Böyle Bir iPhone Görmediniz! iPhone 13 Çalışması

0
849

iPhone sınırları aşmayı sevmeyen bir akıllı telefon. Donanım özellikleri için söylemiyorum bunu. Tahmin ettiğiniz gibi tasarım özellikleri için söylüyorum.

Apple’da şöyle bir yapı var. Bir tasarım belirlerim ve bu tasarımın üzerine giderim. Hatırlayın yakın gelecekte iki tasarım var. Biri standart çerçeveli iPhone telefonlar. Bunlar eski modeller. Bir de yeni tasarım olarak sunulan çentik alanı olan telefonlar var. Bunlarda yeni telefonlar. Tasarımın değişikliği, farklı bir seri ne yazık ki gelmedi. İddialar iPhone 13 üzerinde yoğunlaştı.

Üçüncü büyük tasarım değişikliğinin iPhone 13 ile geleceği düşünülüyor. Konsept çalışmaları da ardı ardına geliyor. Bu kez paylaşacağımız konsept videosunu ise diğer iPhone telefonlarda ayırmak istiyorum.

Benzersiz iPhone 13 Tasarımı

Bu kez hazırlanan konsept çalışması çok farklı. Hem çok gerçek dışı bir akıllı telefon tasarımı yok hem de yenilikçi bir tasarım var. Apple bu çalışmaları ne kadar dikkate alıyor bilmiyorum ama ben bu konsept videosunu görmenizi istiyorum.

Konsept çalışmasında tamamen değişen bir ekran kullanılıyor. Artık çok sıkıldığınızı düşündüğüm çentik bu tasarımda yok. Ekran bir bütün. Ekranı tamamlayan ise yanları. Samsung’un Edge modellerinde yan kısımlarda kavisli ekranlar kullanıldığını hatırlayacaksınız. iPhone 13 için de böyle bir yapı düşünülmüş.

Ekranın yanlardan kayan ve kavisli yapıda. Fiziksel tuşlara veda edilmiş. Fiziksel tuşlar yerine yan kısımda bulunan ekran parçalarına dokunmatik kontroller eklenmiş. Bu dokunmatik alan üzerinden telefonunuzun sesini açabiliyor, kapatabiliyor ve telefonu açıp kapatma ayarlarını kontrol edebiliyor olacaksınız.

Yine bu alan bildirimleri de göstermek için yeterli alan olacak. Bildirimler, şarj durumu, hat durumu gibi bilgiler bu alandan alınabilecek.

En büyük değişikliğin ön kısımda olacağını gösteren konsept çalışması, arkadaki yapının ise korunacağına vurgu yapmış. Zaten gerçekçilik burada artıyor. Kare tasarımlı kamera kullanımı devam. 3 ana kamera sensörünün yanında LIDAR tarayıcı olduğunu düşündüğümüz ek, geniş bir sensör daha var.

Sizce iPhone 13 konsept çalışması nasıl? Telefon böyle bir tasarımla gelse alır mısınız?

Önceki İçerikiPhone 11 Yeşil Ekran Sorunu ve Olası Çözümler
Sonraki İçerikiOS 13.5.1 ile Pil Süreleri Nasıl?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?