Bu Yıl iPhone 6c Tanıtılmayacak mı?

0
554

Geçen yıl Aralık ayından bu yana, Apple’ın uygun fiyatlı 4 inçlik bir iPhone üzerinde çalıştığı konusunda çeşitli raporlar yayımlanırken konu ile ilgili yeni bir iddia daha geldi. Cowen Group analisti Timothy Arcuri’nin iddiasına göre, Apple’ın bu yıl düşük bütçeli, 4 inç iPhone 6c‘yi tanıtmak gibi bir planı artık yok.

Apple‘ın planlarında değişikliğe gittiği ve Mart ayından bu yana iPhone 6c üzerindeki çalışmalarını durdurduğunu belirten Timothy, bunun en büyük sebebi olarak iPhone 6s ve iPhone 6s Plus‘ın tanıtılmasının ardından fiyatında indirim olacağı için insanların düşük bütçeli 4 inçlik yeni bir iPhone modeli yerine iPhone 6 ve iPhone 6 Plus‘a yöneleceğini belirtiyor.

iPhone 6’nın çok iyi bir satış başarısı yakaladığını belirten Arcuri, iPhone 6c yerine daha uygun fiyat ile satılacak olan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın insanlar tarafından ilgi göreceğini ve hal böyle iken Apple’ın yeni bir iPhone modeli üzerinde çalışmayı mantıklı bulmadığını belirtiyor. Hali hazırda daha önce de Apple’ın 2015 yılında yeni bir 4 inç plastik/uygun fiyatlı iPhone çalışması yapmadığı KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo tarafından belirtilmişti ve uygun fiyatlı, 4 inç yeni bir iPhone için 2016 yılını işaret etmişti. Tam da bu iddiayı doğrular nitelikte gelen bu son raporda da bu yıl uygun fiyatlı 4 inç iPhone 6c’nin tanıtılmayacağı iddiasını güçlendirmiş durumda.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?