Apple – Garantide Değişim ve Servis İşleyişi

2081
42730

Bu yazımızda Apple Onarım Merkezinde servisin nasıl işlediğini, hangi cihazların servise uygun olup olmadığını konuşacağız.

 

Cihazların Onarım Merkezine Gelişi

Mart 2017 tarihinden itibaren Apple Yetkili Servisleri ve Apple Storelar yurtdışından alınmış hücresel aygıtlara (iPad WiFi-Cellular,iPhone) hizmet vermemektedir. Yurtdışından alınan hücresel aygıtları Apple Yetkili Servisleri kabul eder, Apple Onarım Merkezine cihazları gönderir. Yetkili servisler ve Apple Storelar Sadece Türkiye’den alınmış yani model numarası TU ile biten hücresel cihazlara destek verirler.

Gelen Üniteleri Tanılama

 

Bu resim çeşitli kaynaklardan alınmıştır.

 

Bu resim çeşitli kaynaklardan alınmıştır.

 

Cihazlar Apple onarım merkezine geldiğinde sistemde gözüken kullanıcı şikayeti, arıza gibi bilgiler cihazda tanılanır. Mesela en popüler şikayetler “Karşıya ses az gidiyorpil çabuk bitiyor, donuyor vs.”  gibi şikayetlerdir. Müşteri şikayetleri göz önüne alınarak cihaza AST2 Diagnostic test yani cihaza genel bir check-up yapılır ve bu test sonucunda cihaza ne yapılacağına karar verilir.

Bakınız: AST 2 testi nedir?

Değişebilecek olan parçalar:

Ekran – Kamera – Pil – Taptic Engine – Swap Cihaz

Aygıtların Garanti Şartları ve Uyumluluk Kontrolleri 

İlk başta cihazların garanti kapsamı, BTK Kaydı ve Etkinleştirme kilidi gibi bilgileri sorgulanır. Cihaz kayıtsız, çalıntı İmei, klon imei ise veya etkinleştime kilidi açıksa hiçbir işlem yapılmadan cihaz müşteriye iade edilir.

Mesela bir  anakart arızalı cihazımız var ve bunu teste soktuk. Testte cihazın hatalı olduğunu gördük. Cihaza işlem yapılması için garanti prosedürlerine uygunluğunun kontrol edilmesi lazım. Cihazı sökülerek şu durumlar kontrol edilir:

Sıvı Sensörleri (LCI)

 


Sıvı sensörleri beyaz Olmalı. Kırmızı ise sıvı teması olmuş. Yani ücretli değişim.

Yetkisiz İşlem (Unauthorised Modifications)

 

Yetkili Apple Servisi hariç dışarıdan müdahale görmüş, orjinal parçası değişmiş cihazlar parasıyla bile olsa Apple servislerine uygun değildir.

Fiziksel Görünüm

Kasada ve ekranda kırık çıkık asla olmayacak. Cihazın kasasında ki ufak tefek çizikler kabul edilebilir. Ekranda ki kıl kadar kırık bile olsa ilk başta ekran ücreti talep edilir.

 

Üst resimde ki gibi bazı hasarlar servise uygun değildir. Yani ücretli değişim bile olmaz. Mesela ikiye ayrılmış cihaz (Catastrophic Damage)

Lightning ve 3.5MM Jack Girişlerinin Kontrolleri

Cihazların giriş çıkış portlarında herhangi bir zorlanma, hor kullanım veya sıvıdan dolayı oksitlenme varsa garanti dışı kalır ve ücret talep edilir.

 

Kamera Sensör Kontrolleri (High Light Damage)

Lazer, Fener ve Yüksek Menzilli Işıklar Kameraya Zarar Verebilir. Yüksek menzilli ışıklar kameraya tutulduğu zaman, kamerada lekeler meydana gelebiliyor. Ve bu kullanıcı hatasıdır.

