Beddit 3 Apple Watch 3 Serisinde Uyku Monitörü Sunabilir

0
98

Apple’ın yatırımlarına geçtiğimiz günlerde bir yenisinin daha eklediğini gördük. Teknoloji devi ciddi bir miktarda fon ayırımı yaparak Beddit firmasını satın aldığını açıkladı. Doğrudan firma tarafından yapılan açıklama sonrasına ortaya çıkan satın almayla beraber Apple’ın bir nevi gelecek planları da ortaya çıkmış oldu.

Özellikle Beddit’in çalıştığı alanı düşünecek olursak Apple’ın bu alanı yeni teknolojilerinde kesinlikle kullanacağı düşünülmüştü. Uyku takibi üzerine çalışmalar yaptığı bilinen firmanın satın alınmasından sonra yeni teknolojinin nerede kullanılacağına ilişkin ilk iddialarda ortaya atılmaya başlandı. Bu noktada Apple’ın yeni seri akıllı saatlerinde söz konusu teknolojiye yer vereceği ortaya çıktı.

Apple Watch 3 Özel Uyku Monitörüyle Gelecek

İddialara bakacak olursak markanın yeni seri akıllı saatleri olması beklenen Apple Watch 3 akıllı saatlerinde Beddit izlerini görmek mümkün olacak. Apple’ın bunun için özel bir çalışma yaptığı ve yapılan çalışmayla beraber Beddit’in çoktan sürece dahil edildiği de ortaya çıktı. Apple Watch 3 akıllı saatlerine akıllı kordon eklentisi olarak dahil olacağı belirtilen Beddit teknolojilerinin buna uygun birçok ürünü olduğunu da zaten biliyoruz.

Apple Watch 3

Kullanıcıların rahatlıkla gece yatmadan kordonlarını değiştirerek uyku monitörünü kullanabilmeleri sağlanacak. Yani kordonlar sayesinde ise Apple Watch 3 akıllı saatlerinin tamamen uyku kontrolü yapması da sağlanacak. Bu şekilde kullanıcıların günlük uyku kalitesi ölçümünün de sağlanabileceği belirtiliyor. Şimdiden Apple Watch 3 akıllı saatlerinin ne kadar başarılı olacağını gösteren adımların ortaya çıkması saatlere gösterilen ilginin de artmasını sağlamaya başladı.

Başka Akıllı Kordonlarda Olacak

Bununla beraber Apple Watch 3 için düşünülen sistemin sadece uyku takibi olmadığını da belirtelim. Bunun dışında Apple’ın daha öncede gündeme gelen kan şekeri ölçüm cihazlarını da yine akıllı kordonlar üzerinde kullanması bekleniyor. Bu durumda da şöyle bir kullanım olacak, kullanıcılar istedikleri özelliği kullanmak için istedikleri sistemi saate ekleyebilecek. Şimdilik sistemin detayları konusunda çok fazla bir bilgi bulunmuyor fakat Apple Watch 3 akıllı saatlerinin oldukça iddialı olacağını şimdiden görebiliyoruz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?