BİM iPhone 6 Satışlarına Başlıyor

0
174

Dolar kurunun geldiği son durum ortada. Özellikle akıllı telefonlarda zamlı fiyatlar görmeye başladık. Sadece kur farkı nedeniyle birçok markanın amiral gemisi cihazları 6 bin TL gibi rakamların üzerine çıkmaya başladı. Bu markaların başında ise Apple geliyor. Her kur farkından zam yapmaktan kaşınmayan Apple, geçtiğimiz günlerde rekor zamlarını da açıklamıştı. Markanın bu açıklamalarının hemen ardından size yeni fiyatları aktarmıştık.

Bundan sonraki süreçte özellikle iPhone fiyatlarının biraz daha artması beklenirken, bu kez BİM’den bir haber geldi. Market zinciri uygun fiyatlı iPhone 6 satışlarına başlayacağını duyurdu. Eski nesil olsa da dikkat çekmeye devam eden model için yapılan açıklama sonrasında detaylarda belli oldu. Hemen BİM iPhone 6 satışı hakkında detaylara bakalım.

BİM iPhone 6 Fiyatları Nasıl Olacak?

Şu an için iki nesil öncesinin amiral gemisi akıllı telefonu olarak gösterdiğimiz ve kısa süre sonra 3 nesil öncesinin akıllı telefonları olarak adlandıracağımız iPhone 6, piyasaya göre biraz daha uygun bir fiyatla satışa çıkacak. Apple tarafından belirlenen fiyatların yaklaşık 200 TL daha altında olacak olan BİM iPhone 6 satışları için belirlenen satış fiyatı, 1889 TL olarak açıklandı.

BİM iPhone 6

A8 işlemcileri, 4.7 inç ekranı, 32 GB depolama alanı, 1334 X 750 piksel çözünürlük değeri, 1 GB RAM bellek ve Retina ekran teknolojisiyle beraber gelen akıllı telefonlar için satışın stoklarla sınırlı olacağını da ekleyelim. Stok miktarı konusunda kesin bir açıklama yapılmadığı net rakamları vermek güç ancak BİM iPhone 6 satışlarının 17 Ağustos tarihiyle beraber başlayacağı açıklandı.

17 Ağustos sonrasında telefonları almak mümkün olacak. BİM iPhone 6 satışı konusunda son vereceğimiz detayında garanti durumu olduğunu ekleyelim. Yapılan açıklamaya göre telefon, 2 yıl resmi Apple garantisi ile gelecek. Stokların ne kadar ile sınırlı olduğunu satışların başlamasından sonra öğrenebileceğiz. Tabii ki bu fiyata, iki nesil öncesinin telefonu ne kadar tercih edilir tartışılır.

İlginizi Çekebilir: Twitter Bazı iPhone Modelleri için Desteğini Kesiyor

Önceki İçerikTwitter Bazı iPhone Modelleri için Desteğini Kesiyor
Sonraki İçerikSamsung Apple’ı Hedef Alan Note 9 Odaklı Videolar Yayınladı
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?