Safari kullanarak bilgisayarsız iOS 9.3.3 jailbreak yapımı

49
7627

iOS 9.3.3 jailbreak dün yayınlandı. Daha önce bilgisayar kullanarak jailbreak yapımı konusunu işlemiştik. Bugün de bilgisayar kullanmadan safari üzerinden iOS 9.3.3 jailbreak yapımı konusunu işleyeceğiz.


YENİ GÜNCELLEME: 22/08/2016

YÖNTEM 1:

25PP takımı safari üzerinden bilgisayar kullanmadan iOS 9.3.3 jailbreak yapabilmemizi sağlayan yeni aracını yayınladı.  1 yıl sertifikalı bu jailbreak aracı Çince.

Aşağıdaki adımları takip edin:

Safari kullanarak bilgisayarsız  iOS 9.3.3 jailbreak yapımı

Adım 1: Cihazınızdan( iPhone, iPad veya iPod Touch) , Safari’yi açın ve şu siteye gidin: http://j.25pp.com/ota_tutorial.html

Adım 2:Sayfa yüklenince şu uyarıyı alacaksınız: “Open this page in App Store?”.  Open butonuna basın.

pangu-25pp-ios-9-3-3-jailbreak-576x1024

Adım 3:  Install buttonuna basarak onaylayın.

pangu-25pp-ios-9-3-3-jailbrea-1-576x1024

Adım 4: Pangu jailbreak uygulaması indirlmeye başlanacak. Ana sayfa ekranınızda Pangu simgesi çıkacak.

Adım 5: Download durumu ‘Loading’ den  ‘Installing’, e döner dönmez, kontrol merkezini açın ve Uçak modunu etkinleştirin.

pangu-25pp-ios-9-3-3-jailbreak-3-576x1024

Adım 6: Kurulum bitince, Uçak modunu kapatın.

Adım 7: Ayarlar > Genel > Aygıt yönetimine girin.

Adım 8:  “Beijing” yazan sertifikaya tıklayarak Güven butonuna basın.

pangu-25pp-ios-9-3-3-jailbreak-4

Adım 9: Ana sayfa ekranına geri dönün ve Pangu/PP jailbreak uygulamasını çalıştırın.

Adım 10: Ekranda çıkan bildiriye Ok deyin.

Adım 11: Daire şeklinde jailbreak butonu çıkacak. Ortasında basın ve cihazın uyku/kilit tuşuna basın.

pangu-25pp-ios-9-3-3-jailbreak-5

Adım 12: Pangu artık jailbreak işlemlerini yapacak. Düşük hafıza uyarısı gibi bazı uyarılar ekranda çıkacak. Bunları boşverin. İşlem bitene kadar cihazın kilidini açmayın.

Adım 13: Jailbreak tamamlandığında, cihaz kendini yeniden başlatacak. Ana sayfa ekranında Cydia simgesi göreceksiniz. Bu jailbreak işlemlerinin başarılı olduğunu gösteriyor.

Farklı yöntemler için diğer sayfalara geçiniz.

Jailbreak işlemlerini başarılı bir şekilde yaptıysanız hemen şu tweakleri deneyin:

Güncel Cydia Tweakleri

Cydia’nın yüklemesinde sorun yaşarsanız:

Cydia sorunlarının çözüm yolları

49 YORUMLAR

 1. selam abi ilk verdigin yontem telefonu acip kapayinca gidiyor diye dusunuyorum.peki ikinci yontem? telefonu sifirlayip kurup sonra jb yapmayi dusunuyorum

 2. Daireye basmaya kadar doğru bir şekilde geliyorm daireye basıyorum ekranı kilitleme tusuna basınca telefon kapatılıp acılıyor. Sonrasında herhangi bi değişiklik yok. (IOS 9.3.2)

   • Baska bir siteden buldum ve jailbreak yaptım 1 senelik fakat bazı bilgilerinize ihtiyacımız var. 1 sene sonra sertifika biticek ve yeni sertifika cıkarılmaz ise ne yapabiliriz ? Mecburi ios 10a mı geçeceğiz ? Yada 1 yıla yakın cydia eraser ile jailbreak silip tekrar jailbreak mi bekleriz ? Sizce untethered cıkar mı o zaman zarfında ?

    • Uğur bey yeni yöntemi konuya ekledim. Sanırım aynı yöntemi kullandınız. Farklı bir yöntem ise paylaşır mısınız? Sorularınıza gelince, Pangu zaten iOS 10 jailbreak çalışmalarına başladı. O zamana kadar çıkar bence. Çıkmasa bile 7 günden 1 yıla çıkarttılar sertifikayı. Uzatmanın bir yolunu bulurlar.

     • Evet aynı yöntem sağolun 🙂 hem stabilite hem takılmalar ve applerin yavas acılmaları gibi nedenlerden dolayı bn kesinlikle 5s lerin ios 9 da kalma taraftarı oldugum için ios 10 düşünmüyorum. Bu nedenden dolayı sizin bilgileriniz bize lazımdı.Verdiğiniz bilgiler için sağolun. Cydia eraserin ios 9 a uyum sağlaması ile daha da güzel oldu ztn 🙂 açıkcası untethered jailbreak cıkar mı hakkında vereceğiniz bilgiyi merak etmiyor değilim ?

 3. bende download sonuna kadar geliyor sonra uygulama indirilemiyor diyor

  Bide İphone 5 e yapılıyor mu yapılmıyorsa da sebebi nedir? Teşekkür ederim şimdi den

 4. Merhaba Fatih bey.. Jailbreak 10 için 1 haftalık bile olsa yükleme şansımız varmı şuanda? Öyle bir imkan var ise 7 günlük jailbreak ile yapmak istediğimiz herşeyi yapabiliyormuyuz acaba?

 5. pango yu indiriyor ama tam yükleme bittiği anda hata veriyor o adımdan ileri gideniyorum lütfen yardımcı olun instagramdan da yazabilirsiniz insatgarm adım ( koomandooo )

 6. Merhaba ben ios 10 kullanıyorum ios 9 için olan jbyi indirebiliyormuyum? Çünkü ben ne yaptıysam yüklenmiyor. o anı yakalıyorum uçak moduna alıyorum nafile!

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?