Caddebostan Apple Store Türkiye’deki En Büyük Apple Mağazası Olacak

0
287

Apple’ın Türkiye genelinde 2 resmi mağazası bulunuyor. Firmanın resmi olarak Akasya AVM içerisinde ve Zorlu Center’da mağazaları bulunuyor. Şu an için resmi olarak 2 mağaza hizmet sunuyor olsa da Apple’ın bu sayıyı arttırma konusunda önemli adımlar atacağı da iddia ediliyordu. Bir süredir devam eden iddialar sonunda gerçeğe dönüştü demek yanlış olmaz. Öyle ki kısa süre önce elde edilen bilgilere göre Caddebostan Apple Store mağazası açılacak.

Avrupa’nın En Büyük Mağazası Caddebostan Apple Store Olabilir

Sızdırılan belgelere ve raporlara göre Apple yeni merkezi için çoktan çalışmalara başladı. Firmanın Caddebostan Apple Store üzerinde yoğunlaştığı ve bu konuda çalışmalarını tamamlama aşamasında olduğu belirtiliyor.

Türkiye’de yer alan 3.Apple mağazası olmasının yanında, Doğa Avrupa’nın ve Orta Doğu’nun da en büyük mağazasının sunulacağı belirtiliyor. Caddebostan mevkisinde kurulacak olan mağazanın 3.nesil bir mağaza olması bekleniyor.

Mevcut olarak yer alan mağazaların 2.nesil Apple mağazası olduğu biliniyor. Fakat bu serinin 3.nesil bir mağaza olacağı ve benzerlerinden çok daha büyük olacağı bilgisi var. İddialara göre mağazada 3.nesil Apple’ın patentli camları kullanılacak. Firmanın kısa süre önce patentlerini aldığı yeni camların kullanılacağı mağaza toplamda 4 katlı olacak.

Caddebostan Apple Store

Bunun 2 katında çalışanlar için alanların bulunması ve diğer 2 katında ise müşteriler için planlanan alanların sunulması ve ürün satışının yapılacağı yer olarak belirlenmesi söz konusu olacak. Beklentiler özel bir koru alanının da yapılacağı yönünde.

Bu da Caddebostan Apple Store mağazasının dinlenme noktası olarak da kullanılacak bir alan olacağını göstermekte. Fakat bunlar için kesin bilgiler yok. Yani dinlenebileceğiniz veya kahve içebileceğiniz farklı alanlar da bulunabilir. Büyüklüğü ile dikkat çekecek olan mağaza için Apple’ın toplamda 24 milyon 678 bin dolar gibi dev bir bütçe ile yatırım yaptığı da söylenmekte.

İnşaat için ise İspanya merkezli EMPTY firmasıyla anlaşmaların yapıldığı iddiası var. Tabii ki Caddebostan Apple Store merkezi için henüz doğrulama gelmediğini de ekleyelim. Henüz resmi bir açıklama yapılmadı ve haliyle resmi bir detay verilmedi.

Önceki İçerikÜlkelere Göre Akıllı Telefon Satışları Listesi Değişti
Sonraki İçerikKavisli iMac Patent Görselleri Ortaya Çıktı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?