Bu Hafta Yeni iMac Tanıtılabilir

0
82

Apple’ın yeni ürünlerinin tanıtım zamanı için ilk açıklama paylaşılan bir Twitter gönderisi ile geldi. İddialara göre Apple’ın ilk büyük tanıtımı, iPhone 12 5G modellerinin sunulacağı tanıtım olacak ve bu tanıtım 8 Eylül’de başlayacak. İlk tanıtım Eylül başında gibi gözüküyor ama bugün yeni iMac için söylentiler dolaşmaya başladı.

9to5Mac tarafından duyurulan bir haberle özel seri bir iMac hazırlığına geçildiği söylendi. İlk haber böyle çıktı ama ardından birkaç farklı analist tarafından da paylaşımlar ile iddia güçlendirildi. Sızıntılarıyla ünlü olan Twitter hesaplarından da benzeri bir şekilde paylaşımlar yapıldı. Böylece başta sadece iddia olan yeni bilgisayar, ciddi ciddi gelecek düşüncesi oluştu.

Bunu da Okuyun: Apple Silicon İşlemci Özellikleri Bir Bir Ortaya Çıkıyor

Bu Hafta Tanıtılırsa Yeni iMac Neler Sunacak?

Bilgisayarın geleceğini belirten tüm kaynakların, bilgisayar hakkında ortak bir görüşü var. Ortak görüşe göre bilgisayar gelecek ama sanıldığı gibi değişiklikleri olmayacak.

Değişikliklerin olmasını sağlayacak bir güncelleme yok. Yeni iMac diyoruz ama bilgisayarın tasarımının değişmeyeceği söylendi. Satışa çıkmış modellerde kullanılacak olan tasarım aynen devam edecek.

Tasarımsal açıdan yenilik olmaması, Apple’ın asıl planının bu olmadığını gösteriyor. İddialara göre asıl plan işlemcileri güncellemek. Bizi takip eden ya da Apple dünyasını takip eden kullanıcılar hemen yeni Apple işlemcisinin kullanılacağını aklına getirebilir.

Yeni iMac

Fakat planlanan Intel’in son nesil işlemcilerine geçiş yapmak. İşlemci için yeni bir güncelleme sunulacak ve sistem özelliklerinde artık yeni iMac ile farklı seçimler yapabileceğiz.

Satışta olan bilgisayar içerisinde standart olan modellerin de satıştan çekilebileceği, bunun yerine güncellenmiş işlemcili modellerin oturacağı konuşuluyor. Ekranda yer verilecek olan özellikler, RAM seçimleri ve özellikleri değişecek mi bilgi yok.

İddiaları bir toparlayalım. Madde madde gidersek;

  • Tasarımda değişiklik olmayacak.
  • İşlemciler yenilenecek ve Intel kullanımı devam edecek.
  • Eski modellerden satıştan kaldırılacak olan seriler olacak.
  • Ekran ve diğer tüm özellikler konusunda farklı bir seçim yapılıp yapılmayacağı noktasında bir bilgi yok. Belki yeni bir boyut seçeneği bile gelebilir.

İddialar bu şekilde ve tanıtımın hafta başında yapılması olasılığı var. Olur da tanıtım yapılırsa, yeni iMac cihazını inceleme fırsatı bulacağız.

Önceki İçerikApple’ın Bile Sınırlarını Zorlayan Apple Glass Konsepti
Sonraki İçerikMacOS Big Sur beta 3 Yenilikleri Neler?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?