Arızalı iPhone Sahipleri Acele Etmeli

0
392

Apple’ın iPhone akıllı telefonların tamiri için izlediği bir yol var. Telefonların doğrudan değişimi ya da telefonların yenilenmiş olan cihazlarla değişimi gibi bir sistem sunuluyor. Bu sayede arızalanan iPhone akıllı telefonlarını gerektiği zaman birebir olarak değişim yapabiliyorsunuz. Fakat son gelen haberler birebir değişim ve onarım durumlarında kullanıcıların sıkıntılar yaşayabileceğini gösteriyor. Öyle ki Corona virüs nedeniyle üretim kısmında ciddi aksamalar yaşanmaya başladı.

Virüs Engeli Akıllı Telefonları Vurabilir

Corona virüs etkisiyle beraber üretim tesislerinde ciddi bir daralma yaşanıyor. Bazı tesisler geçici bir süre kapatılırken bazı merkezlerde ise kapasitelerde düşüş var. Bu düşüşün başta iPhone yedek parça üretimini etkilediği belirtiliyor.

Yedek parça kısmında üretim sıkıntısı yaşanması, arızalanan iPhone modellerinin parça değişiminde sorunlar yaşanmasına neden oluyor. Bunun dışında birebir olarak değişim sunulacak olan akıllı telefonlar için de stok sıkıntılarının yaşandığı konusunda bilgiler var. Stok sorunlarının giderek artacağı ve telefonlarda birebir olarak bir değişim sunulmayacağı konusunda bilgiler var.

iPhone corona virüs

Apple’ın bu konuda nasıl bir adım atacağı bilinmiyor ancak şunu söyleyebiliriz ki elinizde arızalı bir iPhone varsa, acele etmeniz gerekiyor. Bir süre sonra onarım hizmetlerinde ciddi sorunlar yaşanabilir. Üretim kısmında düşüş yaşanması birebir değişim gerektiren iPhone akıllı telefonlarında da değişimin yapılmaması anlamına geliyor. Apple’ın bu konuda nasıl bir önlem aldığı konusunda ise herhangi bir açıklama yok. Durumdan yeni tanıtılacak olan iPhone akıllı telefonlarının etkilenip etkilenmeyeceği kısmında da kesin bilgiler paylaşılmış değil.

Bu durumdan iPhone 9 akıllı telefonlarının etkilenmeyeceği söyleniyor ancak Apple’ın resmi bir tanıtım tarihi vermemiş olması, soru işaretlerini de arttırıyor.

Önceki İçerikiPhone 9 için Son Kontrollere Geçildi
Sonraki İçerikiPhone 7’de Android 10 Çalıştırmak
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?