Eğer ki bunlardan hiç biri yoksa cihazlara işlem yapılabilir. Örneğin; GSX Veritabanından Servis notunda şunu belirtilir: (Sorun görüldü ve tespit edildi. Anakart arızası var, cihaz Değişimi yapılarak sorun giderilecektir)

Teknisyenlerin İnisiyatifi ve Cihaz Değişimi

Apple Onarım merkezlerinin iş yükünü azaltmaları için yapabilecekleri en iyi şey cihaz değişimidir. Teknisyenler de bunu yapmak ister. Ama kullanılan test programları teknisyeni yönlendirir ve teknisyen de onlara uymak zorundadır. Mesela müşterinin ekranında ölü piksel varsa AST 2 testi ekranın değişmesini söyler. Eğer yeni ekrandan sonra da aynı hata devam ederse cihaz değişecektir.  Apple Onarım Merkezi çalışanlarının sistem dışında hareket etmesi mümkün değildir.

 

Değişim Cihazları Toplama Cihazlar mı ?

Hayır. Türkiye’de kanunen toplama cihaz ile değişim yapmak yasaktır. Apple’ın değişim cihazlarına Swap adı verilir. Swap cihazlar sadece kutusuz gelir. Sıfır cihazdan farkı yoktur. Onarılmış vs. Kesinlikle değildir.

Bakınız: Swap cihaz nedir?

Bakınız: Refurbished cihaz nasıl anlaşılır?

Müşterilerin Yasal Hakları 

Müşteri cihazı servise bıraktıktan 20 iş günü sonunda onarılmalıdır. 10 iş gününü geçtikten sonra Apple’dan yedek cihaz (Loaner Device) isteyebilirsiniz. 20 iş günü içinde onarılmayan cihazlar için AppleCare’den kapalı kutu cihaz veya fatura tutarınızdaki fiyatı talep etme hakkınız var.

Tavsiye Ettiğimiz Apple Yetkili Servisleri

Apple onarım merkezine cihazların hızlı gelmesi önemlidir. Tecrübelerimize göre; en hızlı gönderen Artı Servis, Ofis İletişim ve Genpadır. Uzun süre geçtikten sonra gönderen firmalar var. Bu da cihazın onarım süresinin uzamasına ve müşterinin memnun olmamasına neden oluyor.

 

Genel Arızlar Ve Servis Çözümleri (iPhone Modelleri)

Ekranda leke var

– Ekran Değişimi

Cihaz aşırı ısınıyor

– Testlerde standartların üstünde ısındığı görüldü ve cihaz değişimi yapıldı.

TouchID Donuyor ve Okumuyor

– Ekran değişimi (Eğerki ekran değiştikten sonra devam ederse cihaz değişimi)

Karşıya ses az gidiyor

– Mikrofonlar temizlenip tekrar denenir. Sorun devam ederse cihaz değişir

Titreşim Çalışmıyor

– Cihaz 6S ve üst modeli ise taptic engine değişir veya komple Cihaz değişimi

Kameramda leke var

– Eğer ki kamerada kullanıcı hatası yoksa yani lazer veya elfenerine benzer hasar yoksa cihaz değişecek.

Pil çabuk bitiyor

– Eğer ki pil 500 den fazla şarj edilmemişse pil garanti kapsamından ücretsiz değişir.

Cihazım çok ağır çalışıyor

– En güncel sürüm yüklenerek AST2 testlerden başarı ile geçti. Yazılım onarımı yapıldı.

Sessize Alma Tuşum Bozuldu

– Cihaz değişimi

Kulağa (Ahize) Ses az geliyor

– Ekran değişimi (Ekranlar ahize,touchid, sensör gibi bileşenlerle dolu olarak geliyor.  yeni touchid sensörünü cihaza eşlemek için ayrı bir cihazımıza takıp iPhone ile eşliyoruz. Eşlendikten sonra ekranı takıyoruz)

Şebekem Çekmiyor (Ekranda Kılcal Çatlak Var)

– Ücretli ekran değiştikten sonra cihaz servise uygun olur. İlk başta ekran değişmeli

Cihazım eğildi

– Bu sorun 2014’te üretilen iPhone 6 ve 6 Plus modellerinin hatasıdır. Cihazda darbe leke vs. yoksa hatasız ve iyileştirilmiş modelle ücretsiz değişim yapılır.

