BİM’den iPhone 6 Almak Mantıklı Mı?

0
220

Sürekli yeni bir akıllı telefon modeli tanıtılıyor. Yeni akıllı telefonların genelde sistem özellikleri kısmında orta ve üst segment serilere hitap ettiğini görüyoruz. Fakat yeni akıllı telefon modellerinin en büyük sorunu fiyatı. Özellikle amiral gemisi akıllı telefon modellerinde 7-8 bin TL gibi uçuk rakamlar görmeye başladık. Akıllı telefonlarda bu kadar yüksek fiyatları görmeye başlamışken, zaman zaman ortaya çıkan kampanyalar, yeni telefon almak isteyen kullanıcıları bir hayli heyecanlandırıyor. Bu kez gündemde olan kampanya ise iPhone 6 akıllı telefonlarıyla ilgili. Daha önce BİM market zincirlerinde iPhone 6 modelinin satılacağı konusunda bilgi vermiştik. Merak edilen konu ise BİM’den iPhone 6 almak ne kadar mantıklı?

iPhone 6 Alınır Mı?

Bu sorunun cevabını bulmak için iPhone 6 almanın mantıklı olup olmadığına bakmamız gerekiyor. iPhone 6 akıllı telefonları her ne kadar amiral gemisi serisinin devamı olsa da eski bir model. Telefonun sistem özelliklerine baktığımız zaman A8 işlemcilerini görüyoruz. Eski işlemcilerle beraber gelen telefon, sadece 1 GB RAM bellek miktarına sahip. Günümüz oyunları ve uygulamaları düşünüldüğü zaman, iPhone için bile 1 GB RAM bellek miktarı çok düşük kalıyor.

iPhone 6

Ayrıca A8 işlemcileri de yine bu döneme göre çok başarılı değil. Haliyle sistem için yeterli bir teknolojinin sunulmadığını söyleyebiliriz. Bunun dışında ekran kısmında çok önemli bir değişiklik yok. Fakat 8 MP değerinde kamera ile 1.2 MP değerinde ön kamerayı düşündüğümüz zaman gerilerde kalmış bir telefon görüyoruz. 2014 yılında kalan telefonun fiyatı ise orta segment yeni modellerle yarışıyor.

Piyasada telefonun fiyatının 1900 TL’nin üzerinde olduğunu görüyoruz. Böyle baktığınız zaman aynı fiyata alabileceğiniz daha iyi modeller var. Özellikle yeni Android modellerinde bu fiyatlara alabileceğiniz daha iyi modeller var. Fakat yine de iPhone 6 modelini satın almak istiyorsanız bu durumda BİM’in kampanyası oldukça mantıklı. 17 Ağustos tarihinde başlayacak satışlarda 1.889 TL gibi bir fiyat belirlenmiş. Bu rakam piyasaya göre 200 TL gibi daha aşağıda satış anlamına geliyor. Detaylara aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  BİM iPhone 6 Satışlarına Başlıyor

Önceki İçerikSpotify Apple’a Karşı Yeni Önlemler Alıyor
Sonraki İçerikiPhone 9 ve iPhone X Plus Protatip Görselleri Ortaya Çıktı
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?