Çin Apple Kullanıcılarını Hedef Aldı

0
414

Çin’den Apple’ın App Store uygulaması üzerinden yapıldı. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre, Çin’de Hackerler Apple için yazılım geliştirenleri ikna ettikleri ve bazı uygulamalarla birlikte Apple ürünlerine zararlı yazılımları yüklediklerini tespit ettikleri ifade edildi.

Saldırganların kullandığı XcodeGhost olarak bilinen program, Apple kullanıcılarının özel bilgilerini, şifrelerini kayıt altına altına aldı ve hackerlara gönderdi.

En Popüler Uygulamalarla Yüklediler

Hackerlerın Apple kullanıcılarının cihazlarına bu zararlı yazılımları WeChat, müzik indirme programı ve taksi uygulamaları gibi popüler uygulamalarla birlikte gönderdikleri tespit edildi.

Apple adına açıklama yapan Christine Monaghan, “App Store’da sahte yazılımlarla üretildiğini tespit ettiğimiz yazılımları kaldırdık” dedi. Monaghan, ” Şimdi ise bu yazılımları yükleyenlerin doğru XCode’u kullanarak yükleyip yüklemediklerini tespit etmeye çalışıyoruz ” dedi.

Bu yılın ilk aylarından itibaren Çin’de yaklaşık olarak 225 Bin kişinin bu sahte uygulamalardan dolayı bilgilerinin çalındığı öğrenildi.

İLGİLİ HABER:  Mac için Yeni Fotoğraf Uygulaması OS X 10.10.3 Öncesi Sunuldu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?