MacBook, iMac, MacMini gibi cihazlarda parça değişimi yapılmakta ama, birden fazla arıza varsa örneğin hem ekranda hem anakartta sorun varsa komple cihaz değişimi yapılır ve eşdeğer ürün verilir. Mesela Mid 2015 se aynı yıl verilir. 

iPad, iPod Touch, Apple Watch, Apple TV, Airpods ve diğer Apple Markalı ürünlerin garanti içi parça değişimi yoktur. Komple cihaz değişir. 

Sizin cihazınızda ne gibi sorunlar var? Yorumlara yazarsanız yardımcı olabiliriz.

 

2081 YORUMLAR

 1. İyi günler Fatih bey benim telefonum iPhone 6 32 gb telefonumda yana sürükleyip çıkma işleminde ekranı bırakınca yatay çizgi oluşup kayboluyor ekran videosu aldım videoda da görünüyor birde telefonum dönüyor % 10 kem kapanıyor %1 kem saatlerce gidiyor ve konferans konuşması yapamıyorum bu sorunlar karşısında garantiye göndersem sonuç ne olur bilmiyorum

 2. İyi günler fatih bey
  Telefonum da uygulama içinde ekrana yana sürükleyip çıkmak için çekip bıraktığımda yatay çizgi oluşuyor ekran videosu aldım. Telefonum hiç düşmedi veya sıvı ile temas da etmedi. Yazılımdan mı donanımsal mı bilmiyorum
  Orta tuş parmak izimi geç algılıyor. Telefonum donabiliyor birde %10 ken kapanıyor veya %1 ken saatlerce gidebiliyor anlam veremdim bu sorunlar neden kaynaklana bilir garantisi devam ediyor sizce nasıl bir işlem uygulanır

 3. Apple servis testleri (AST2) Yapildi.;Ekran Degistirildi.;Görsel Mekanik Inceleme yapildi.;Güncel yazilim yüklendi.;Kamera Degistirildi;Pil Degistirildi.

  Ben gonderirken karsi tarafa sesim derinden gidiyor yazdim bana bunlari yazmislar karsi tarafa ses giderme ile bi alakasi varmi bunlarin..?

 4. Merhaba ıphone 7 aldım ve alalı 1 sene oldu garantisi hala sürüyo ama sanırım kaskosu bitti diye tahmin ediyorum telefonu hiç bir şekilde yere düşürmedim veya darbe almadı üstelik hiçbi yerinde çizik dahil yok ama eğiklik var Ne yapmam gerekiyo ve aldığıma da pişman oldum…

   • Merhaba ben iphone 8 plus aldım ama touchID bazen okumuyor ve donuyor Siri’yle uzun konuşmalarda ise telefonum sürekli donuyor kapanıyor sizce değişim olur mu

   • Merhaba Fatih bey bende garantili ı phone 6 var whatsup ya ses karşıya hırıltılı gidiyor ve ön cam ile video çekiminde ses kaydetmiyor 15 gündür serviste ve bana bugün cvp geldi pil değişimi olmadan müdahale edemiyoruz dediler pil parası 315 tl istediler bende YÖK deyince ürünü tamir etmeden yolluyorlar ne yapmalıyım bu saçmalığı hangi hukuksal süreçle aramalıyım saygılar cumalierdogan@hotmail .com mail adresim

 5. Merhaba iphone 7 cihazımda ahizeden parazitli ve kesik ses geliyor sıklıkla ve batarya çabuk bitiyor pil saglığı yüzde 86 ne gibi bir işlem yaparlar değişim şansı varmıdır acaba

 6. Merhaba iphone 6 garantiye yolladım ve böyle yazıyor ne anlama geliyor telefonum yapılıyor mu veya değişim mi yapilacak?
  -İşleme Alındı  ÜRÜN KABUL “Apple Servis Testlerinde Mikrofon Donanımında Sorun Görülmüştür. ”
  İşleme Alındı  ÜRÜN KABUL Pil ömrünün çok kısa olması da dahil olmak üzere Pil Ömrü/Performansı ile ilgili sorunlar.
  İşleme Alındı  ÜRÜN KABUL Görsel Mekanik İncelemelerde Cihazda Ekran Ayrılması ve Kazara Oluşan Hasardan Kaynaklanmayan Tıklama Sesi veya Gürültü Tespit Edilmiştir.

