AST 2 testi nedir?

AST 2 testi nedir?

0
5718

Apple cihaz sahipleri, cihazlarını yetkili servise verdiklerinde “AST 2 testi” kavramı ile karşılaşırlar. AST 2 testi nedir? Biz yapabilir miyiz? gibi soruların yanıtını bu konuda vermeye çalışacağız.

AST 2 testi nedir?

AST; Apple Service Toolkit demektir. Anlamı; Apple servis araç kutusu demektir. AST 2 testi Apple yetkili servislerinde yapılabilir. iPhone, iPad vb.. cihazınızı Apple yetkili servisine verdiğinizde servis öncelikle dış muayene yapar. Çizik, ezik vb.. var mı bunu anlamaya çalışır. Sonra da AST programını kullanarak cihazınızı bir check-up’tan geçirir. Bunu yeni arabaların bilgisayara bağlanarak tüm özelliklerinin (sensörler, elektronik bileşenler vb..) kontrol edilmesine benzetebiliriz.

AST 2 testinde hangi sonuçlar bulunabilir?

Yukarıdaki ekran görüntüsü AST 2 testini yaparken alındı. AST 2 testi ile Apple cihazınızın tüm özellikleri kontrol edilebilir. ( Örneğin; Pil sağlığını, ısınma durumunu, kameraların özelliklerini vs.. )

AST 2 test yazılımını internetten indirmek mümkün mü?

AST 2 test yazılımını internetten bulsanız dahi, AppleID ve şifre bilgisi olmadan yazılımı başlatamazsınız. Buna uygun AppleID, herhangi bir AppleID değildir. Apple sertifikalı teknisyen yetkiniz olmalıdır.

AST 2 testi nasıl yapılır?

AST 2 programını bilgisayarınızdan çalıştırdıktan sonra, AppleID bilgilerinizi ve şifrenizi girersiniz. Cihazı USB kablosu ile bilgisayara bağlarsınız. Cihazın seri no’sunu girer ve sorunun ne olduğunu yazarsınız.

Aşağıdaki video AST 2 testinin nasıl yapıldığını gösteriyor:

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?