Company of Heroes Mobil Oyunu için Tarih Açıklandı

0
73

Strateji oyunu severler, genelde bilgisayarlara ya da konsollara yönelmek zorunda kalıyor. Strateji oyunlarının yapısı ve uzun soluklu olması nedeniyle mobil dünyada bu oyunları çok sık görmüyoruz. Fakat akıllı telefonların ve tabletlerin değişmesi durumu değiştirmeye başladı.

Artık ağır oyunları da kaldırabilecek ve uzun soluklu oyunlara izin verecek mobil cihazlar var. Bunun bir dönüşümü olarak da zaten sürekli ünlü strateji yapımlarının mobil dünyaya girdiğini görüyoruz. Bunlardan birisi Company of Heroes oldu.

Steam üzerinde olumlu yorum almış olan nadir oyunlar arasında yer alan Company of Heroes, strateji oyunu ile savaş oyunlarını bir araya getiriyor ve gerçek anlamda güzel bir atmosfer sunuyor. Şimdi bu başarılı yapımı mobil cihazlarda da deneyimleme şansımız olacak.

Company of Heroes iOS ve Android için Yayınlanacak

Oyunda platform farkı olmayacak. Yapım hem Android için yayınlanacak hem de iOS için yayınlanacak. iOS cihazlarda biraz daha öne çıkacağını söyleyebiliriz çünkü yapım her Android cihazında kullanılabilir olmayacak.

iOS için aynı durum geçerli değil. iPhone akıllı telefonlarda oyunu oynayabileceksiniz. Yine 2.Dünya Savaşı konu edinecek olan oyunda, takım yapısı da korunacak. Company of Heroes’u bilgisayarlarında oynayanlar takım yapısından kastımı çoktan anlamışlardır. Takımlar halinde düşmana karşı mücadele edeceğini bir oyun karşınızda olacak.

Normandiya gibi önemli savaşları da konu edinecek olan Company of Heroes mobil, takım oyunu sayesinde yüksek oyuncu sayılarına ulaşacaktır. Teknik konusunda iPhone akıllı telefonlar için nasıl bir donanım isteyeceği hakkında net bilgi bilgi elde edemediğimiz oyunun mobil platformlara ne zaman geleceği konusunda tarih verildi.

Bir video ile yapılan duyuruyla beraber oyunun 10 Eylül itibariyle mobil platformlarda indirilebilir olacağı açıklandı. Fiyat ise çok düşük değil. 14 dolar gibi bir satış fiyatı sunulacak.

Ülkemizde de satılacak olan oyunun, ülkemizdeki fiyatı ise net değil. Bunu ancak yayınlandıktan sonra göreceğiz. Özellikle iPhone üzerinde güzel bir deneyim sunacağını düşündüğüm yapım hakkında Türkiye fiyatı belli olduğu zaman açıklayacağız.

Önceki İçerikApple Yanlışlıkla iPhone 12 Etkinliğinin Tarihini Gösterdi
Sonraki İçerikİptal Edilen AirPower Parçalarına Ayrıldı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?