Artık Tüm Aksesuarlar Apple Tasarımlı

0
449

Kısa süre önce 9to5Mac sitesinin paylaştığı habere göre artık üçüncü parti aksesuarlar da Apple tarafından tasarlanan özel kutularda olacak. Sitenin yayınladığı fotoğrafta Apple perakende mağazalarında ürünün ön tarafında ait olduğu marka ismi yazılı iken kutu tasarımının Apple’a ait olduğu iddia ediliyor. Kutunun Apple tarafından hazırlanması üçüncü parti aksesuarların paketlemesinin de gecikmesini beraberinde getireceği düşünülüyor.

Apple’ın üçüncü parti aksesuarlarında yaptığı en büyük değişimlerden biri olacak ve bu uygulama halihazırda satılmış aksesuarların da kutu modellerinin raftan kalkmasının önünü açıyor. Söylentiye göre Apple bu değişiklik için altı aydır farklı şirketlerle temasta bulunmuş.

Habere göre bütün Apple Store’lara gönderilen bilgi ile birlikte Logitech, Mophie, Incase, Tech21, Sena ve Life Proof marka aksesuarlar yeni kutuları ile değiştirildikten sonra satışa sunulacak. Yeni kutular daha kaliteli malzemeden yapılmış, ön kısmı fazla içerikten arındırılmış ve ürünlere ait yeni fotoğraflar ile, tıpkı Apple’ın tamamen beyaz ilk kutu tasarımı şeklinde, basılmış halde rafta yer alacak.

Yapılan bu değişikliklerin, ilgili şirketlerin onay vermesi dahilinde gelecek hafta uygulanması ihtimal dahilinde. Apple’ın daha fazla şirket ile anlaşıp diğer raflarda da kutu değişikliğine gitmesi bekleniyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?