Bataryası Değiştirilen iPhone Alev Aldı

0
80

Geçtiğimiz günlerde Apple’ın mağazasında bir iPhone modeli alev almış ve bir anda gündem olmuştu. Daha önce ele aldığımız haberimizde yer alan merkezin İsviçre’de olduğunu ve sorunun ısınan iPhone modelinden kaynaklandığını ele almıştık. Yaşanan sorunun hemen sonrasında ise Apple durumun olumsuz herhangi bir sonucu olmadığını ve teknik bir sorundan değil cihazın ısınmasından kaynaklı bir sorun yaşandığı belirtmişti. Henüz yaşanan bu olayın üzerinden birkaç gün geçmesinin ardından Apple’ın bir kez daha aynı sorun ile gündeme geldiğini gördük. Bu kez ise İspanya merkezli bir Apple Store merkezinde aynı sorunun yaşandığı ve iPhone telefonunun yangına neden olduğu açıklandı.

iPhone Neden Alev Aldı?

iPhone modelinin İspanya’da Apple Store içerisinde alev almasının nedeni ise pil değişiminde yapılan bir hata olarak açıklandı. iPhone 6 model bir akıllı telefon serisinin yavaşlatma skandalı nedeniyle pil değişimi yapıldığı sırada, pilin alev almasının iPhone modelinin patlamasına neden olduğu ortaya çıktı. Apple Store içerisinde yer alan güvenlik ekipmanları sayesinde yanan iPhone modeline anında müdahale edildiği belirtildi.

Apple Store

Anında müdahale edilmesinin sonrasında ise sorunun büyümeden çözüldüğü açıklandı. Kimsenin yaralanmadığı olay, aynı hafta yaşanan ikinci olay olunca yine basının dikkatini çekti. iPhone modellerinde bir sıkıntı durumu söz konusu olmasa bile pil değişim dönemi olarak gösterebileceğimiz bu dönemde benzeri haberleri almaya devam edeceğiz gibi duruyor.

Apple’ın bunun için ekiplerini sürekli eğittiğini ve Apple Store içerisinde tüm güvenlik önlemlerini de aldığını belirtemeye gerek yok. Öyle ki her iki olayda da sadece çalışanların ekipmanlarla beraber müdahale ederek sorunu çözmesi, en azından bu konuda çalışanların iyi eğitildiğini gösteriyor.

İlginizi Çekebilir: iOS 11.2.5 beta 5 Yayınlandı! Değişiklikler Neler?

İLGİLİ HABER:  Apple TV için Jailbreak Geldi !

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?