Apple’ın Yeni Ürünleri İçin Doğrulama Geldi

0
56

Teknoloji devi Apple’ın WWDC 2017 etkinliği yarın düzenleniyor. Yarın içerisinde yapılacak olan etkinlikte birçok Apple teknolojisi tanıtılacak. Sadece 1 gün sonra tanıtılacak olan birçok Apple ürünü bir yana dursun Apple’ın bu sene ne gibi ürünler tanıtacağı konusunda da bilgiler geldi. Son olarak Apple’ın en büyük tedarikçilerinden biri olan Foxconn yetkilisi tarafından yapılan yeni doğrulamayla beraber markanın yeni ürünleri de ortaya çıkmış oldu. Peki teknoloji devinin yeni ürünleri neler olacak? Doğrulamada dikkat çeken ürünler neler oldu? İşte detaylar.

AR Gözlükleri

İlk olarak doğrulanan ürün AR gözlükler oldu. Apple’ın zaten artırılmış gerçeklik alanında adımlar atacağı biliniyordu. Fakat bunun bir gözlük olarak sunulacağı bilinmiyordu. Şimdi ise Foxconn yetkilisine göre Apple’ın AR gözlükleri üzerinde çalışmalarına tam olarak başladı. Testlerinin devam ettiği de belirtilen gözlüklerin çoklu mikrofon desteği, kemik iletim modülleri, asetat çerçeve gibi teknolojiler barındıracağı da açıklandı. Bunun dışında gözlüklerin 2019 yılına kadar da tanıtılacağı belirtildi.

apple ar gözlükler

Siri Hoparlörü

Bir diğer doğrulama ise Siri Hoparlörü üzerine oldu. Foxconn yetkilisine göre Siri hoparlör tam olarak Mac Pro tasarımına benzer bir tasarımla gelecek. Bunun dışında Siri hoparlörün farklı versiyonları da olacak. Ses algılama ve benzeri sistemlerin nasıl çalışacağı konusunda bilgiler verilmese de sesli asistanın WWDC 2017 etkinliğinde de kesin olarak tanıtılacağı da belirtiliyor.

Siri Hoparlörü

iMac Modelleri Değişiyor

Foxconn yetkilisinin değindiği konulardan birisi de iMac oldu. iMac sessizliğini bozacak olan Apple’ın bu sene yeni bir iMac tanıtması bekleniyor. Fakat bilgileri veren yetkiliye göre iMac 2017 modelinde beklenen tasarım değişiklikleri yapılmayacak.

Sadece teknik değişiklikler ve ekstra özellikler ortaya çıkacak. Bunun dışında değişimin ise 2018 model iMac serisinde yapılması gündemde. Yani beklentiler bir hayli değişiklik gösterebilir. Yeni modelde ise tasarım değişikliği kısmında cam kasa sistemlerinin kullanılması ve bunun yanında kaplamalarında değiştirilmesi gündemde. Ayrıca 2018 iMac micro-led panel kullanımı yapılacak.

iMac 2017

MacBook Modellerinde Değişiklik

Yenilenmiş olan MacBook serisinin de yine WWDC 2017 etkinliğinde tanıtılması gündemde. Yetkiliye göre bu sene tanıtılacak olan MacBook serisinde sadece yeni nesil Intel işlemci değişikliğini göreceğiz. Yeni nesil işlemcilerin hangi seri olacağı ya da ne gibi farklılıklarla beraber sunulacağı konusunda bilgi yok fakat sadece işlemci kısmında değişiklik yapılacağı kesin.

Yine bu seri de de en büyük değişikliğin ise bir sonraki modelde olacağı belirtiliyor. Bu noktada en büyük değişikliğin ise yeni MacBook klavyelerinde olacağını ekleyelim. İddialara göre Touch Bar kullanımı dışında diğer tüm klavye tuşları e kağıt olarak bilinen bir sistemle kullanılacak. Haliyle aynı sistemle Magic klavyenin de değişmesi bekleniyor.

MacBook

iPhone 8 Serisi Hakkında Bilgiler

Tabi ki en çok konuşulan, en merak edilen kısma geldi. Bu konuda da Apple’ın ciddi bir çalışma üzerinde olduğu belirtiliyor. Yetkiliye göre kesinlikle iPhone 8 parmak izi ön ekranda olacak. Ekrana dahili olarak sunulması beklenen parmak izinin şu an için testlerine devam edildiği sadece performans konusunda düşük bir performans elde edildiği için yenileme çalışmaları yapılmaya çalışıldığı açıklandı.

Tasarım konusunda parmak izi sensörünün arka bölümde bulunduğu tasarımların ise yanlış olduğu vurgulandı. Cam oranı da oldukça yüksek olacak olan Apple’ın iPhone 8 akıllı telefonlarında kablosuz şarj özelliğinin ise kesin olarak geleceği de vurgulanmış durumda. Bakalım bu teknolojiler ne kadar gerçek. Beklemek gerekiyor.

iPhone 8   

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?