Bitmek Bilmeyen iOS 14 Sorunu Yine Gündemde!

0
287

iOS 14 yayınlandı ve yayınlandığı gibi bazı sorunları öne çıktı. İlk yayın tarihinde bu sorunları normal gördük. Ortaya çıkan hatalar belliydi ve zaman içerisinde güncellemelerle bu hataların giderileceği düşünülüyordu.

Öyle oldu ve yayınlanan her yeni güncelleme bir başka sorunu çözdü. Pil sorunu belli bir seviyede çözüldü, ekranın yeşil panel sorunları gibi belli sorunlar çözüldü. Fakat aylardır çözüm bulunamayan bir sorun var.

O da bildirim sorunu. Güncellemenin yayınlandığı ilk günden beridir bildirim sorunu gündemde. En son yayınlanan güncellemeden sonra bu bildirim sorununun çözüldüğü düşünülüyordu. Biz sorunun çözüldüğünü düşünürken Apple’ın resmi sayfalarında sorun bir kez daha tartışma konusu oldu.

İlginizi Çekebilir: WhatsApp Alternatifi Uygulamalar – Top 5!

iOS 14 Bildirim Sorunu Ne Zaman Düzelecek?

Apple’ın resmi sayfalarında tartışmalara bakıldığı zaman hala bildirim sıkıntısı ile uğraşan çok sayıda kullanıcı var. Çok sayıda mesaj atan kullanıcı olmasına karşın sorunun kimde nasıl ortaya çıktığı da belli değil.

Bazı kullanıcılar mesajların bildirimlerinin gelmediğini belirtiyor. Bazı kullanıcılar ise mesajların bildirimlerinin geldiğini fakat bildirimlerin mesajlardan çok sonra geldiğini söylüyor.

Bunun dışında mesajlarda değil ama uygulamalardan gelen bildirimlerde sorun yaşadığını belirten kullanıcılar var. Yani ortadan neden kaynaklandığı ve kaç kişiyi etkilediği net olmayan bir sıkıntı var. Apple’ın bu konuda hiçbir açıklaması yok.

iOS 14

Apple açıklamasını beklerken, sorunu çözmek için kullanıcıların kendi buldukları çözümler var. Ama çözümler kısmında da yine deneme yanılma yöntemlerine başvurulduğu belirtiliyor.

Kullanıcıların bir kısmı Bluetooth bağlantısının kapattığı zaman sorunun çözüldüğünü aktarmış. Yine bir kesim kullanıcı da cihazı yeniden başlattıklarında bir süre sorunun çözüldüğünü sonrasında yeniden ortaya çıktığını söylemiş.

Hangisi doğru ya da kaç cihaz bu sıkıntıdan etkilendi bilmek çok zor. iOS 14 bildirim sorunu için Apple’ın bir açıklama yapması gerekiyor. En azından gerçekten böyle bir sorun var mı ya da bunun üzerinde çalışılıyor mu bunu bilmek adına resmi açıklama önemli.

Yeni güncellemelerle sıkıntının çözülmesini umut ediyoruz. Bir gelişme olursa yine bilgi paylaşmaya devam edeceğiz.

Önceki İçerikWhatsApp Alternatifi Uygulamalar – Top 5!
Sonraki İçerikApple Gizlilik Tartışmalarına Video ile Cevap Verdi
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?