CLSA Araştırma Şirketinden Önemli iPhone 8 Açıklaması

0
32

Artık iPhone 8 haberlerinin giderek sıradanlaşmaya başladığı bir gerçek. Sürekli telefonların ekranları, telefonların tasarımları, kullanacakları malzemeler gibi birçok konuda düzenli olarak konuşulan iddialar ortaya çıkmaya başladı. Son olarak telefonların kasa malzemesinin çelikten olacağını duymuştuk.

Bu yönde yeni iddialar konuşulmaya devam ederken bir yeni özellik açıklaması da Hong Kong temelli araştırma şirketi CLSA tarafından geldi. Şirket tarafından yapılan açıklamada iPhone 8’in en çok konuşulan detaylarından biri hakkında yeni bilgiler olduğu belirtildi. Söz konusu detay ise parmak izi sensörlerinin yerleşimi konusunda oldu.

Parmak İzi Bilmecesinde Yeni Açıklama

Bu kez CLSA firması tarafından yapılan paylaşımlarda parmak izi sistemleri hakkında yeni detaylar ortaya çıkarıldı. Firmaya göre Apple’ın iPhone 8 akıllı telefonları için yayınlanan ve son dönemde birçok kez gündeme gelen konsept tasarım videolarının gerçekle alakası yok. Araştırma şirketi bu tip tasarımların biraz hayali tasarımlar olarak kalacağını belirtiyor.

iPhone 8 Fonksiyon AlanıiPhone

Araştırma şirketine göreyse özellikle parmak izi sensörleri hakkında yanlış oluşan bir kanı var. Gelen tüm yeni konsept videolarında olduğu gibi markanın parmak izi sensörlerini ön kısımda değil Samsung gibi arka kısımda kullanacağı belirtiliyor. Apple’ın hem artacak olan maliyetler nedeniyle hem de ön ekrana yerleşimi bir türlü sağlayamadığı gerekçesiyle parmak izi sensörlerini arka kısımda çok daha rahat kullanacağı belirtiliyor.

Ekran Kasa Oranı Yakalanabilecek Mi?

Üstelik iddialarda bulunan firmanın yaptığı açıklamaya göre bu durumun başka bir nedeni daha var. Bu iddialara göre markanın işlev alanı olarak düşünülen alana parmak izi sensörlerini eklemesi durumunda ekran gövde oranında ciddi düşüşlerle karşı karşıya kalacağı ve Apple’ın böyle bir durumla karşı karşıya kalmak yerine parmak izi sensörlerini arkada kullanarak ön kısımda ekranlarda istenen değişikliklerin yapılmasını sağlayacağı açıklaması yapıldı.

Doğrudan araştırma şirketi tarafından yapılan açıklamalara bakacak olursak tüm bu açıklamaların doğruluk payı da yok değil. Özellikle Apple’ın akıllı telefonlarında maliyet düşürmek için yeni düzenlemelere gideceğinin bilinmesiyle beraber CLSA tarafından gelen açıklamalar daha bir önem kazanmış oluyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?