 7. Iphone 7 cihazı ses kaydedici çalışma sorunu ile gönderdim. Verilen cevap olumsuz mikrofon ızgara yerleri yırtılmış red verilmiş. 2900 tl istediler. Telefonunda en ufak bir çizik dahi yok ilk günkü gibi. Bundan sonraki süreçte ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim. Bide üstelik ıphone xs aldım yeni

 8. İyi günler
  İphone 7 cihazım arada bi ekran kayıyor yukarıdaki saat kısmının çeyreği kadar görünmüyor nasıl bi çözüm önerirsiniz

 9. İyi günler 7-8 ay önce 8 plus aldım bi kaçkez düştü önce ön cam sonra arka cam kırıldı sonra yetkili apple servisinde yaptırdım fakat yine düştü ve kırıldı camlar hatta kasada kırıkmaya başladı bu telefonu verip farkını vererek değişim yapılıyormu ?

 10. Merhaba! iphone 6 telefonum açıkken şarj olmuyor aygıt tanımlanamıyor diye hata veriyor kapalıyken şarj alıyor değişim yapılır mı garantisi devam ediyor tşkl

   • Selamlar. iPhone X kullanıyorum. Hoparlör ve ahize cızırtısı problemi var. Yarın servise vereceğim. Gelişmeleri yine buradan diğer arkadaşlarında bilgilenmesi için paylaşacağım.

 11. MERHABA Müşteri TELEFON GÖRÜŞMESİNDE KARŞI TARAFIN SESİNİN AZ GELMESİ VE KARŞIYA SESİM AZ GİDİYOR.
  Müşteri HOME TUŞUNDA YANIK RENK DEĞİŞİKLİĞİ VAR.
  Teknisyen CİHAZIN IMEI NUMARASI BTK SİSTEMİNE KAYITLIDIR
  Teknisyen DIŞ KASA GÖRÜNÜMÜ:ARKA KASADA KULLANIMA BAĞLI LEKELER VE NOKTALAR MEVCUT. APPLE LOGODA ÇİZİK MEVCUT, SAĞ ÜST KÖŞEDE LEKELENMELER MEVCUT. SOL ALT KÖŞEDE ÇENTİK SAĞ ALT KÖŞEDE ÇENTİK. HOME TUŞUNDA RENK SOLMASI MEVCUT.
  Teknisyen AST2 TESTİNDE ALICI,STEREO HOPARLÖR,ÖN MİKROFON DA HATA VERMİŞTİR.
  TEST DEDE HATA ÇIKTI DEĞİŞİRMİ ACABA ?

 12. Merhaba Iphone 7 Plus cihazımda ağ ayarlarını sıfırlamak isterken telefon kapandı ve ve bir kısır döngü başladı. Beyaz ekranda elma logosu geliyor bir süre bekleyip cihaz yeniden başlıyor. i.Tunes üzerinden normal mod ve DFU modda yazılım güncelleme ve yazılım yükleme işlemleri yaptım ancak sonuç değişmedi. Sorun donanımsal mıdır? Donanımsal ise ürün değişimi mi yoksa onarım mı yapılır?

 13. merhaba benım iphone 6 cıhazımda ön kamera kendılıgınden kayma yaptı hiç bi şekilde işlem görmedı ve cıhazı alalı 1 sene oldu değişim olur ?

 14. parmak aizini bazen okuyor bazen okumuyor kapatıp açınca düzeliyor.
  kamerada dalgalanmalar oluyor. eski tüplü tiviler gibi soldan sağa şeritler geçiyor

 15. Cihazım 8 plus 11 aylık cihaz sadece düşmeden dolayı ekran köşesinde nokta kadar çatlak da denemez açık var cihaz da pil çabuk bitiyor bazı uygulamalardan sürekli atıyor ( let go gibi ) ve çabuk ısınıyor değişime göndersem sıfırı gelir mi ?

