Chrome Web Sitesi Bildirim İsteklerini Kapatma

1
773

Chrome‘da ziyaret ettiğiniz birçok web sitesinden rahatsız edici “Bildirim Gösterme” istekleri almak istemiyor musunuz? Chrome’da Bildirim isteklerini kapatma işlemi için yazımızı okumaya devam edin.

Muhtemelen, ziyaret ettiğiniz bazı web sitelerinde “www.websitesi.com şunu yapmak istiyor: Bildirimleri gösterme, İzin Ver / Engelle” şeklinde mesaj veren açılır pencereler ile karşılaşmışsınızdır. Web sitelerinden gelen bildirim isteklerini Engelle butonuna tıklayarak engelleyebilirsiniz. Ancak her seferinde bunu yapmaktan sıkıldıysanız, bu durumdan tamamen kurtulmanızı sağlayacak bir çözüm yolu var.

Chrome’da web sitelerinden gelen bildirim isteklerini tamamen devre dışı bırakabilirsiniz. Bu özelliği kapattığınızda, artık Chrome kullanırken rahatsız edici bildirim istekleri almazsınız.

Chrome Web Sitesi Bildirim İsteklerini Kapatma

Aşağıdaki adımları takip ederek Mac, Windows ve Linux çalıştıran cihazlarınızda web sitesi bildirim isteklerini kapatabilirsiniz.

  1. Chrome web tarayıcıyı açın.
  2. Aşağıdaki kodu başında ve sonunda tırnak işaretleri olmadan kopyalayıp, URL/Adres satırına yapıştırın ve Enter tuşuna basın.     “chrome://settings/content/notifications
  3. Göndermeden önce sor (önerilir) seçeneğinin yanındaki anahtarı Kapalı konuma getirin.Chrome Bildirim Ayarlari
  4. Seçeneğin adının Engellenenler olduğunu görmeniz, artık Chrome’da bildirim isteklerini almayacağınız anlamına geliyor.Chrome bildirimleri engelleme

Artık Chrome’da web sitelerini ziyaret ettiğinizde bildirim istekleri almayacak ve sürekli olarak tek tek engellemek zorunda kalmayacaksınız.

Bildirimleri Gosterme

Ancak belirli bir süre sonra web sitesi bildirimleri almak isterseniz, yukarıdaki işlemi dilediğiniz zaman tersine çevirebilir ve özelliği yeniden etkinleştirebilirsiniz. Özelliği tekrar etkinleştirerek, web sitelerini ziyaret ettiğinizde bildirim isteği mesajını almaya başlayacaksınız. Bu istekler için eskisi gibi tek tek İzin ver ya da Engelle butonlarına tıklayarak seçiminizi yapabilirsiniz.

Chrome web sitesi bildirim isteklerini kapatma oldukça kolay birkaç adımda yapılabiliyor. Yine de konuyla ilgili sormak istedikleriniz varsa, aşağıdaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

İLGİLİ HABER:  iOS 12.2 Downtime Özelliği Haftanın Günlerine Göre Nasıl Ayarlanır?

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?