Bursa Apple iPhone Teknik Servisi

6
2585

Apple gibi firmalarda, satış sonrası desteği çok önemli bir kriterdir. Bu tür markaların genelde tamir ücretleri yüksek ve onarım sırasında taklit ürün kullanımı çok yaygındır. İşte bu noktada AppleUzmani.net olarak, Apple ürünlerini tercih eden Bursalılara özel bir Bursa Apple iPhone Teknik Servis hizmeti sunmaya karar verdik.

Bursa iPhone Teknik Servis Sayfamızda Sizlere Neler Sunacağız?

Servis hizmetleri konusunda detaylardan söz etmeden önce, Bursa özel Apple teknik servisleri sayfamızda neler sunacağımız konusunda bilgiler verelim. Sizlere özel hazırladığımız sayfamız üzerinden, en güvenilir Bursa Apple Teknik Servislerini paylaşacağız. Bizim sunacağımız Apple teknik servis önerileri bir yana, sizlerde teknik servis deneyimlerinizi ve servislere verdiğiniz puanları paylaşabileceksiniz.

Bursa Apple Teknik Servis
Bursa Apple Teknik Servis hizmeti

Amacımız ise en güvenilir ve size en iyi hizmeti verecek olan Bursa iPhone Teknik servis adresine ulaşmanızı sağlamak. Sizden gelen yaşanmış örneklerden elde ettiğimiz tecrübe, teknik servis konusunda sahip olduğumuz deneyim, yıllardır Apple ürünleri üzerinde yaptığımız incelemelerle beraber bu alanda elde ettiğimiz bilgi birikimi sizlerle paylaşarak, en iyi hizmeti almanız yönünde öneriler sunmak istiyoruz.

Bu şekilde, sayfamız üzerinden Bursa iPhone özel servisi önerilerimizi paylaşacağız ve sizden gelen önerileri de değerlendireceğiz. Tüm bunlardan önce, servis detayları konusunda bilgi edinmek isteyen takipçilerimizi bilgilendirerek işe başlayalım.

Sorularla Apple Yetkili Servis ve Apple Özel Servis Farkları

Çok kısa bir şekilde tanımlama yapalım ve sorularla durumu açıklamaya çalışalım. Adı üzerinde Apple yetkili servis, Apple onayını almayı başarmış ve doğrudan Apple ile çalışan servis. Resmi olarak satış sonrası desteği bu servisler üzerinden işlemekte.

Bursa Apple Teknik Servis
Bursa iPhone Teknik Servis hizmeti

Apple özel servis ise doğrudan Apple ile bağlantısı olmayan, yetkilendirilmemiş servisler. Satış sonrası ve onarım hizmetinde bu servislerin resmi yetkisi yoktur. Garantili cihazlarda bu servisleri kullanmak “yetkisiz müdahale(Yetkisiz Müdahale Sorunu)” durumunu ortaya çıkarır. Kısa tanımlamalardan sonra geçelim durumlarımıza. Elimizde hasarlı bir iPhone modeli olduğunu varsayalım. Bu model üzerinden durumları inceleyerek, tercihi nasıl yapacağınız konusunda sizlere fikirler vermeye çalışalım.

Arıza Kullanıcı Kaynaklı Bir Hatadan Oluştu Ne Yapmalı?

iPhone Yetkili servis: Telefondaki arıza sizden kaynaklıysa (düşürme, ekranı kırma, sıvı teması, delici bir cisimle zarar verme, çizilme vb) yetkili servis sizden onarım ücreti isteyecektir. Telefonun garantide olmasına bile güvenmeyin. Bu hatalar garantiye girmez ve ciddi onarım ücretleri ister. Özellikle ekran ve arka kapak hasarlarında ciddi bir ödeme yapmanız gerekiyor.


iPhone Özel Servisi Tercih Etmek Nedeni: Durumu değerlendirdiğimiz zaman, kullanıcı kaynaklı hatalarda ciddi ödemeler yapmanız gerektiği ortaya çıkıyor. İşte Bursa iPhone özel teknik servis tercihi için ana neden bu. Bu servislerde Apple anlaşması olmadığı için orijinal olan parçalar biraz daha ucuza alınıyor ve işçilik kısmında daha düşük ücretler isteniyor. Kriteriniz daha düşük fiyat olacak.