 16. Merhaba, 1 yıldır iphone 6 kullanıyorum ilk aldığım günden beri kasamda eğiklik vardı ve ön kamerada kayma var. Ayrıca telefonum son 4 aydır sürekli donuyor ve arayanları 2 3 saniye ekrana düşmüyor telefon çalıyor ama. En sonda bazı güncellemelerde ahizeden konuştuğumda karşıya sesim gitmiyor ama güncellemelerden kaynaklı oluyor denedim 2 ay hep kulaklıkla konuşmuştum güncelleme yapınca düzelmişti gempaya göndersem ücretsiz onarım veya değişim olur mu acaba

 17. Merhaba benim iphone 8 plus touch id yi okumuyor bazen garantisi var kaskosu da devam ediyor yalniz kasada arka camda çizik ve ezilmeler var değişime gider mi cihaz teşekkürler

 18. Merhabalar iphone 6s cihazımı servise gonderdim.Sessize alma tuşu bozuktu sessize alıyor fakat ufak bir temasta hassasiyet oluşuyor ve sesliye dönüyor titreşime alıyor kendi kendine 3 4 işlem yapıyor.Şarj soketimde de aynı şekilde bir hassasiyetsizlik mevcuttu kabloyu tutmuyordu ufak bir temasta şarj olmuyordu.Ben değişim yaparlar diye bekliyordum fakat Serviste cihaza yapılan işlemler açıklamasında
  Apple servis testleri (AST2) Yapildi.;Cihaz apple onarim merkezinde ekran degistirilmistir.;Görsel Mekanik Inceleme yapildi.
  Böyle bir açıklama mevcut ekran değişikliğiyle ne alakası var çözemedim.

 19. merhaba ben iphone 6 kullanıyorum pil ömrü %51 telefon şarjı olmasına rağmen kendiliğinden kapanıyor bazen de aşırı ısınma yapıyor bazen ise aşırı yoğuk olup bi anda şarj azalıyor garanti pil değişimi yapar mı yoksa değişim mi olur

  • Merhaba. Pil sağlığına bakın. %85 in altındaysa ve şarj döngüsü 500 ü geçmediyse ücretsiz pil değişimi olur. Sorun pilde değilse yazılımsal da olabilir. Hard reset, sıfırlama, restore etme gibi işlemler işe yarayabilir.

 20. Merhaba Fatih bey iPhone 7 Plus cihazın sesi karşı tarafa kesik kesik gidiyor ve ses kaydedicisinden ses kaydettiğimde kulak tırmalayıcı bir ses kaydediyor sesli ortamda sese odaklanamayıp cızırtılı algılıyor ve çok sinir bozucu bir durum Pupa bileşime garanti kapsamında götürdüm ve yazılım testlerinden başarılı geçtiğini bir problem olmayıp güncelleme iyileştirme yaptıklarını söylediler ama sorun hala aynı şekilde devam ediyordu ve oradaki arkadaşlarda sorunun farkındaydı ama testlerden başarılı çıkıyordu ve bu yüzden apple onarım merkezine göndermiyorlardı bu gün gidip konuştum ve kendileri açılmama ekleyip göndereceklerini söylediler benim telefonum 4 Mart 2019 tarihinden beridir serviste bu gün onarım merkezine gönderildi sizce ne yapmalıyım Apple nasıl bir cevap verir tekrar sorun devam eder mi teşekkür ederim.

  • Merhaba. 20 iş günü geçince ürün değişimi veya para iadesi istemiyle tüketici hakem heyetine başvurma hakkınız doğuyor. Tabi arada siz cihazı aldıysanız, test ettiyseniz şimdi yeniden başlamış olacak süreç. Apple onarım merkezi diğerlerine göre daha kolay değişime karar veriyor. Testte çıkmasa bile kendileri farkederse sorunu işlem yapacaklarını düşünüyorum.

