Batarya Değişimi Öncesi iPhone 6S ve Batarya Değişimi Sonrası iPhone 6S

0
371

iPhone yavaşlatma olayını bilmeyen iPhone kullanıcısı yoktur. Apple’ın tarihinde yer alacak skandallardan biri olarak tarihe geçen ve eski iPhone modellerinin güçlerinin sınırlandırılmasıyla başlayan skandal zinciri sonrasında Apple önemli adımlar attı. Firma öncelikle sorunun neden kaynaklandığını açıkladı. Eskimiş olan iPhone pilleri nedeniyle böyle bir adıma imza atıldığı belirtilmişti. Hemen sonrasında ise sorunun fiziksel olarak çözümüne gidilmişti. Bunun için indirimli pil değiştirme programı başlatılmıştı. Özellikle iPhone 6S modelleri için pil değişim kampanyası epey bir gündem oldu. Pil değişimi sonrasında eski performansın elde edilip edinmesi konusu ise en çok merak edilen kısımlar arasındaydı. Şimdi ise bu sorunun cevabı ortaya çıktı.

iPhone 6S Pil Değişimi Sonrası Nasıl Etkileniyor?

Bir Youtube kanalı tarafından yapılan çalışmada, performans düşüşünden etkilenen iPhone 6S modelinin pil değişime sokulduğu görülüyor. Değişim sonrasında ise eski pille çalışan telefon ile yeni pille çalışan telefonun performansları karşılaştırılmış.

İki modelin hız testine alınmasının ardından ise aradaki fark ortaya çıkmış. En basit görevlerden, çoklu işlemci görevlerine kadar hemen her konuda yeni bataryalı modelin önde olduğu görülüyor. iPhone 6S modelinin yeni pillerle elde ettiği skor, 4412 puan olarak dikkat çekiyor.

Eski pillerle beraber elde edilen skor ise sadece 2482 puan olarak karşımıza çıkıyor. Test net bir şekilde gösteriyor ki iPhone 6S akıllı telefonlarının pil değişimi sonrasında hızları artış gösteriyor. Hem de çok ciddi bir oranda hızlanma söz konusu.

iOS 11.3 Sürümü Etkili Olacak Mı?

Burada kullanıcıların bekledikleri bir gelişme daha var. iOS 11.3 sürümüyle beraber güç sınırlaması tamamen kapatılabilecek. Ama bu durumun yeni pillerdeki kadar performans sağlamayacağını düşünüyoruz. Sorun pillerden kaynaklıysa, sınırlama kapatıldığı an bu kez telefonların yeniden başlatması gibi yeni sorunlar yaşayacağız. En iyi çözüm şu an için fiziksel olarak sorunun çözülmesi gibi duruyor.

İLGİLİ HABER:  Apple 2015'in 4. Çeyreğinde 70-80 Milyon iPhone Satışı Gerçekleştirebilir

Önceki Haber: Popüler Kamera Uygulaması Halide Yepyeni Özelliklerle Geliyor!

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?