Black Friday 2019 indirimlerinde AirPods Rekor Kırdı

0
559

Efsane Cuma, Müthiş Cuma, Nefis Cuma gibi ülkemizde farklı şekillerde isimlendirilen alışveriş günü geride kaldı. Her sene olduğu gibi bu yıl da alışveriş gününde çok ciddi satış rakamlarına ulaşıldığını gördük. Özellikle yurt dışında Black Friday 2019 indirimleri kapsamında rekor satışların yapıldığı açıklandı. İndirimlere katılan markaların da bu duruma etkisi oldukça fazla.

Apple da indirime katılan markalar arasında yer aldı. Markanın en çok dikkat çeken indirimi ise AirPods kulaklık modellerinde yapılan indirimler oldu. Birçok alışveriş sitesinde indirime giren AirPods kulaklık modellerinin, bu süreçte rekor bir satış elde ettiği de açıklandı.

Black Friday 2019 İndirimlerinde AirPods Satışları Ne Durumda?

Black Friday 2019 indirimleri kapsamında sadece 3 gün içerisinde 3 milyon AirPods satışının gerçekleştirildiği açıklandı. Satılan modellerin AirPods ve AirPods Pro modellerinden olduğu biliniyor. Daha çok AirPods Pro kablosuz kulaklık modellerinin satıldığını da ekleyelim.

Özellikle son birkaç ayda Apple’ın en çok satacağı düşünülen kulaklık modelleri olması beklenen kablosuz kulaklıkların, indirimler kapsamında da bu denli satmış olması, beklentilerin karşılanacağını göstermekte.

İndirimlerin hemen öncesinde Apple’ın satış tahminlerinin arttığı ve kablosuz kulaklık modelleri için üretimini arttırdığı konusunda da bilgiler verilmişti. Marka tarafından paylaşılan detaylara göre o dönem üretimin iki katına çıkarılması istendi. Şimdi ise elde edilen yeni sonuçlarla beraber Apple’ın bu adımının ne kadar yerinde olduğu görülüyor.

AirPods Pro

Satış verilerinin geçen sene ile karşılaştırıldığını da eklemek gerekiyor. 2019 yılında AirPods satışlarının 60 milyon adetle sınırlı kaldığı duyurulmuştu. Hem ardı ardına gelen indirimler hem de AirPods Pro gibi iddialı bir serinin sunulmuş olması, satışları 85 milyon seviyesine çıkaracak. 2020 yılında 85 milyon kulaklığın satılması bekleniyordu. Fakat bu kısımda da bir değişiklik oldu.

Black Friday 2019 indirimleri sonrasında tahminler değiştirildiği. Artık 2020 yılı verilerinde 90 milyon adet satışın yapılacağı belirtiliyor. Apple’ın kulaklık modellerinin en çok satan Apple ürünü olup olmayacağı ise hala net değil. AirPods Pro şimdilik oldukça iddialı devam ediyor. Böyle devam edecek olursa yeni rekorlar gelebilir.

Önceki İçerikiPhone’da Dualshock 4 Kullanma ve Ayarlar
Sonraki İçerikApple 2019 Yılının En iyi Oyunları ve Uygulamaları Listesi
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?