BlackBerry CEO’su: Apple iMessage Uygulamasını Diğer Platformlar için Sunmalı

0
525

BlackBerry CEO’su John Chen dün yayınladığı blog yazısında ABD hükumet yetkililerinin tarafsızlığını, aynı zamanda “uygulama / içerik tarafsızlığını” net bir şekilde desteklemeleri gerektiğini vurguladı. Chen’e göre tüm uygulamalar ve içerikler tüm platformlarda mevcut olmalı ve o Apple’ın iMessage uygulaması ve BlackBerry’nin mesaj uygulaması BBM gibi tüm platformlara indirilebilir hale getirilmesi.

Şu an da BlackBerry iPhone kullanıcılarının BBM hizmetini indirmelerine ve kullanmalarına izin veriyor. Apple, BlackBerry veya Android kullanıcılarının iMessage mesajlaşma servisini indirmelerine izin vermiyor. BlackBerry müşterilerine karşı ayrımcılık söz konusudur.

Chen BlackBerry’nin içerik ve uygulama tarafsızlığı için dünya lideri olduğunu düşünüyor ve Kanadalı şirketin rakiplerinden de aynı nötr tavrın uygulanması için ABD hükumeti yetkililerini göreve çağırıyor. “Gerçekten ücretsiz, açık ve ayrımcılık olmayan bir internet istiyorsanız tarafsızlık uygulama ve içerik alanında zorunlu olmalı” diye de ekliyor Chen.

Apple Chen’in yaptığı bu açıklamaya karşın sessizliğini henüz koruyor. Apple kullanıcıları ise iMessage uygulamasının benzersiz ve Apple’ı rakiplerinden ayıran en önemli özelliklerinden yalnızca bir tanesi olduğunu ve bu farklılığın devam etmesi gerektiğini düşünüyorlar.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?