Bu Kez iPhone 12 Pro Max Batarya Kapasitesi Belli Oldu

0
278

iPhone 12 Mini, iPhone 12 akıllı telefonları derken şimdi ise iPhone 12 Pro Max modelinde yer alan batarya kapasitesi ortaya çıktı. Her iki akıllı telefon modeli için de batarya kapasiteleri raporlarda ortaya çıkmış ve iPhone 12 için pek tatmin etmeyecek sonuçlar gözükmüştü. Şimdi aynı durum iPhone 12 Pro Max modeli için de geçerli olacak.

Serinin en üst düzey akıllı telefonu, en üst düzey akıllı telefon olmasının yanında en büyük boyutlu modeli olarak da öne çıkan yeni akıllı telefon, batarya kapasitesine bakacak olursak, diğer modellerdeki gibi bir hayal kırıklığı yaratacak. Tabii ki sadece kapasite açısından. Optimizasyon başarısını henüz bilemiyoruz.

iPhone 12 Pro Max Bayaryasının Boyutu Ne Kadar?

Bu kez telefonun batarya kapasitesini ortaya çıkaran TENAA kayıtları oldu. TENAA kayıtlarında telefonun bataryasının 3.687 mAh değerinde olduğu gözüküyor. Bu değer 6.7 inç ekranlı bir akıllı telefon için biraz düşük bir değer.

Geçen sene tanıtılan iPhone 11 Pro Max modelini düşünelim. Baktığımız zaman eski telefonda 3.969 mAh değerinde bir batarya vardı. Aradaki fark 282 mAh değerinde ve bir akıllı telefon için bu fark dikkat çekici düzeyde oluşan önemli bir fark.

5 nm üretim sürecinden çıkan A14 Bionic işlemcileri arada oluşan bu farkın göz ardı edilmesi için yeterli mi tartışılır. Bir noktada yazılım uyumunun ve gelişmiş işlemcilerin yetersiz kalacağını düşünebiliriz.

iPhone 12 Pro Max

Tamam işlemciler gelişiyor ve yazılım buna göre özelleştiriliyor. Pil tüketiminin bu şekilde dengelenmesi sağlanıyor.

Daha küçük batarya sunsa da iPhone 12 Pro Max batarya süresi eski modele göre daha iyi deniyor. Her şeyin böyle olduğunu ve bu iddiaların gerçek olduğu düşünelim. Peki, neden yeni donanımlar artıya çevrilmiyor?

Tamam artık daha yüksek güç tasarrufu sağlanacak ama pil kapasitesi de atırılsa ekstra ekstra bir süre elde edilmez mi? En azından sabit tutulmuş olsa bu kez daha fazla süre elde etmez miyiz? Apple’ın bu kısımda düşüncesi ne anlamak zor.

Önceki İçerikiPhone 12 vs iPhone 12 Pro Kutu Açılış Videosu Paylaşıldı – Tatmin Etmeyecek!
Sonraki İçerikApple Watch SE Tehlikeli Derecede Isınma Sorunuyla Gündemde
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?