Bilgisayara Müzik Nasıl İndirilir ?

27
92726

Bilgisayara müzik indirme konusunu merak edenler için bir rehber hazırlamak istedik. Bilgisayara müzik indirmek isteyen bir kişiye bu işlem başlangıçta karışık gelebilir. Ancak bir sefer yaptıktan sonra zorlanmayacağınız bir şekilde istediğiniz şarkıları bilgisayarınıza indirebileceksiniz.

Müzik indirmekten kastettiğimiz MP3 indirmek ise bunun için birçok site mevcut. Google’dan şu aramayı yapın:

Çıkan sitelerden çoğu maalesef ki problemli siteler. İnternet üzerinden MP3 indirmek yasal değil. Bu siteler yasal reklam yayınlayamıyorlar. Bu yüzden saçma sapan virüslü reklamlar alıyorlar. Bunlardan müzik indirirken dikkatli olun. mp3 uzantılı olmayan hiç bir şeyin inmesine izin vermeyin. İnerse de silin. Antivirüs programınız varsa zaten o bu işi halleder.

İnen müzik dosyası İndirilenler klasöründedir. CTRL+J kısa yoluyla da bu dosyaya ulaşabilirsiniz. Mac kullanıyorsanız Belgeler > İndirilenler klasörüne bakın.

Alternatif yöntem:  Youtube’dan müzik indirmek

Bilgisayara Müzik Nasıl İndirilir ?

  1. İndirmek istediğimiz müziğin Youtube sayfasına giriş yaptıktan sonra yukarıdan müziğin url adresini kopyalıyoruz.

2. Google’a Youtube Mp3 İndir yazıyoruz ve karşımıza ilk çıkan siteye giriyoruz.

3. Az önce kopyaladığımız url adresini bu sitede aşağıdaki resimde kırmızı çerçeve içine aldığım yere yapıştırıyoruz.

4. Siteye göre değişmekle birlikte genelde “Başla – Dönüştür” vb.. yazan butona tıklıyoruz.

5. Açılan sayfada müzik karşımıza geliyor ve burada “Download” bazı sitelerde “indir” butonuna basarak müziği indiriyoruz.

İnen dosya mp3 uzantılı olmalıdır. Değilse silin.

 

Tüm yapmanız gerekenler bu kadar. İstediğiniz şarkıları Youtube üzerinden bu şekilde bilgisayarınıza Mp3 şeklinde indirebilirsiniz. Eğer bir sorunuz olursa bu sayfaya yorum yazarak gönderebilirsiniz.

Alternatif yöntem 2:  Youtube’dan müzik indirmek 2

Müzik çalarken youtube linkinin yapına “pp” eklerseniz dosyayı indirebilirsiniz.

Alternatif yöntem 3:  Yandisk’ten müzik indirmek 3

Biraz araştırma ile şarkı şarkı indirmek yerine on binlerce şarkıyı kolayca albümler halinde indirebileceğiniz bir yöntem. İşin ayrıntısına girmek istemiyorum. Birileri albümleri Yandisklere yükler. Bu albümleri halka açık olarak işaretler. Siz de biraz Google araması ile bunları keşfedebilirsiniz. Örneğin ben az önce şunu buldum:

Yandisk, Yandex firmasına ait güvenilir bir sitedir. Dünyanın en büyük sitelerinden birisidir.

2021 yılı Bilgisayara müzik indirme yöntemi

Yukarıdaki tüm yöntemler halen çalışıyor. Konuyu 2021 için güncellerken yeni bir yöntem daha eklemek istedim. Kayıpsız müzik denilen bir tür var. İngilizcesi “Loseless music“. Kayıpsız müzik parçaları Mp3’lerden çok daha fazla ses kalitesine sahip. (Uzantısı .flac oluyorç) Ancak buna göre de kapladığı alan daha fazla oluyor. (20 MB gibi..) Maalesef yeterince Türkçe kayıpsız müzik yok. Ancak yabancı müzik seviyorsanız torrent sitelerinden kayıpsız müzik indirebilirsiniz.

Kayıpsız müzik indirmek için size “LoselessClub(.Com)” sitesini önerebilirim. Ayrıca SoundPark(.World) de iyidir.

Önceki İçerikiPhone ekran sorunları
Sonraki İçerikiPhone’da Zil Sesi Yapmak
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

27 YORUMLAR

  1. gereksiz ve saçma tamamen saçma hatta ve hatta saçmalığın daniskası diyebilirim boşuna zaman kaybı. kıymetli ve o çok değerli zamanımı harcıyor…BOŞVERSENE??

  2. Sen mi dalga geçiyorsun yoksa ben mi öyle anlıyorum hahaha bu da sorumu tabiki dalga geçiyorsun bu ne cür ret asla kabul edilemez asla asla aslabütün hıncımı sizden çıkarıyorum
    ????

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?