 21. MERHABALAR FATİH BEY BEN IPHON 6 EKRANDA ŞERİT ŞEKLİNDE BOYDAN BOYA OTAYAL ÇİZGİSİ GİBİ PARELEL 2 ÇİZGİ BELİRDİ ZAMAN ZAMAN KAYBOLUYOR ZAMAN ZAMAN TEKRAR GELİYOR VE BAZEN BU DOKUNMATİK ÇALIŞMIYOR. TELEFONUMU KARGO İLE OUNO TEKNİK SEVRVİSE GÖNDERDİM. BANA TELEFONDA SIVI TEMASI OLDUĞUNU VE DEĞİŞİM YAPILACAĞINI 1.900 TL ÜCRET İSTENİLDİ. BEN TELEFONUMU SUYA VB. DÜŞÜRMEDİM SIVI İLE TEMASI OLMADI. BU DURUMDA NASIL BİR YOL İZLEMELİYİM. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

 22. Benim İ.P. 6 Cihazım var Şarj Çok kötü durumda %20-%10 arasında Kapanıyor. bir kere %70’te kapandı. ayrıca Yavaşlama var. bazen üst durum simgeleri kayboluyor. Birde bazen Hoparlörden kısık bir ses (frekans sesi gibi) takılı kalıp sürekli geliyor açıp kapatınca düzeliyor. Garantim devam ediyor değişim olur mu?

 23. Öncelikle iyi günler iphone 7plus cihazımı garantiye verdim. Görüşme esnasında ses gitmiyordu çok çok az gidiyordu verdikten 3 gün sonra cihazın lcd ekranını değiştirip göndermişler cihazı servisten alıp tekrar 1 gün kullandım ve bu sefer karşı tarafa sesimin yine çok az hatta ara ara hiç gitmediğini fark edip hemen aynı gün tekrar servise verip sorunun devam ettiğini belirttim acaba nasıl bir sonuç alırım ilginize şimdiden teşekkür ederim.

  • Birçok sebebi olabilir. Yine ekran değişebilir ama çekim gücü düşüklüğü de olabilir. Ekran değişimi veya cihaz değişimine kadar gidebilir sonuç. AMa öncelikle servisin arızayı tespit etmesi lazım

 24. iPhone 7 cihazım var karşıya ses kısık gidiyor ve banada kısık geliyor nasıl bir çözüm olabilir birde ekranda kılcal çizikler var çatlak değil buda garantiye girerim bilgi verirseniz sevinirim Bide pil çabuk bitiyor ve çok ısınıyor bunlar nedendir ve sonuç ne olur 5 ay daha var garantisine

  • Kılcal çizikler sorun değil. Ses sorunu ve sebebi hakkında test yapılmadan bir şey demek zor. Pil sağlığına bakılır. %85 in altındaysa ve şarj döngüsü 500 ün altındaysa ücretsiz pil değişir.

   • kılcal çizik dediğim belli oluyor yani ekran çizilmiş cebimde normalde çizilmemesi lazımdı ekran çizilmeye dayanıklı demişlerdi seside test yaptıktan sonra bi arıza bulunduysa sonuç ne olur

 25. Merhabalar telefonum iPhone 6 performans yeterliliği 2 hafta önce %85 civarıydı şimdi %80 ne düşmüş şarjım %10 % 20 arasında kapanıyor bi kaç kere %49 dan % 9 a düştü bazen telefonum de üst simgeler kaybolıyor telefonum yavaşladı bazen ses açma kapama tuşunda ekranda takılı kalıyor garanti devam ediyor ücretsiz değişimi olur mu? Teşekkürler

 26. MERHABA.
  İPHONE 6S CİHAZIMI GARABTİYE GÖNDERDİM SES AÇMA VE KAPATMA TUŞLARI POWER [ GÜÇ ] TUŞUNDA İÇERİ GÇÖME VE AŞIRI HASSASİYET OLDUĞUNU SÖYLEDİM HERHANGİ BİR İŞLEM YAPMADILAR BU TUŞLARI YAPTIRMAK İÇİN NE YAPMALIYIM ?

 27. Merhabalar. 9 şubatta alınan 8 plus telefonda bir anda şebeke sorunu (servis yok) oluştu, yeniden yazılım yüklenmesine rağmen düzelmedi. Apple yeni cihaz gönderir mi yoksa onarımını mı yaparlar bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler.