Püf Nokta: Püf noktamızı belirtmeden geçmeyelim. Hatamız kullanıcı kaynaklı dedik ve iPhone yetkili servis için istenen ücretlerin daha yüksek olduğunu ekledik. Burada yetkili servisin tek bir avantajı var. Diyelim ki yanlışlıkla ekranınız kırıldı. Ürün garantide.

Ekran kırıldığı için garanti durumu olsa bile ödeme yapacaksınız. Fakat bu durum sonrası için bir olumsuzluk oluşturmayacak. Garanti süreniz, kaldığı yerden devam edecek. Yetkili servisin avantajı da bu. Özel Apple teknik servis hizmetinde, garanti ayrıcalığı söz konusu değil.

Bursa Apple Teknik Servis
Bursa özel Apple Teknik Servis

Cihazım Kendi Kendine Kapanıyor Ne Yapmalıyım?

iPhone Yetkili Servis: iPhone modellerinde çok sık yaşanan sorunlardan biri, telefonun kendi kendine kapanması ya da sürekli yeniden başlaması. Bu durumda ilk yapmanız gereken Apple yetkili servis ile irtibata geçmek. Sorun pillerdeki kimyasal yaşlanmadan kaynaklı bir sorun olabilir.

Takip ediyorsanız bileceksiniz, Apple bunun için pil değişim kampanyası (pil değişim kampanyası) başlattı ve yetkili servislerde ücretler daha uygun. Kampanya 2018 sonunda son bulacak olsa da şu an geçerli. Bunun dışında sürekli yeniden başlatma sorunlarında anakart arızası yaşanması da muhtemel. Yine garantili olan telefonlar için kesinlikle yetkili servis daha mantıklı olacaktır.


Bursa iPhone Teknik Servis tercihi: Telefonunuzun garantisi yoksa ve yetkili servis ücretli değişimden söz ediyorsa, özel Apple servislerine de danışarak fiyat almanız önerilir. Özellikle eski modeller için.

İLGİLİ HABER:  iOS 9 Kurulum ve Donma Problemi nasıl çözülür?

Püf Nokta: Bazı sorunlar için güncel haberleri takip etmek gerekiyor. Sitemizde de sıkça söz ettiğimiz pil sorunu bunlardan bir tanesi. Bu tür sorunlar için değişim kampanyaları yapılıyor.

Bursa Apple Teknik Servis
Bursa Apple özel Servis hizmeti

Garantim Var ve Telefon Arızalandı Nasıl Hareket Etmeliyim?

Apple Yetkili Servis: Telefonunuzun garantisi devam ediyor ve durumumuzda olduğu gibi telefon arızalandı. Fakat telefonun sizden kaynaklı bir sorunu olduğunu düşünmüyorsunuz. Ne kullanım hatası yaptınız ne de arızaya neden olan bir etki oluşturdunuz. Kesinlikle Apple yetkili servise başvurun. Böyle bir durumda genelde garanti içerisinde onarım yapılıyor.


Teknik Servis Tercihi Yapmak: Diyelim ki yetkili servis kararında sorunun sizden kaynaklı olduğu ortaya çıktı ya da sizden onarım ücreti isteniyor. Eğer garantiyi geri plana atacak kadar yüksek bir onarım ücreti isteniyorsa, mutlaka Bursa iPhone Teknik Servis tekliflerini de değerlendirin.


Püf Nokta: Özel servis müdahalesi sonrasında, devam eden süreçte yine garanti devre dışı kalacak.

Bursa Apple Teknik Servis
Bursa Apple Teknik Servis desteği

Tek Bir Sorun Değil, Birkaç Sorun Var Ne Yapmalıyım?

Apple Yetkili Servis: Diyelim ki telefonun ekranı kırık. Telefonu düşürdüğünüz zaman hoparlör kısmı da çatladı. Yetkili servis her iki parçayı da tamir ettirmenizi istiyor. Sadece ekranı yaptırmak istiyorum diyemiyorsunuz. Sorun genelde kullanıcı hatası olunca, garantiniz olsa da bir işe yaramıyor. Masraf hasara göre artıyor da artıyor.


Teknik Servisi Seçmek: Arızalardan sadece birini çözdürmek istiyorsanız ya da seçtiğiniz soruna odaklanılmasını istiyorsanız, Bursa özel Apple servisi tercihi yapmanız daha mantıklı olacaktır.


Püf Nokta: Yine garanti durumunun olup olmadığına önem verin. Unutmayın, sonrası için özel servis müdahalesi garantiyi devre dışı bırakır.

