Darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlandı

0
193

Darbe girişimi halk tarafından bastırıldı. Türkiye tarihinde ilk kez bir darbe girişimi halk tarafından bastırılmış oldu. Dün gece Ankara semalarında helikopterler ve jetler ile ilk işareti verilen, darbe girişimi ile tüm gece boyunca mücadele edildi. Ankara sokaklarında tanklar dolaştırıldı. Boğaz köprüsü tanklar tarafından kapatıldı.

Vatan hainlerinin yapmaya çalıştığı darbe girişimi, tüm Türkiye’nin sokaklara inmesi sayesinde başarısızlıkla sonuçlandı. Her fırsatta yasaklanan sosyal medya ve tv kanallarının darbe girişiminin başarısız olmasında payı büyüktü.

Genelkurmay Başkanı Vekili Orgeneral Ümit Dündar, “Cumhurbaşkanımız, başbakanımız, bakanlarımız ve TBMM, TSK ile tam bir dayanışma içinde demokrasinin ve hukukun yanında yer alarak bu darbe girişimini önlemiştir” dedi. Dündar, Donanma Komutanı Veysel Kösele ile temas kurulamadığını söyledi. Darbe teşebbüsü sırasında şuana kadar tespit edilen 41’i polis, 2’si asker, 47’si sivil olmak üzere toplam 90 kişinin şehit olduğu bilgisini veren Dündar, “Darbe teşebbüsü içerisinde yer alanlardan 104 kişi ölü olarak ele geçirilmişlerdir” diye konuştu. Yaralı sayısı 1154

bayrak

GENELKURMAY Başkan Vekili Orgeneral Ümit Dündar, Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’nde bir basın toplantısı düzenleyerek, “Türkiye maalesef kendi meclisini, kendi kurumlarını bombalayan, kendi vatandaşına kurşun sıkan bir grubun cinnetine şahit olmuştur” dedi.

İLGİLİ HABER:  iOS 13 Beta 5 Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?