 28. Fatih Bey merhaba,
  Her kafadan ayrı bir ses çıktığından ( apple yetkilileri de dahil) size sormak istedim: Almanyadan aldığımız ve yasal işlemlerini yaparak ( imei kaydı ve vergi işlemi vb) kullandığımız bir xs. telefonun, ülkemizde garantisi var mıdır yok mudur?

 29. merhaba bende 6s var yaklaşık 3.5 ay garantisi var telefon aniden kapandı şarjı fuldu herhangi bir darbe falanda almadı açılmıyorda garantiye göndersem ne yapacaklar acaba telefonda kırık felan yok sadece köşelerde biraz aşınma boya kalkması var oda cebe koyup çıkarırken oldu telefon temiz aniden kapandı açılmadı bıdaha telefona ne yapacaklar

 30. merhaba bende iphone 8 var 1 yıllık cihaz telefon çok ısınıyor ve şarjı hemen bitiyor ayrıyeten cihaz internetli olan uygulamalrı çok zor kaldırıyor yani hiçbiryerde şebeke alamıyorum hatttankaynaklanıyor diye hattımı değiştirdim yine aynı şekilde ben bu cihazı garantiye yollasam tamirinimi yaparlar yoksa yenisinimi yollarlar. TEŞEKKÜRLER.

 31. İyi akşamlar ben hasan 6 yıldır iPhone kullanıyiruk- Şuan ise 6 s kullanıyorum sağ. Üste nokta kadar çatlat denmeyecek bir çatlak var- ama benim telefonun ekranı 3 defa değişti piksel sorunu yaşadım yine aynı sorunu yaşıyorum degişim istedim ne olur

 32. Fatih bey merhaba benim cihazımda; sağ altında bir çizik var. ama o kısımda hiçbir problem yok.
  cihazın sol üstünde ölü piksel var gittikçe yayılıyor,
  ahizeden ses az geliyor,
  home tuşu çıt diye basılıyor.
  bataryası da hemen bitiyor %15te kapanıyor bazen. cihaz değişimi istedim. Sonuç ne olur acaba?

  • Merhaba. Çizik kolay kolay garanti dışı bırakmaz cihazı. Ölü piksel ve home tuşu sorunu ekran değişimi ile giderilir. Pil test edilir. Sorun varsa o da değşir. Cihaz değişimi olmayabilir.

 33. Merhaba fatih bey ben iphone 6 cihazımı daha bugün aldım garantiden ekran değişip geldi benim yazdığım sorunlar; günde 3 kez şarjı. Bitiyor aşırı ısınıyor kamera hata veriyor wifi sıkıntısı var donma var vb sorunlar şeklinde cihazı gönderdim bugün teslim aldım eve gelip telefonu kurarken telefonda eskisinden çok donma var ve ses kısma tuşu ve güç tuşları sallanıyor teli sallayınca çıt çıt ses çıkıyor ben bu problemi her servise vermemde yaşıyorum ne yapmalıyım?

 34. Iphone 6. Kasada eğrilik , ekranın sağ alt köşesinde çıkık , dokunmatikte sorun , aşırı ısınma , %20 nin altına düşmeden kapanma , şarj soketinde sorun touchid de arada bir olan temassızlık . Bu sorunları yaşıyorum ve 1 defa garantiye gönderdim ama kullanıcı hatadı diyerek geri gönderdiler. Bunun üzerine internetten araştırma yaptım ve bunların bazılarının kronik hata olduğunu öğrendim ve garantiye gönderen kişilerin değişim yapıldığını yazdığını gördüm. Benim ne yapmam gerekir ?

