Apple’ın Sitesinde Önemli Yenilik

0
33

Apple, ürünlerine verdiği önemi yavaş yavaş servislerine de vermeye başladı. Firma özellikle yeni oyun servisi olan Apple Arcade servisi için yatırımlarını arttırmaya başladı. Son olarak Apple Arcade servisinin birçok oyun kahramanının da geçerli olduğu bir kampanya ile gündeme geldiğini gördük.

Bu kez Apple resmi sayfasına servisin reklamını ekledi. Fakat tahmin edilenlerden çok daha farklı bir yapıya yer verildi. Doğrudan reklam koymak yerine, farklı bir yolu tercih eden Apple, kısa süre içerisinde istediği ilgiyi toplamayı da başarmış durumda.

Apple Sitesinde Arcade Düzenlemesi

Yeni düzenleme sonrasında toplamda 6 oyun kahramanı siteye eklendi. Siteye giriş yaptığınız zaman, yine anasayfa ile karşı karşıya kalıyorsunuz ancak bu kez size eşlik eden oyun kahramanları da bulunuyor. Bunların başında Hot Lava isimli oyunda yer alan robotları görüyoruz.

Apple Arcade

Bunun dışında Sonic Racing oyunundan bir karakter PAC-MAN oyunundan bir karakter RPG oyunlarından yeni karakterler sayfaya animasyon olarak eklenmiş durumda. Sayfa için yapılan bu düzenlemeyle beraber Apple Arcade servisinin reklamı da yapılmış durumda.

Her ne kadar bu kez yapılan reklam diğerlerinden çok daha farklı gibi gözüküyor olsa da Apple’ın bu çalışmayla ilgi çekmeyi başardığını söylemek yanlış olmayacaktır. Sitenin yeni halini görmek istiyorsanız buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Anasayfada aşağı doğru indiğiniz zaman oyun karakterlerinin değiştiğini göreceksiniz. En alt kısımda ise AirPods kulaklığının yine bir oyun karakteri tarafından kullanıldığı görülüyor.

Önceki İçerikiPhone 12 Kalıpları Videoda Görüntülendi
Sonraki İçerikiPhone Evde Tamir Hizmeti Başlıyor
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?