Çok Amaçlı MacBook Pro Şarj Cihazı: PowerUp

0
165

Yeni MacBook Pro serilerinin tanıtımından sonra Apple’ın bilgisayar satışlarında yükseliş elde edeceği konuşulmaya başlanmıştı. Touch Bar, ekran kartı gibi yenilikler bilgisayar serisinin çok satacağının da adeta bir kanıtı olmuştu. Beklendiği gibi de oldu ve 2017 yılı ikinci çeyrek gelirleri için açıklanan raporda her sene aynı seviyelerde devam eden MacBook Pro satışlarının arttığı da görüldü.

Tabi tüm bu artışı ve artı noktalara rağmen MacBook Pro serisinin de eksikleri yok değil. Bu noktada bilgisayarın en büyük eksiği sadece USB Type C girişlerini desteklemesi. iPhone, iPad gibi kendi cihaz bağlantılarında bile sorun yaşatan USB Type C desteği konusunda dönüştürücülerin kullanımının bir hayli artış gösterdiğini de biliyoruz. Fakat birde bu sorunu çözen alternatif ürünler söz konusu. İşte bu ürünlere yeni eklenen aksesuarlardan birisi de PowerUp şarj cihazları.

PowerUp Şarj Cihazları Ne İşe Yarıyor?

3.parti geliştirici bir firma olarak gösterilen Homey Lab firması tarafından geliştirilen yeni şarj cihazlarında amaç MacBook Pro USB biçim desteği konusunda eksik olarak gösterilen yönünü kapatmak. Cihazın üzerinden bunun için 3 farklı USB 3.0 girişleri bulunuyor. Bu sayede hem MacBook Pro ile diğer Apple ürünlerinin bağlantılarını anında yapabiliyorsunuz hem de bunların dışında harici disk kullanımı, USB kullanımı gibi standart bağlantılar isteyen cihazları da rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

Harici ürünler içinde standart giriş desteği sunulmakta. Tüm ürünleri kolaylıkla MacBook Pro cihazınıza bağlayabildiğiniz gibi MacBook Pro üzerinde sanki dönüştürücü kullanılmış gibi anında cihazlar algılanabiliyor. Şimdi PowerUp serisinin nasıl kullanılacağına geçelim.

PowerUp Şarj Cihazları Nasıl Kullanılıyor?

Cihazın kullanımı da oldukça basit. PowerUp standart MacBook Pro şarjlarından neredeyse aynı tasarımla geliyor. Kullanımı oldukça kolaylaştıran bu detay oldukça önemli. Yapmanız gereken sadece cihazı normal bir şekilde MacBook Pro şark aletini bağlıyormuş gibi bilgisayara bağlamak.

Bağlantıdan sonra cihaz üzerinde yer alan USB portlarını kullanmak için USB girişlerine istediğiniz cihazı bağlamanız yeterli oluyor. Bunun dışında PowerUp serisi standart şarj cihazlarının tüm özelliklerini taşımakta. İsterseniz hızlı şarj ve benzeri şarj özelliklerini de kullanabiliyorsunuz. Yine aynı şekilde cihaz üzerinden iPhone, iPad, iPod şarj etme gibi ayrıcalıkları da kullanabiliyorsunuz. Tüm bunlar tamamen kullanıcıların isteklerine kalmış durumda.

PowerUp Ne Kadar? Ne Zaman Satışa Çıkıyor?

Tüm bu özellikleriyle beraber PowerUp şarj cihazlarının önümüzdeki ay yayınlanması bekleniyor. Tabi markanın hem fon desteği arayışının hem de ürün testlerinin bu süreyi değiştirebileceğini de ekleyelim. Bunun dışında ürün için belirlenen satış fiyatı ise 79 dolar olarak açıklanmış durumda. Ülkemizde bu ürünün satılıp satılmayacağı konusunda ise şuan bir bilgi bulunmuyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?