 35. Benim telefonum elimden dustu ekranin sag alt kosesinde ve ekranin ust hoprlor yerinden asagiya kadar bi catlak var ama sebeke hep iki dis ve uc dis arasi cekiyor bazen internete baglanmiyor alt sarj ve kulaklik girisi sag sola oynuyor bu yuzden sarj etmiyor sarji takip saga dogru bastirmak gerekiyor ve herhangi bi uygulamadayken uygulamayi kapattigimizda ( orta tusa iki kere basip yukari attigimizda ) telefon bazen donuyor ve sarji hizli bitiyor isiniyor oyun oynarken bunun degisimi mumkunmudur ne yapmali fatih bey

 36. Fatih bey merhaba iPhone 7plus cihazımla havuza girdim ki su geçirmeme özelliğine güvenerek ip67 sertifikasını olduğunu düşünerek:) neyse ekranın üst bölgesinden sıvının yayılmaya başladığını farkettim pirince yatırdım faydasız. Aracın konsolun da kapalı bi şekilde güneşte beklettim ekrandaki sıvı kayboldu lakin sessize alma tuşu kendi kendine sessize alıyor sessizden çıkartıyor tek sıkıntı bu diğer fonksiyonları aktif lakin sıvı sensörü de kırmızı şuan servise göndersem cihazı değiştirmeleri muhtemel mi? Bilgi verir misiniz ?

 37. Merhabalar, cihazım iphone 5s. Cihaz acayip kasıyor 2 ay önce pil ve ekran değişimi yapıldı. Bunun dışında cihaz çok az çekiyor ve en önemlisi hafıza 4.02 boş yer var iken sadece 9 MB boş yer var olduğu yazıyor cihazın kamerasında toz var 1.5 yıl oldu sizce ne olur garantiye giderse Fatih Bey?

 38. Merhabalar Fatih Bey. Ben cihazımı yaklaşık 2 gün kadar önce servise verdim.(iPhone 5s)
  Cihazımın kamerası puslu çekiyordu ve pili çok hızlı tükeniyordu. Ayrıca telefonun hafızası boştu ama dolu gösteriyordu. Touch ID bazen okumuyordu ve cihaz çok ağırdı ayrıca çok az çekiyordu.Sizce durumu ne olur kenarlarında ezikler vardı 3 ay önce vermiştim bir sıkıntı çıkartmamıştı ezikler ne olur yardım edin Fatih bey.

 39. iPhone 6 telefonum 1 yıl garantisi var ekranın sağ tarafına basınca ses çıkıyor dıştan bir sorun görünmüyor açıklık kırık çizik gibi sadece bastırınca ses geliyor sanırım ekran yerinden oynamıs garanti sorunu giderir mi?

 40. Merhaba yurtdışında aldığım iPhone X cihazım ekran yeşil oldu şebeke yok aramam yaptığımda karşı tarafa ses gelmiyor yeni bir telefon gönderirlermi. Teşekkürler

 41. merhaba iphone 7 plus cihazım var 15 ay garantisi var. Ama cihaz çok ısınıyo. Şarjı hızlı bi şekilde düşüyo pil durumum %91
  Bunun için ne yapmam gerekiyo cihazımda cizik dahi yoktur.

 42. Merhaba,
  Ben yurt dışından Ocak 2018’de iphone 8+ almıştım. 2 gün önce telefondaki facebook uygulamasını güncellemeyi birkaç kez denedikten sonra aniden siyah ekran verdi ve sonrasında da itunes ibaresi görünmeye başladı. Cevahirdeki teknik servise götürdüm. Format atmayı denediler ancak 14 hatası aldı. Yurt dışından alındığı için de yapacak bir şey yok dediler. Çöp artık bu telefon deyip gönderdiler. Ben de evde kendi bilgisayarımdan itunes ile format atmayı denedim ancak aynı hatayı aldım. Genpaya başvursam yapılabilir mi? 1 yıllık garanti süresi dolmuş olmasına rağmen Amerika’ya giden birini bulsam orada ücretli yaptırabilir miyim?
  Iphone 8 plus gibi bir telefonun elimde aniden çöp olması kabul edilebilir bir şey değil. Ekranda veya başka hiçbir yerinde kırık, çizik, çarpma vs. yoktur. Ne yapmalıyım yardımcı olabilir misiniz?

 43. iphone 7 sahibiyim alalı 5 ay oldu aşırı ısınma ve hiç kullanım olmadan bile kendi kendine hızlı bir şekilde şarj azalımı oluyor.Ayrıca 4 saat içerisinde uyku anında hiç kullanmadan sabah kalktığımda telefon kapanmştı sizce değişim olur mu?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?