Bazı iPhone Modeller Satıştan Kalktı – Hangi iPhone Modelleri Satılıyor?

3
16356

iPhone 12 gelir gelmez Apple’ın envanterinde bir değişiklik yapılacağını biliyorduk. Firmanın bazı iPhone akıllı telefonlarını satıştan çekeceği iddia edilmişti. Tanıtımın hemen öncesinde Apple Store’un kapatılması da iddiaları güçlendirmişti.

Beklenenin dışına çıkılmadı ve bazı iPhone modellerinin satıştan kaldırıldığı açıklandı. Böylece ilginin bir nevi iPhone 12 serisine aktarılması sağlandı. Peki, hangi modeller satıştan kaldırıldı ve hangi modellerin satışı devam ediyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone Kutu İçeriği Değişti – Kötü Haber!

iPhone 11 Pro Serisi Son Buldu

Apple’ın sitesinde yapılan düzenlemeye göre iPhone 11 Pro akıllı telefon modellerinin satıştan çekildiği görülüyor. İki Pro modelinin de tamamen satıştan çekildiği görülüyor. Pro ve Pro Max yerine iPhone 12 Pro ve Pro Max modellerinin satışı yapılacak.

Aslında bu çok şaşırtıcı bir durum değil. iPhone 12 geldiği zaman eski modeller satıştan kaldırılabilir. Bana ilginç gelen şey şu oldu ki temel model olan iPhone 11 satışa devam ediyor. Satışta olan modeller şöyle;

  • iPhone 12 Pro serisi
  • iPhone 12 serisi
  • iPhone 11
  • iPhone SE 2020
  • iPhone XR

Bana en ilginç gelen kısım iPhone 11 ve iPhone XR akıllı telefonlarının satışa devam ediyor olması. Şimdi düşünün elimizde 3 telefon var. 11 serisi, XR serisi ve 12 Mini serisi. Üç telefondan hangisini alırdınız? Kesinlikle iPhone 12 Mini diye düşünüyorum. Peki, ya fiyatlar da çok yakın olursa? 100 dolar gibi bir fiyat için 11 serisini tercih etmek mantıksız değil mi?

iPhone

Apple neden böyle bir tercih yapmış bilemiyoruz ama Türkiye fiyatları açıklandığı zaman durumu daha iyi göreceğiz. Net olarak hangi akıllı telefonun tercih edilebileceği ve yeni modelleri almanın mantıklı olup olmadığını karşılaştırmalarımızda paylaşacağız.

Önce bir Türkiye fiyatlarını görelim. Yakın zamanda Türkiye için de fiyatlar açıklanacaktır. En azından beklentimiz bu yönde. Zaten iki modelin de kutu içeriği aynı. İki telefonda da bundan sonra kulaklık ve şarj aleti yok. 🙂 Önemli bir kriter tabii ki.

Önceki İçerikiPhone Kutu İçeriği Değişti – Kötü Haber!
Sonraki İçerikAirPods Zamlandı! – İşte Yeni Fiyatlar
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

3 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?