Apple’ın Sitesinde iPhone 11 Satışları Durdu mu?

0
355

iPhone 13 serisi akıllı telefonlar tanıtıldı ama Apple’ın hala en dikkat çeken modellerinin başında iPhone 11 serisi akıllı telefonlar geliyor. iPhone 13 serisinde fiyatların daha yüksek olması ve 11 modellerinin de hala çok güçlü modeller olmasıyla beraber, Türkiye’de de kullanıcıların bu seriye yöneldiğini görüyoruz.

Ama bugün Apple’ın sayfasını kontrol ettiğimiz zaman ilginç bir durumla karşı karşıya kaldı. Çok satan serinin resmi sitede satışlarının “Şu an mevcut değil” şeklinde bir uyarıyla gündeme geldiğini görüyoruz.

iPhone 11 Satışları Durdu mu?

Apple’ın kendi sayfasını kontrol ettiğimiz zaman 11 modeli için hangi renk seçeneğini seçerseniz seçin “Şu anda Mevcut değil” uyarısı alındığını görüyoruz. Bunun bir stok sorunu nedeniyle mi yaşandığı konusunda ise herhangi bir bilgi yok.

Sadece 64 GB model için değil 128 GB depolama alanı olan model için de mevcut değil uyarısının net olarak gösterildiğini görüyoruz. Bir yandan da iPhone 11 sayfasının hala mevcut olduğunu da görüyoruz.

Bu da demek oluyor ki Apple’ın modeli satıştan çekmesi gibi bir durum söz konusu değil. Muhtemelen ya stok sorunu var ya da telefonların fiyatları için bir değişiklik durumu olabilir.

iPhone 11

Resmi bir açıklama olmadığı için net bilgi vermek pek mümkün değil. Bunun yanında şunu da ekleyelim ki birçok e-ticaret sitesinde hala iPhone 11 akıllı telefonların satışı devam ediyor.

Hatta indirime giren bile var. Yani Apple’ın resmi sitesinde şu an mevcut değil uyarısı bu noktada en azından şimdilik çok önemli bir şey ifade etmiyor gibi gözüküyor. Konu hakkında açıklama gelecek mi ya da telefonların resmi sitede satışları ne zaman yeniden başlayacak göreceğiz.

Bu konuda tabii ki en net bilgileri verecek olan yine Apple olacak. Eğer bir fiyat değişikliği durumu olacak olursa da Apple’ın bu konuda güncellemeler yaparak duyurusunu gerçekleştireceğini düşünüyorum.

Önceki İçerikiOS 15 sorunları ve çözüm yolları
Sonraki İçerikApple’ın Sitesinde Bazı Ürünler “Şu Anda Mevcut Değil” Olarak Gözüküyor
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?