Apple destek
Bursa Apple Teknik Servis

Garantim Bitti Servis Desteğini Nasıl Almalıyım?

iPhone Yetkili Servis: Garantiniz bittiyse, ilk olarak güvenli bir özel Apple servis hizmetinden fiyat alın. Yetkili servis ile aradaki farkı göreceksiniz. Garantisi olmayan cihazı yetkili servis onarıma sokmak mantıksız.


Püf Nokta: Gerçekten güvenilir, orijinal parça kullanan özel servisleri tercih edin.

Bursa Apple Teknik Servis
Bursa iPhone Teknik Servis önerileri

Diğer Sorunlar

iPhone Yetkili Servis: Saydığımız sorunların dışında da sorunlar yaşayabilirsiniz. Telefonun aşırı ısınması, şarj olmaması, kamera hataları, ses gitmeme sorunu, kasadan ses gelmesi sorunu, eski modeller için Touch ID kısmında yaşanan çıkıntı ve esneme sorunu.

Bu ve bunun gibi durumlarda, garantiniz devam ediyorsa öncelikle yetkili servise başvuru yapın. Kullanıcı kaynaklı değil, telefonda yer alan bir hatadan dolayı sorun yaşıyorsanız, garantili cihazlarda ek ücret ödemeniz gerekmeyebilir.


Bursa Apple Teknik Servis Tercihi: Garantiniz devam etmiyorsa ve yetkili servis ciddi bir ücret istiyorsan Bursa iPhone teknik servislerini tercih edebilirsiniz.

Bursa Apple Teknik Servis
Bursa iPhone Teknik Servis sorunları

Özel Apple Servisi Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Kısımlar

Şu ana kadar yetkili servislerle özel Apple servisi durumlarını karşılaştırdık. Peki, özel servis tercihi yapılırken nelere dikkat etmeliyiz?

 • Eğer parça değişimi yapılacaksa parçaların orijinal olduğundan emin olun. Bunun için bazı kanıtlar ve belgeler sorabilirsiniz.
 • Değişim ya da onarım sonrası garanti sunuluyor mu? Buna dikkat edin. Yani diyelim ki ürünü tamir ettirdiniz ve aynı parçadan 2 gün sonra yine arıza aldınız. Böyle bir durum için servis destek vereceğini söylüyor mu?
 • Kişisel bilgi güvenliği konusunda ne kadar güven veriliyor?
 • Onarım sürecini kolayca takip edebildiğinizi kontrol etmeniz gerekiyor. Diyelim ki telefonunuzun ekranı değişecek. Birçok servis bunun için canlı onarım izleme imkanı sunuyor. Telefonunuzun ya da Apple ürününüzün hangi süreçlerden geçerek onarıldığını görebiliyorsunuz.
 • Bursa iPhone teknik servis seçiminde dikkat edeceğiniz bir diğer nokta ise onarım sonrasında fatura gibi resmi bir belge almak.

Tüm bu süreçte en iyi Bursa Apple teknik servis hizmetini alabilmeniz için sayfamız üzerinden bilgiler vermeye devam edeceğiz. Sizlerde servis deneyimlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Servis deneyimlerinizi değerlendirmeniz ve bizlerle paylaşmanız, diğer takipçilerimize yardımcı olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca diğer kullanıcıların deneyimlerine göre en iyi hizmeti alabileceğiniz servisi belirleyebilirsiniz. Yorum bölümünden sizde Bursa iPhone Teknik servis deneyimlerinizi bizlerle paylaşın.

6 YORUMLAR

 1. iPhone 7 telefonum iş yerinde şarja taktım bi süre sonra telefonum patladı simsiyah yanmış gibi oldu kullanılmayacak şekilde garantiye girer mi acaba

 2. İyi günler Apple 6 s cihazımın zil ses düğmesi arızalı küçük olan bunu garanti karşılıyor mu acaba tlf sürekli kendini sessize alıp kapatıp duruyor

 3. Merhabalar.
  ıphone 6 cihazımda ekranda sık sık kilitlenme yaşıyorum. Telefonu yeniden başlatınca ekran kendine geliyor. Garantim devam ediyor. Bu sıkıntıyı garanti kapsamında çözebiliyor muyuz?

 4. Merhaba iphone 6 s telefonumu yurt dışından aldim dun geceden beri etkinlestirme parolasini istiyor hatirlamiyorum ve nasil yapabilirim

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?