Apple’ın Yeni Işık Ortam Patenti Ortaya Çıktı

0
39

iPhone 7 akıllı telefonlarını piyasaya çıkarması ve en yakın rakibinin de cihazlarında yaşadığı sorunla beraber bu alanda öne çıkan marka olmayı başaran Apple’ın her ne kadar yeni seri akıllı telefonlarının satışı oldukça iyi devam etse de telefonların birçok eleştirile yönü de yok değil. Özellikle tasarım konusunda Apple’ın bu seride çok fazla değişikliğe gitmemiş olması serinin epey bir eleştirilmesine neden oldu.

Tüm bu eleştirileri farklı renk seçenekleri sunarak sonlandırmak isteyen Apple’ın tasarım konusunda ise aslında bir sonraki model olacağı düşünülen iPhone 8 modelini beklediği de düşünülüyor. 10.yıl için yayınlanacak özel versiyon olarak değerlendirilen iPhone 8 modelinde ne gibi değişiklikler ve ne gibi tasarım yenilikleri yapılacak henüz belli değil fakat Apple’ın bu konuda yeni çözümler için çalışmalar yaptığı kesin. Zira Apple’ın yeni patent başvuruları aslında dev markanın şimdiden yeni tasarım için çalışmalara başladığını da kanıtlıyor.

Bu noktada Apple’ın patent konusunda son ortaya çıkan yeniliği ise ortam patenti oldu. Aslında birçok farklı akıllı telefon markası tarafından tercih edilen ortam ışık sensörü üzerine yeni bir patent alan Apple şimdiden yeni model için tüyoları vermeye başladı. Aslında telefonların kamera için kullandığı ve ortamdaki ışığı ölçmeye yarayan sistemi Apple artık tüm telefon ekranında uygulayacak gibi.

Patent üzerinde yer alan bilgilere bakacak olursak Apple’ın amacı ortam ışık sensöründen de yararlanarak ışığı göre parlaklık seviyesini ayarlayan ve tamamı ekrandan oluşacak olan yani bir çerçeveye sahip olmayan telefon üretmek.

Apple-cam-kasa

Cam Ekran Doğrulanmış Mı Oldu?

Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan iddialara göre Apple’ın iPhone 8 ile beraber cam ekran ile geleceği ve çerçeve kullanmayacağı belirtilmişti. Apple’ın aldığı bu patent ile beraber iPhone 8’in cam kasaya sahip olacağı iddiaları da artmaya başladı. Fakat konu hakkında henüz Apple her hangi bir açıklama yapmadığı için yine de bu konuda kesin bir yorum yapmak için şuan oldukça erken.

İLGİLİ HABER:  OpenTV, iTunes Üzerinden Apple'a Patent İhlal Davası Açtı

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?