsiniz.

Bakınız: Garanti Durumu sorgulama


iPhone Yetkili Servis ve Özel iPhone Teknik Servis Fiyat Kriteri

Geçelim ikinci kritere. Kullanıcıların en çok önem verdiği kriterlerden biri olan fiyat kriteri, doğrudan tercih unsuru olabiliyor. Bu konuda Denizli iPhone Teknik servis fiyatlarının biraz daha makul olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Apple’ın onayladığı yetkili servisler, önceden belirlenmiş olan onarım ücretleriyle çalışabilmekte.

Denizli iPhone teknik servis
Denizli iPhone teknik servis

Bu nedenle fiyat kısmında yetkili servislerin ciddi derecede daha yüksek rakamlar sunduğunu belirtelim. iPhone teknik servis hizmetlerinde ise daha standart fiyatlar karşımıza çıkmakta. Yine ekleyelim, bu kısımda da gerçekten iyi bir servis bulmak önemli. Her servis daha uygun onarım ücretleriyle, orijinal parçalarla hizmet vermiyor.

Hangi Durumlardan Denizli iPhone Teknik Servis Tercihi Yapmalıyım?

Az çok teknik ve yetkili servislerin durumundan söz ettik. Peki, hangi durumlarda hangi Denizli iPhone teknik servis hizmeti almak daha mantıklı? Hemen madde madde bakalım.

  • Garantiniz bitmiş ve yetkili servislerde yüksek ücretler duyuyorsanız.
  • Cihazınızın kullanıcı hatası kaynaklı bir sorunu varsa ve onarım ücreti yüksekse.
  • Daha az zamanınız ve daha az bütçeniz varsa.

Tüm bu süreçte dikkat etmeniz gereken konular bu şekilde. İşin teknik boyutuna indiğimiz zamanda birçok karşılaştırmayı ele alabiliriz. Yetkili servislerde sunulan cihaz değişimi artısı gibi. Hangi servis hizmetini alacağınıza tabii ki siz karar vereceksiniz. Biz bu konuda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Bakınız: Pil, Ekran ve cihaz değişim ücretleri

Hem önerilerimiz hem de servisler için örnek durumlar paylaşımları yapmaya devam edeceğiz. Yorum bölümünden bizlere sorularınızı yöneltebilir ve servis deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. Denizli iPhone teknik servis sayfamızda sizin yorumlarınıza da yer vereceğiz.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?