Apple’ın Sitesinden iPhone Alan Müşteriye Elmalı Yoğurt Gönderildi

0
421

Yine bir hırsızlık olayıyla gündeme gelen Apple, bu sefer benzerine az rastlanır bir olayla anılıyor. Başlıktan da anlayabileceğiniz gibi ilginç bir dolandırıcılık olayıyla karşı karşıyayız.

Çin’de yaşanan olayda iPhone 12 Pro Max almak isteyen bir müşterinin mağdur olduğunu görüyoruz.

İlginizi Çekebilir: Güncel iOS 14 Kullanım Oranları Açıklandı

Apple’ın Resmi Sitesinden Alınan Telefon Ulaşmadı

Çin’in Doğu bölgesindeki Anhui Eyaletinde yaşanan hırsızlık olayında her şey bir kadının Apple’ın sitesinden iPhone 12 Pro Max sipariş etmesiyle başlıyor. Siteden yeni akıllı telefonu sipariş eden kadın, bunun karşılığında 10.999 Yuan ödeme yapıyor.

iPhone 12 Pro Max 256 GB versiyonunu alan ve telefonun 2 gün içerisinde eline ulaşacağını öğrenen Çinli kadın telefonu beklemeye başlıyor. Söylendiği gibi oluyor ve telefon China Post’a bağlı çalışan Express Mail servis kuryesine teslim ediliyor.

Apple kargoyu teslim ediyor ve kargo şirketi de belirtildiği gibi teslimatı yapıyor. Fakat müşteri olan Lui isimli kadın kapıda teslimat almıyor. Bunun yerine telefon belirlenen kargo teslimat kutusuna konuluyor. Sonucunda da Lui telefonu almaya gidiyor ama ortada telefon yok. Kutuyu açan müşteri, kutunun içerisinde iPhone 12 Pro Max yerine elmalı bir yoğurt görüyor.

iPhone 12 Pro Max

Hemen polise başvurusunu yapan kadın durum hakkında da şikayetçi oluyor ama henüz suçlu kim bilen yok. Kargo şirketi durumdan üzgün olduklarını belirtiyor ama kesin olarak kuryelerin karıştığı bir hırsızlık mı var bilinmiyor.

Bazı iddialara göre Apple’ın kargolarının takip edildiği ve teslimat kutularına yapılan teslimatlarda hırsızların telefonları çaldığı da söyleniyor. Konunun nereye bağlanacağı merak ediliyor ama müşterinin zararının karşılanıp karşılanmayacağı da asıl önemli detay.

Bu konuda Apple’ın yapmış olduğu bir açıklamanın ise olmadığını görüyoruz. Bakalım benzerine çok rastlamadığımız hırsızlık olayının altından daha neler çıkacak?

Önceki İçerikGüncel iOS 14 Kullanım Oranları Açıklandı
Sonraki İçerikiOS 11 ve iOS 14.3 Jailbreak Yayınlandı! Tüm Ara Sürümleri Destekliyor
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?