Beats Studio Buds Kulaklık iOS 14.6 Kodlarında Gözüktü

0
106

Apple, müzik konusuna iyice odaklanmaya başladı. Apple Music için duyurulan harika özellikleri konuştuğumuz şu günlerde, yeni bir kulaklık için de hazırlıkların yapıldığını öğrendik. Markanın bu sefer sunacağı kulaklık AirPods serisinden biri olmayacak. Bu sefer alt marka olarak bilinen Beats kanadından çok klas bir kulaklık geliyor. Beats Studio Buds adıyla ortaya çıkan kulaklık, kablosuz kulak içi kulaklık modellerinden biri olacak.

Yine ses kalitesi konusunda üst seviye ürünlerden biri olarak lanse edilecek olan kablosuz kulaklıklar için neler biliyoruz bakalım.

İlginizi Çekebilir: Apple Music Kayıpsız Ses Desteği için Kötü Haber Geldi

Beats Studio Buds, Siri Destekli Olacak

Önce kulaklığın nereden ortaya çıktığı konusunda bilgi paylaşalım. iOS 14.6 RC sürümü yayınlandıktan sonra, geliştiriciler kodlar içerisinde kulaklığın ikonlarını buldular.

Ayrı zamanda yeni kulaklık için hazırlanmış olan bir animasyonun da görselleri paylaşıldı. Bu animasyon görselleri, tasarımı da kesin olarak ortaya koymuş oldu. En azından kutu tasarımını diyebiliriz.

Görsellere göre logonun yer aldığı sade bir kutu gelecek. Şimdilik kırmızı, beyaz ve siyah renk seçenekleri var gibi duruyor. Kutunun hemen önünde bir LED ışık göstergesi yer alacak.

Kulaklıklar ise top formunda olacak. Yani AirPods gibi uzun kuyruklu bir tasarım görmeyeceğiz. Bunun yerine kulaklıklar Galaxy Buds gibi top formunda olacak. Bir hayli mini bir tasarımı bulunacak olan Beats Studio Buds modellerinin üzerinde, yine markanın logosu yer alacak.

Tam kulak içi formunda olacak olan kulaklığın teknik açıdan yeteneklerini şimdilik bilmiyoruz. Tek bildiğimiz şu ki kulaklık Hey Siri komutunu destekleyecek bir kulaklık modeli olacak.

Ama tabii ki şu da var ki ben Beats imzasını taşıyan kötü bir kulaklık görmedim. Genelde parça kalitesi ve ses kalitesiyle tanıdığımız Beats, bu sefer de isteneni verecek gibi duruyor.

Kulak üstü kulaklıklar kadar kaliteli bir ses beklemiyorum ama en azından AirPods modellerinin yakalamış olduğu ses kalitesinin yakalanacağına da eminim diyebilirim. Bu sürpriz kulaklık için tanıtım ne zaman onu bilemiyoruz. Çünkü tamamen sürpriz bir model oldu.

Önceki İçerikApple Music Kayıpsız Ses Desteği için Kötü Haber Geldi
Sonraki İçerikiPad için Halide Uygulaması Yayınlandı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?